Jak-zrozumiec-nastolatka (6) (1).jpg
  • promocja

Opis

Jak zrozumieć nastolatka

 

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="20904"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

 

Dlaczego moje dziecko się tak zachowuje? Co się z nim stało, przecież kiedyś tak nie było? Czy to się kiedykolwiek zmieni? O co mu w ogóle chodzi? Czy to jest normalne?

  • „Nie sprząta swojego pokoju, a kiedy zwracam na to uwagę, odpowiada, że to jej pokój i jej bałagan",
  • „Lekceważy mnie. Jak mówię, że nie wyjdzie, odpowiada mi: «Właśnie że wyjdę!»",
  • „Upiera się przy swoim",
  • „Stawia się nauczycielom",
  • „Krzyczy, że nie będę mu rozkazywać",
  • „Zamyka mi z trzaskiem drzwi przed nosem".

Żeby dziecko stało się dorosłym, musi być nastolatkiem – z całym spektrum doświadczeń, które towarzyszą temu etapowi życia. Żeby nasz nastolatek stał się dojrzałym dorosłym, potrzebuje wspierających i akceptujących rodziców! Jak sobie z tym wszystkim radzić? Jak odnaleźć się w nowej roli – rodzica nastolatka? Jak nie zgubić z oczu tego, że nasze dziecko w dalszym ciągu nas potrzebuje? Jak być dla niego przewodnikiem? A zwłaszcza – jak mieć do tego cierpliwość i zrozumienie?Autorka prowadzi nas przez okres nastoletniości dzieci z empatią dla naszej frustracji, złości, a czasem także bezsilności.

Zdaje się mówić: „Bądźmy w tym razem, my, rodzice nastolatków. Jesteśmy bowiem w momencie, kiedy z kokona wykluwa się piękny motyl!".

 

Kim jest autorka?

Aneta Stępień-Proszewska – trenerka kompetencji relacyjnych, przywódczych, rodzicielskich i komunikacji empatycznej, mediatorka i facylitatorka porozumienia w konfliktach grupowych, terapeutka w nurcie Resonant Healing. Certyfikowana coachka. Wspiera osoby nastoletnie i ich rodziców, współtworzy warsztaty dla rodziców nastolatków „Dorastać z nastolatkiem”. Uczy empatycznej komunikacji i empatycznego przywództwa. Matka trójki nastolatków.

 

Książki o nastolatkach:

[product category_id="383" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Książki dla młodzieży:

[product category_id="141" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (7)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

31 sierpnia 2023

Bycie rodzicem dorastającego dziecka z pewnością jest wyzwaniem, więc jeśli chcecie stać się mądrymi przewodnikami na drodze ku dorosłości to koniecznie zwróćcie uwagę na nowy tytuł z serii rodzicielskiej "Jak zrozumieć nastolatka". Autorką książki jest terapeutka i trenerka kompetencji relacyjnych, która na co dzień wspiera osoby nastoletnie i ich rodziców. Jest też mamą trójki nastolatków, więc temat zna doskonale. Z książki dowiemy się chyba wszystkiego, co najistotniejsze na temat nastolatków. Prześledzimy zarówno rozwój biologiczny jak i wszystkie psychologiczne mechanizmy, z którymi wiąże się dojrzewanie. Autorka nie zapomina też o uwzględnieniu w tym wszystkim emocji rodzica, jego wyzwań i możliwego wypalenia. Każdy rozdział wzbogacony jest o pytania do refleksji oraz doświadczenie do wykonania np. skorzystanie z narzędzia jakim jest Transformacja Gniewu. Nie zabrakło tu rozdziału o konfliktach, sposobach na komunikację, czy kryzysie i odbudowie więzi. Myślę, że rodziców szczególnie może zainteresować część z konkretnymi wyzwaniami rodzicielskimi np. "ciągle siedzi na telefonie", "okłamuje mnie", "źle się uczy". W książce znajdziemy dużo praktycznych wskazówek i przede wszystkim wiedzy, która pozwala tego nastolatka bardziej zrozumieć. Myślę, że ta książka będzie dużym wsparciem dla rodziców dorastających dzieci.

5 września 2023

"Każdy człowiek, w tym kształtujące się i odkrywające siebie dorastające dziecko, potrzebuje mieć kogoś, kto będzie przy nim, kto za nim stanie, kto będzie trwał z życzliwością, miłością i zrozumieniem- bezwarunkowo, cokolwiek by się nie działo". Wydawnictwo Natuli przychodzi tym razem z książką dla rodziców nastolatków. Będąc na początku naszej drogi zdaje się, że to nieprzespane noce, marudzenie i brak chwili dla siebie jest najgorszym etapem rodzicielstwa. Im dalej i im starsze nasze dzieci, tym mocniej uświadamiamy sobie, że choć jedne problemy znikają, pojawiają się inne, nowe i wcale nie łatwiejsze od pozostałych. Myślę, że dla wielu rodziców to etap wkraczania dzieci w dorosłość może być tym najtrudniejszym- ze względu na to, że przestają one nas potrzebować, szukają własnej drogi, zaczynają dostrzegać nasze wady, często się buntują, a rodzice nie są już atrakcyjnymi partnerami do spędzania wspólnego czasu. "Jak zrozumieć nastolatka" to poradnik, który pomoże rodzicom być blisko z dzieckiem w tym ciężkim dla całej rodziny czasie. Pokazuje jakie zachowania cechują nastoletni wiek, czego się spodziewać, jak działać w trudnych momentach, kiedy wspierać i dawać wolność, a kiedy powinna nam się zapalić ostrzegawcza lampka. Myślę, że wiele tu myśli i stwierdzeń, które na pewno dobrze znamy i rozumiemy, jednak często w zabieganiu i natłoku obowiązków, dobrze je sobie przypomnieć i uświadomić jak ważne jest wsparcie rodzica przez całą drogę życiową dziecka. Nawet, jeśli czasami twierdzi, że nie jest mu to potrzebne. Ciekawymi wstawkami są fragmenty "Z życia wzięte", gdzie rodzice opowiadają historie swoich nastolatków i rozdział "Konkretne wyzwania rodzicielskie", gdzie znajdziemy takie podrozdziały jak: ciągle siedzi na telefonie, źle się uczy, jest agresywny, nie chce rozmawiać i inne. Kolejna bardzo potrzebna książka, które przede wszystkim wesprze i na pewno podpowie jak żyć z nastolatkiem i stworzyć taką więź, która przetrwa niejedną burzę

13 września 2023

Świat, który kształtuje się w głowach naszych dzieci zupelnie na nowo, w okolicach okresu nastoletniego różni się tym co do tej pory znalismy. Różne są oczekiwania, różne pomysły i najróżniejsze plany na życie. A ono z kolei lubi weryfikować, również gotowość do samodzielności. Dziś książka, którą muszę potraktować troszkę jak teorię, bo moje dzieci są całkiem malutkie, ale i one dotrą kiedyś do tego momentu w którym będą oddawać pod dyskusje każdy znany sobie wcześniej fakt. W końcu dojrzewanie to także test dla nas rodziców.

15 września 2023

Książka dla rodziców, którzy chcą być mądrym przewodnika i swoich nastoletnich dzieci, dawać im wsparcie i towarzyszyć w rozwoju w tym pięknym, choć niekiedy trudnym czasie stawania się dorosłym. Pomimo, że nastoletnie dzieci bywają trudne, nieznośne, doprowadzają do szaleństwa lub mówią wprost, że nienawidzą swoich rodziców, to tak naprawdę, nadal są oni dla nich ważni. Dla wielu rodziców, najtrudniejsze jest odsunięcie i utrata takiego kontaktu z dzieckiem, jaki mieli wcześniej. Nastolatkowie potrzebują od nas mądrego przewodnictwa (określania granic), bezpiecznej przystani, do której zawsze mogą wrócić po wsparcie i bezwarunkową akceptację. Na końcu rozdziałów znajdziemy ćwiczenia i sugestie obserwacji dla rodziców. Rodzicu nastolatka! Spróbuj wziąć sprawy w swoje ręce i dzięki tej książce mieć najlepsze relacje jakie będziecie potrafili zbudować w tym trudnym okresie zmian.

13 października 2023

Bardzo mądra książka. Pełna empatii, ciepła i zrozumienia dla dorastających ludzi i ich rodziców. To przewodnik po relacji opiekun-nastolatek, poruszający najważniejsze kwestie: od zmian zachodzących w mózgu dojrzewającego człowieka, przez wyjaśnienie jego zachowań, aż do opisu konkretnych problemów współczesnych nastolatków oraz jak sobie z nimi radzić. Ponadto autorka opisuje style przywiązania (które powinien znać absolutnie KAŻDY rodzic), a także jak nad nimi pracować niezależnie od wieku. Ćwiczenia i przykłady z książki powstały w oparciu o komunikację bez przemocy (NVC) Marshalla Rosenberga oraz filozofię Jaspera Juula czy Gabora Mate, światowej sławy specjalistów w pracy terapeutycznej z drugim człowiekiem. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć dorastającego, młodego człowieka i stać się dla niego prawdziwym wsparciem, ta książka jest dla Ciebie.

27 października 2023

Książka "Jak zrozumieć nastolatka" A. Stępień-Proszewskiej będzie doskonałym drogowskazem dla każdego rodzica i specjalisty. Jej rozdziały wyposażą czytelnika w konkretną wiedzę:

26 listopada 2023

Książka jest totalnym kompendium wiedzy dla rodziców nastolatków. Porusza kluczowe tematy dotyczące relacji z dorastającym dzieckiem. O tym jak wesprzeć dziecko w zrozumieniu zmian zachodzących w ciele, tłumaczy jakie zmiany zachodzą w mózgu. Tłumaczy bunt, szukanie siebie przez nastolatka. Daje konkretne wskazówki jak można rozmawiać z nastolatkiem, aby czuł się rozumiany i chciał z nami rozmawiać, przyjść do nas w razie potrzeby. Porusza również temat ekstremalnych przypadków utraty więzi i sposoby na to jak tę więź odbudować. Jeden z ostatnich rozdziałów mówi o typowych problemach związanych z dorastającym nastolatkiem typu używki, nadużywanie telefonu, agresja itp. Użytecznymi fragmentami książki są ćwiczenia dla rodzica znajdujące się na końcu każdego rozdziału i propozycja rozdziału. Część ta zmusza do refleksji i pracy również nad sobą. Pomimo tego, że książka jest odnośnikiem do wielu innych książek dostępnych na rynku, to jednak ma ciekawą formę. Liczne przykłady ułatwiają zrozumienie o co chodzi lub jak dany problem może wyglądać. Książka jest też ogromną inspiracją do kolejnych lektur związanych z rozwojem nastolatka, czy bycia rodzicem nastolatka. Najważniejsze zdania są pogrubione co ułatwia potem odnalezienie potrzebnego nam fragmentu. Warta przeczytania.

Jak zrozumieć nastolatka

Książka dla rodziców, którzy chcą być mądrymi przewodnikami swoich nastoletnich dzieci, dawać im wsparcie i towarzyszyć w rozwoju w tym pięknym, choć niekiedy trudnym czasie stawania się dorosłym.

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Aneta Stępień-Proszewska

Oprawa: Twarda
Liczba stron: 408

Rekomendowane dla rodziców dziecka w wieku:

Cena: 46,74 zł 54,99 zł 46.74
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 54,99 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 4.99914
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały
Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały
25,00 zł 22,00 zł
szt.
Jak zrozumieć małe dziecko
Jak zrozumieć małe dziecko
54,99 zł
szt.
Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?
Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?
35,00 zł 30,80 zł
szt.
Kotologia Co naprawdę myśli twój kot
Kotologia Co naprawdę myśli twój kot
29,99 zł 26,39 zł
szt.
Jak zrozumieć się w rodzinie
Jak zrozumieć się w rodzinie
54,99 zł
szt.
Rodzina. Wierszyki do chichotania
Rodzina. Wierszyki do chichotania
40,00 zł 34,00 zł
szt.
Niezwykły mózg nastolatka
Niezwykły mózg nastolatka
59,00 zł 51,92 zł
szt.
Granice dzieci i dorosłych
Granice dzieci i dorosłych
54,99 zł
szt.
Książka o człowieku w spektrum autyzmu
Książka o człowieku w spektrum autyzmu
55,00 zł 46,75 zł
szt.
Pozytywna Dyscyplina dla nastolatków
Pozytywna Dyscyplina dla nastolatków
64,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium