Karta Dużej Rodziny

 

 

Duża rodzina to mnóstwo radości, wspólnych chwil i pięknych wspomnień, ale też sporo wydatków. Z myślą o rodzinach wielodzietnych powstała Karta Dużej Rodziny, dzięki którym codzienne (i mniej codzienne) zakupy mogą być tańsze. I nie chodzi tylko o pieczywo czy ubrania, ale też… książki, gry i zabawki! Tak, tak, mamy dobre wieści. Natuli dołącza do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny.

Karta Dużej Rodziny to jednak nie tylko, wbrew pozorom, szansa na atrakcyjne obniżki cen produktów. Ważnym założeniem programu jest zacieśnianie więzi między rodzicami (opiekunami) a dzieckiem, m.in. poprzez wspólne spędzanie czasu na miejskich pływalniach czy kortach, w teatrach, muzeach i filharmoniach. A jeśli wolicie zostać w domu? Czy wszystkie przygotowane dla was atrakcje przepadną? Nie! Przecież bliskość możecie pielęgnować także w salonie, kuchni czy pokoju dziecka – bez żadnej straty. I też możecie skorzystać z ciekawych zniżek. Na co dokładnie? I, przede wszystkim, kto może dołączyć do programu? Zejdźcie niżej, wszystko wam wyjaśnimy.

 

Przyznanie Karty Dużej Rodziny – co warto wiedzieć o programie?

Karta Dużej Rodziny przysługuje każdemu członkowi rodziny, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica ma na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Oznacza to, że do programu może dołączyć ojciec i matka, macocha lub ojczym, a także dzieci. Na tym jednak lista osób uprawnionych do uzyskania Karty Dużej Rodziny się nie kończy. Dokument mogą otrzymać również rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Przyznawany jest niezależnie od dochodu w rodzinie. Należy przy tym pamiętać, że o Kartę Dużej Rodziny nie mogą wnioskować rodzice, którzy są pozbawieni (w stosunku do co najmniej trojga dzieci) władzy rodzicielskiej bądź ograniczeni we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej.

 

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny? Jakie dokumenty należy złożyć?

Aby dołączyć do programu, należy przede wszystkim złożyć wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Na stronie urzędu miasta lub gminy możemy znaleźć adres instytucji, do której będziemy mogli zanieść dokument. Należy okazać również dokument potwierdzający tożsamość. Dodatkowo:

  • Ojciec i matka składają oświadczenie, że nie są pozbawieni władzy rodzicielskiej ani ograniczeni we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci.
  • Macocha i ojczym okazują akt małżeństwa.
  • Dzieci powyżej 18 lat składają oświadczenie o planowanym terminie ukończenia nauki w szkole lub na studiach. Dzieci powyżej 18 lat, legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, okazują jedynie dowód osobisty bądź paszport.
  • Dzieci z rodzin zastępczych albo z rodzinnego domu dziecka okazują postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej albo rodzinnym domu dziecka.
  • Osoby przebywające w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka składają oświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo rodzinnym domu dziecka.
  • Cudzoziemcy dodatkowo okazują dokument, który potwierdzi prawo do mieszkania w Polsce, a także zezwolenie na pobyt w kraju.

👉 Więcej informacji znajdziesz na stronie gov.pl/web/gov/uzyskaj-karte-duzej-rodziny

 

Co zyskujesz dzięki Karcie Dużej Rodziny?

Trudno jest wymienić wszystkie zalety posiadania Karty Dużej Rodziny, dlatego skupimy się tylko na kilku z nich. Ulgi opłat paszportowych, zniżki na przejazdy kolejowe, wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne, a także na zakupy w wielu sklepach spożywczych. Ale nie tylko! Z Kartą Dużej Rodziny od niedawna możecie zrobić również zakupy w księgarni Natuli – i to bez wychodzenia z domu. Cała procedura jest bajecznie prosta!

  1. Wybierzcie swoje wymarzone produkty. Książki, gry, zabawki – czym chata bogata! I koniecznie zaproście do tej zakupowej zabawy dzieci.
  2. Napiszcie do nas na Messenger lub wyślecie mail na adres: kontakt@natuli.pl.
  3. Podajcie nam numer swojej Karty Dużej Rodziny. My go zweryfikujemy i wyślemy wam indywidualny kod.

🛍️ Jaki to kod? Całkiem magiczny! Z nim zyskacie aż 5% dodatkowego rabatu na całe zamówienie. Gotowi? W takim razie koszyki (i Karta Dużej Rodziny) w dłoń!

 

Inni oglądali także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium