Przejdź do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł

Blog

Kategoria: Tag:

Popularne tematy
Książki dla rodziców o wychowaniu. 10 przewodników, z którymi jest łatwiej

Współczesne rodzicielstwo wiąże się z mnóstwem różnych wyzwań. Często jesteśmy zawieszeni między surowymi metodami wychowawczymi, które były popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a rodzicielstwem bliskości, o którym mówi się coraz więcej. Nic dziwnego, że brakuje nam pewności, czy podejmujemy właściwe decyzje w wychowaniu naszych dzieci, czy potrafimy odpowiednio reagować na ich potrzeby i rozumieć ich emocje. Cenne wsparcie i wiele praktycznych wskazówek mogą przynieść nam książki dla rodziców o wychowaniu.

Książki dla rodziców o wychowaniu. 10 przewodników, z którymi jest łatwiej

Współczesne rodzicielstwo wiąże się z mnóstwem różnych wyzwań. Często jesteśmy zawieszeni między surowymi metodami wychowawczymi, które były popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a rodzicielstwem bliskości, o którym mówi się coraz więcej. Nic dziwnego, że brakuje nam pewności, czy podejmujemy właściwe decyzje w wychowaniu naszych dzieci, czy potrafimy odpowiednio reagować na ich potrzeby i rozumieć ich emocje. Cenne wsparcie i wiele praktycznych wskazówek mogą przynieść nam książki dla rodziców o wychowaniu.

Książki o wychowaniu dzieci stanowią nieocenione źródło wiedzy i inspiracji dla wszystkich rodziców, którzy chcą wspierać rozwój najmłodszych i budować z nimi dobre relacje. Co ważne, autorzy takich przewodników często wychodzą poza pierwsze lata życia dziecka, pisząc m.in. o wkraczaniu w dorosłość. Właśnie dlatego można z nich czerpać na każdym etapie rodzicielstwa. Dlaczego warto? Które przewodniki po wychowywaniu dzieci wybrać? Mamy aż dziesięć propozycji!

Książki dla rodziców Książki dla dzieci Gry i zabawki

Książki o wychowaniu dzieci to rzetelna wiedza od ekspertów („Jak zrozumieć małe dziecko”)

Książki o wychowaniu bardzo często pisane są przez doświadczonych psychologów, pedagogów czy terapeutów, którzy posiadają zarówno głęboką wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzinami. Dzięki temu w ich publikacjach znajdziemy solidne fundamenty naukowe, dzięki którym łatwiej będzie nam wybrać najwłaściwszą dla siebie drogę, ale też praktyczne wskazówki do zastosowania od zaraz. Doskonałą propozycją dla wszystkich rodziców małych dzieci jest książka „Jak zrozumieć małe dziecko”. To osadzony w polskich realiach przewodnik, nad którym pracowało aż siedem matek związanych zawodowo z rozwojem dziecka.

[product id="18107"]

 

 

Poradniki dotyczące wychowania dzieci ukazują różnorodność perspektyw („Księga Rodzicielstwa Bliskości”)

W księgarniach znajdziemy mnóstwo książek o wychowaniu – nie tylko dla rodziców dzieci w pierwszych latach życia, ale też dla rodziców nastolatków. Wszystkie z nich prezentują różne podejścia i metody wychowawcze. Od tradycyjnych sposobów, w których nie brakowało szkodliwych treningów, po nowoczesne podejścia oparte na najnowszych badaniach naukowych. Dzięki takiej różnorodności każdy rodzic może znaleźć pozycję odpowiadającą jego własnym wartościom, przekonaniom i stylowi rodzicielstwa. A jeśli bliskie jest Wam rodzicielstwo bliskości, koniecznie sprawdźcie poradniki współtworzone przez Williama i Marthę Searsów. Ich najważniejszą stworzoną o rodzicach pozycją jest „Księga Rodzicielstwa Bliskości”. To blisko trzysta stron praktycznych wskazówek, inspiracji i uważności. W samym sercu emocji dziecka!

[product id="18031"]

 

 

Książki o wychowaniu dzieci wspierają nasz rozwój osobisty („Cud rodzicielstwa”)

Czytanie książek o tym, jak wychować dziecko, to nie tylko doskonała okazja do pogłębiania wiedzy o rozwoju dziecka i doskonalenia ważnych w życiu umiejętności. To przede wszystkim szansa na głębszą refleksję nad własną postawą, wartościami i sposobem komunikacji z dziećmi. Każdy rozdział może stanowić impuls do rozwoju osobistego i lepszego zrozumienia siebie jako rodzica. Ciekawą propozycją, która ukazuje obraz współczesnej rodziny z zupełnie innej perspektywy, jest „Cud rodzicielstwa” Shaia Orra. Nie znajdziecie tu ramek ze wskazówkami, które można zastosować od razu. Znajdziecie za to uniwersalne pragnienia, z którymi rodzi się każdy człowiek. Jeśli jesteście ciekawi, co się za nimi kryje, zapraszamy Was do lektury!

[product id="22002"]

 

 

Poradniki dotyczące wychowania dzieci ułatwiają rozwiązanie problemów („Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka”)

Trudności i problemy, mimo że tak bardzo chcielibyśmy ich uniknąć, są wpisane w rodzicielską codzienność. Niektóre z nich potrafimy z łatwością rozwiązać samodzielnie, natomiast inne mogą być bardziej złożone. Książki, w których to wychowanie dziecka jest najważniejsze, dostarczą nam inspiracji i praktycznych strategii. Są skarbnicą mądrości, dzięki którym radzenie sobie z trudnymi zachowaniami dziecka czy budowanie granic nie będzie już trudne. A skoro o skarbnicy mowa, warto wspomnieć o książce „Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka”. Jej autor, Kim John Payne, pozwala nam spojrzeć na dyscyplinę inaczej. Miejsce przemocy, bo z tym najczęściej się nam kojarzy, zajmuje tu wsparcie i uważność na rosnącego człowieka. Nie ma tu kar, jest za to wskazywanie drogi. Praktyczny poradnik, który warto mieć w swojej biblioteczce.

[product id="27393"]

 

 

Książki o wychowaniu dzieci wspierają budowanie więzi rodzinnych („Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka”)

Dobre relacje w rodzinie są bardzo ważne dla zdrowego rozwoju dziecka. Książki o wychowaniu podkreślają znaczenie budowania więzi emocjonalnych z dziećmi i partnerem życiowym. Dzięki nim możemy lepiej zrozumieć potrzeby naszych najbliższych i budować harmonijne relacje w rodzinie, co przekłada się na większą satysfakcję i szczęście w życiu rodzinnym. I choć więź bardzo często kojarzy nam się z domem, warto pamiętać o tym, że wszystkie aktywności na zewnątrz też stanowią doskonałą okazję do jej wzmacniania. Jeśli więc chcecie wspierać dziecko w każdym miejscu, wychowywać je naturalnie, z czułością i miłością, sięgnijcie po przewodnik „Wild child, czyli naturalny rozwój dziecka”. Autorki książki, Eliane Retz i Christiane Stella Bongertz, piszą o tworzeniu relacji z dziećmi i wychowaniu zorientowanym na potrzeby. Robią to mistrzowsko!

[product id="25033"]

 

 

Książki dla rodziców o wychowaniu pomagają w zrozumieniu rozwoju dziecka („Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie”)

Każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie, każde też przechodzi przez różne etapy rozwoju. Wszystkie z nich wymagają od rodzica innego podejścia i wsparcia. Książki o rodzicielstwie bliskości pomagają zrozumieć, dlaczego dziecko zachowuje się w określony sposób, wyjaśniają też, jak wspierać jego rozwój. Poznanie typowych zachowań i potrzeb dzieci w różnych fazach rozwoju pozwala z kolei lepiej przygotować się do roli rodzica. Praktyczne porady dotyczące m.in. wspierania dziecka na drodze do samodzielności znajdziecie w książce „Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie”. Jej autorka, Aleksandra Małek, zebrała w niej wypisy z dzieł Marii Montessori. Inspirują rodziców od lat!

[product id="25915"]

 

 

Książki o wychowaniu dzieci podnoszą kompetencje rodzicielskie („Twoje kompetentne dziecko”)

Rodzicielstwo to przede wszystkim miłość, zaangażowanie i uważność na małego człowieka. Bardzo ważne na rodzicielskiej drodze są też konkretne umiejętności wychowawcze. Poradniki, które poruszają kwestie związane z wychowywaniem dzieci, są pomocne w doskonaleniu umiejętności takich jak komunikacja, radzenie sobie ze stresem, budowanie pozytywnej atmosfery w domu czy rozwiązywanie konfliktów. Im bardziej świadomi i kompetentni jesteśmy jako rodzice, tym lepiej radzimy sobie w codziennych konfliktach. A skoro o kompetencjach mowa, warto wspomnieć o książce „Twoje kompetentne dziecko”. Jej autor, Jesper Juul, wyjaśnia, dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej, podpowiada też, co możemy zrobić, by wzmacniać w dziecku poczucie własnej wartości.

[product id="15069"]

 

 

Książki o wychowaniu dzieci inspirują do zmiany („Trafiony, zatopiony! Jak pomóc dziecku (i sobie) przejść przez powódź emocji”)

Poznawanie doświadczeń innych rodziców, ale też wskazówki ekspertów mogą być inspirujące i motywujące do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu rodzinnym. Nawet drobne sugestie zawarte w książkach mogą mieć ogromny wpływ na naszą codzienność! Czasem wystarczy nowe spojrzenie na znane problemy, by znaleźć skuteczne rozwiązanie i spojrzeć zupełnie inaczej na rodzicielskie trudności, które wcześniej trudno było pokonać. Jeśli czujecie, że potrzebujecie takiego wsparcia, sięgnijcie po książkę „Trafiony, zatopiony! Jak pomóc dziecku (i sobie) przejść przez powódź emocji” Allison Edwards. Oparta na na neuronauce i czułej akceptacji, pełna praktycznych wskazówek, idealna, kiedy emocje często biorą górę.

[product id="24611"]

 

 

Poradniki dotyczące wychowania dzieci dają wsparcie emocjonalne („Rozmowy o wychowaniu w szacunku”)

Rodzicielstwo to nie tylko bezwarunkowa miłość i radość. To także trudności, konflikty i przebodźcowanie. Książki poruszające kwestie związane z wychowaniem dzieci mogą stanowić wsparcie emocjonalne dla rodziców, którzy czują się przytłoczeni codziennymi trudnościami. Czytanie o doświadczeniach innych osób może sprawić, że poczujemy się mniej samotni w naszych rodzicielskich zmaganiach, a może nawet spróbujemy poszukać rozwiązań wspomnianych problemów samodzielnie. Ciekawą propozycją dla wszystkich rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o samoregulacji, seksualności, granicach i poczuciu własnej wartości, jest książka „Rozmowy o wychowaniu w szacunku” Agaty Frońskiej, Katarzyny Kowalskiej-Bębas i Patrycji Frani.

[product id="25917"]

 

 

Książki o wychowaniu dzieci to inwestycja w przyszłość („Jak zrozumieć nastolatka”)

Wychowanie dzieci to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stają rodzice. Inwestowanie czasu i wysiłku w zdobywanie wiedzy na temat wychowania może przynieść długoterminowe korzyści zarówno świeżo upieczonym rodzicom, jak i samym dzieciom. Dbając o rozwój swoich umiejętności, tworzymy solidne fundamenty dla szczęśliwej i harmonijnej przyszłości naszych rodzin. To inwestycja, która przynosi owoce nie tylko teraz, ale również w długiej perspektywie czasowej. Właśnie dlatego, przechodząc już do ostatniej pozycji w naszym zestawieniu, chcemy zaproponować Wam książkę skierowaną już nie dla rodziców małych dzieci, ale nastolatków. „Jak zrozumieć nastolatka” Anety Stępień-Proszewskiej to wyjątkowy przewodnik dla wszystkich rodziców, których dzieci właśnie wkraczają w okres dojrzewania. To często trudny dla obu stron czas – i właśnie dlatego warto się do niego przygotować. Gorąco polecamy!

[product id="26714"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium