









































Książki dla dzieci 6–8 lat
Okres wczesnoszkolny jest przełomowy dla dziecka. Właśnie wtedy idzie ono do szkoły, nawiązuje nowe przyjaźnie, uczy się samodzielnie rozwiązywać problemy. Na młodych czytelników czekają jednak nie tylko wyzwania, ale też wartościowe książki.
Zerówka, pierwsze lata szkoły podstawowej… Jakie książki dla dzieci na tym etapie królują w biblioteczce każdego ucznia? Przede wszystkim są to elementarze do nauki czytania i nauki pisania, ale nie tylko… W końcu młody czytelnik ma coraz większy apetyt na samodzielne, aktywne czytanie – a do tego niezbędne są najlepsze książki edukacyjne i przygodowe. Mamy je tutaj.
Książeczki dla dzieci. Książka idealna dla dziecka w przedziale wiekowym 6–8 lat
Większość rozpoczynających naukę w szkole dzieci ma już za sobą pierwsze próby czytania i pisania. Doskonalenie tych niezwykłych umiejętności będzie dużo przyjemniejsze z książkami, które – obok wyrazów dźwiękonaśladowczych i ćwiczeń głoskowania – wyróżniają się też ciekawą fabułą. Świetnym przykładem takich publikacji jest seria książek „Czytam sobie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont (o jednej, wchodzącej w skład serii książce, opowiedziałam tutaj). Publikacje zostały podzielone na trzy poziomy, by każdy czytelnik – zarówno początkujący, jak i znacznie bardziej zaawansowany – znalazł coś dla siebie. Doskonałą propozycją dla wszystkich amatorów gier jest też „Bójka na czytanie. Gra do nauki czytania”. W pudełku znajdziecie dostosowane do wieku dziecka karty, razem z którymi poznawanie głosek i sylab będzie jeszcze przyjemniejsze.
Książki dla 6-latka. Kategorie książek w miękkiej i twardej oprawie
Czas na jedną z najpiękniejszych opowieści stworzoną z myślą o małych czytelnikach. Mowa o „Tru” Barbary Kosmowskiej. Wydana przez wydawnictwo Media Rodzina książka dla dzieci to historia zajączka, który żyje w ubogiej dzielnicy lasu razem z mamą, bratem i siostrą. Być może nie ma wszystkiego, czego pragnie, ale kocha swoją rodzinę nad życie! Dzieci z zapartym tchem czytają historię zajączka, który nie bez powodu został nazwany Naprawiaczem Zajęczych Serc. Z pewnych źródeł wiemy też, że jest jeszcze jedna książka, od której nie mogą oderwać się młodzi czytelnicy. Na kartach ksiazki dla dzieci „Skąd się (nie) biorą dzieci?” Bianci-Beaty Kotoro i Wiesława Sokoluka, znajdą oni odpowiedź na większość pytań, które chcieliby zadać, ale często… wstydzą się zapytać. Z tą książką będzie wam dużo łatwiej rozmawiać o seksie i narodzinach dziecka.