Pierwszy w Polsce poradnik wspierający rodziców młodych osób LGBTQ+. Autor przeprowadza rodzica nastoletniej osoby identyfikującej się jako LGBTQ+ przez turbulentny i pełen wyzwań czas dojrzewania dziecka. Wspiera w kształtowaniu relacji zamiast okopywania się we własnych racjach. Uczy, jak poszukiwać wiedzy, a także jak inicjować i prowadzić trudne rozmowy. Pokazuje, jak skutecznie otaczać się życzliwą wspólnotą. To książka, która koi, pozwala docenić swoją rodzicielską rolę i ułożyć się w nowej rodzinnej konstelacji.
Blog
Kategoria: Tag:

Książka o doświadczaniu przemocy wśród dzieci i nastolatków – jak reagować, zapewniać wsparcie oraz dbać o bezpieczne środowisko – przewodnik i 10 opowieści terapeutycznych osób, które poradziły sobie z trudnościami w relacjach rówieśniczych i przemocą w szkole, na podwórku i w cyberprzestrzeni.
Jak rozmawiać z dziećmi i nastolatkami o ciele, emocjach i dojrzewaniu? Jak pomóc im budować pozytywny obraz siebie i zdrowe podejście do własnej seksualności? Współczesna literatura oferuje wiele wartościowych książek, które w przystępny, mądry i wspierający sposób uczą akceptacji, szacunku do własnego ciała oraz świadomego podejmowania decyzji.
Relacje – to one nadają sens naszemu życiu. Niezależnie od tego, czy chodzi o miłość, przyjaźń, rodzinę czy relacje zawodowe, każda z nich wymaga troski, komunikacji i zrozumienia. Czasem jednak napotykamy trudności, które wydają się nie do przejścia. Jak je rozwiązać? Jak budować trwałe i szczęśliwe związki? Jak lepiej rozumieć siebie i innych?
Styczeń to idealny czas na rodzinne czytanie! Długie wieczory, ciepły koc i kubek herbaty tworzą najlepszą scenerię do zanurzenia się w fascynujących opowieściach. W tym miesiącu przygotowaliśmy zestawienie książek, które nie tylko umilą zimowy czas najmłodszym, ale także zainspirują młodzież i dorosłych.
U małych dzieci następuje intensywny, aż zapierający dech w piersiach, rozwój mózgu, co nie pozostaje bez wpływu na ich życie emocjonalne i nastrój. Są okresy, gdy z każdą sekundą w dziecięcej głowie powstają nowe połączenia między milionami neuronów. W pierwszych latach życia rozwija się np. ciało migdałowate, dwie niewielkie struktury mózgu, które odpowiadają za automatyczne reakcje emocjonalne oraz bardziej zaawansowana część ludzkiego mózgu – płat czołowy, który przez całe dzieciństwo będzie jeszcze dojrzewał.
Bunt tak naprawdę towarzyszy nam przez całe życie. Często mówimy o buncie dwu- i trzylatka, choć są tacy, którzy twierdzą, że można go obserwować nawet w okresie płodowym. Niektóre dzieci zaczynają protestować i złościć się, już gdy mają półtora roku. W tym wieku przyspiesza rozwój fizyczny, dzieci są całkowicie skupione na odkrywaniu świata i własnych umiejętności. Zaczynają mówić i poznają słowo „nie”, które może stać się ich ulubioną odpowiedzią na wszystkie nasze propozycje.
Czasami trudno jest być rodzicem małego dziecka. Trudno w wychowywaniu znaleźć złoty środek pomiędzy dziecięcą potrzebą ruchu, która daje o sobie znać na każdym kroku (zwykle dość szybkim i skocznym), a światem cyfrowych technologii. Wydawnictwo Sensus przychodzi do nas z książką, dzięki której odnalezienie tej równowagi jest dużo łatwiejsze. Jej autorzy dzielą się z nami swoimi obserwacjami, wynikami różnych badań, ale też wskazówkami, po które możemy sięgnąć tuż po odłożeniu lektury na półkę. „Bądź od małego. Holistyczne spojrzenie na zdrowie psychiczne dzieci” Oriny Krajewskiej i Fundacji Małgosi Braunek „Bądź” to niezwykle wartościowa pozycja o dzieciach, ale też o ważnych wyborach rodziców. Chodźcie, opowiemy Wam o niej!
Listopad to idealny czas, by dać się porwać nowym opowieściom – niezależnie od wieku. Kiedy za oknem robi się chłodniej, książki stają się naszymi najlepszymi towarzyszami. Dla dzieci to szansa, by odkrywać nowe światy pełne przygód, humoru i magii, a dla dorosłych – by sięgnąć po literaturę, która wzrusza, inspiruje lub dostarcza chwili relaksu w codziennym zabieganiu.