Książki dla przyszłych mam i ojców. Jakie poradniki warto przeczytać w ciąży?

0
Książki dla przyszłych mam i ojców. Jakie poradniki warto przeczytać w ciąży?

Książki dla przyszłych mam i ojców. Jakie poradniki warto przeczytać w ciąży?

Rodzicielstwo to wspaniała, pełna niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji przygoda. Tylko jedno jest pewne – do tej pory żadne dziecko nie urodziło się z instrukcją obsługi. Jej niewielką namiastkę stanowią jednak książki dla przyszłych mam i ojców. Przedstawiamy Wam dziesięć najciekawszych – naszym zdaniem – tytułów, po które warto sięgnąć jeszcze w ciąży.

Seria Rodzicielska NATULI Dzieci są ważne – Karmienie piersią

Karmienie piersią bardzo często wydaje nam się intuicyjne, proste i bezproblemowe. Okazuje się jednak, że większość karmiących mam już na samym początku drogi mlecznej napotyka trudności. Jedne z nich skarżą się na niedobór pokarmu, inne – na bolesny nawał, którego nie da się poskromić. 

Z myślą o wszystkich mamach, które pragną karmić swoje dziecko piersią, powstała książka Karmienie piersią autorstwa Magdy Karpieni. To praktyczny, pełen wartościowych wskazówek przewodnik dla każdej przyszłej mamy po całym okresie karmienia piersią – od ciąży aż do odstawienia od piersi. Autorka odrzuca zakorzenione w naszym społeczeństwie stereotypy, daje wsparcie i przywraca rodzicom wiarę w ich możliwości. 

Pozycja ta wchodzi w skład wydanej przez NATULI Dzieci są ważne Serii Rodzicielskiej – tworzonych przez ekspertów książek poświęconych konkretnym zagadnieniom rodzicielskim (w tym także porodowi naturalnemu, cesarskiemu cięciu i zrozumieniu dziecka – o nich piszemy niżej).

 [product id="15022"] 

Poród naturalny, czyli jak świadomie przygotować się do porodu

Poród jest niezwykłym wydarzeniem, który u przyszłych rodziców wywołuje zarówno radość, jak i niepokój. Nic dziwnego – z jednej strony cieszymy się, że w końcu spotkamy się z naszym dzieckiem, z drugiej – przeraża nas wizja bólu i ewentualnych komplikacji. Nie od dziś jednak wiadomo, że najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, dlatego warto już w ciąży przygotować się do porodu. 

Z pomocą przychodzi książka dla przyszłej mamy Poród naturalny autorstwa Katarzyny Oleś. To wyjątkowa pozycja, jaką wszystkie kobiety w ciąży powinny mieć w swojej bibliotece. Dlaczego? Ponieważ pozwala zrozumieć to, co dzieje się z ciałem kobiety podczas porodu, a tym samym świadomie przygotować się do wszystkich jego etapów. Autorka nie unika tematów związanych z najczęstszymi interwencjami medycznymi czy stosowanymi obecnie formami znieczulenia farmakologicznego, ale krok po kroku wyjaśnia, co możemy zrobić, by ich wszystkich uniknąć i urodzić naturalnie. Serdecznie polecamy!

 [product id="15024"] 

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim – książka dla wszystkich kobiet w ciąży

Wokół cesarskiego cięcia narosło wiele krzywdzących mitów. Przyszłe mamy bardzo często obawiają się, że po wykonanym zabiegu nie będą mogły karmić piersią lub stracą szansę na kontakt „skóra do skóry” z noworodkiem. Co więcej, kobiety, które urodziły dziecko poprzez cesarskie cięcie, nierzadko słyszą, że zabieg ten z porodem ma niewiele wspólnego i zwykle jest tylko fanaberią ciężarnej, która boi się bólu porodowego. 

Nic bardziej mylnego! Cesarskie cięcie to nie droga na skróty, a zabieg chirurgiczny, który w większości wypadków jest absolutną koniecznością. Doskonale wiedzą o tym dwie doświadczone położne, Magdalena Hul i Katarzyna Osadnik. W swojej książce dla kobiet w ciąży Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim wyjaśniają, dlaczego i kiedy wykonuje się zabieg, jak krok po kroku on przebiega oraz jak wpływa na matkę i dziecko. To niesamowita publikacja, która odczarowuje i łagodzi nie tylko poród drogą cesarskiego cięcia, ale również poród naturalny po cięciu cesarskim (VBAC). 

 [product id="20318"] 

Książki o macierzyństwie i rozwoju dziecka – Jak zrozumieć małe dziecko

„Niech się wypłacze, to dobre dla płuc”, „Nie noś, bo przyzwyczaisz”, „Karm co trzy godziny”, „Robi sobie z ciebie smoczek”... To tylko kilka „złotych rad”, które prędzej czy później usłyszą wszyscy świeżo upieczeni rodzice. Jeśli według was również brzmią one absurdalnie, książka Jak zrozumieć małe dziecko jest właśnie dla was. Nie znajdziecie w niej niezawodnych metod wychowawczych, instrukcji obsługi, sztuczek ani treningów – dowiecie się za to, jak rozpoznawać i reagować na potrzeby swojego dziecka. 

Książka ta, podobnie jak wszystkie powyższe, wchodzi w skład Serii Rodzicielskiej wydanej przez NATULI Dzieci są ważne, choć w tym wypadku nad publikacją pracowało aż siedem niezwykłych kobiet – matek związanych zawodowo z rozwojem dziecka. Wyjaśniają, jaką rolę w rozwoju odgrywa samodzielne jedzenie, zasypianie, zabawa i odpieluchowanie. Stawiają na relację bez nagród i kar, wspierając przyszłych i obecnych rodziców w ich drodze do świadomego rodzicielstwa.

 [product id="18107"] 

Książki o ciąży i  macierzyństwie – Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców

Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? – to pytanie, które zadaje sobie większość rodziców w pierwszych dniach spędzonych z dzieckiem. Wbrew pozorom do tej grupy należą także ci rodzice, którzy z dużym wyprzedzeniem zdobywali wszystkie informacje na temat przebiegu ciąży i porodu. Zaskoczeni? A jednak to prawda! 

Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców wydawnictwa Mamania to wyjątkowa książka o ciąży, porodzie i początkach macierzyństwa. Jej autorki, Natalia Hailes i Ash Spivak, bez owijania w bawełnę, rzeczowo i na luzie odpowiadają na pytania, które zadają sobie współcześni rodzice. Niektóre ich rady – zwłaszcza jeśli dopiero czekamy na narodziny dziecka – mogą nam się wydawać nieco dziwne, ale warto ich posłuchać. Przydadzą nam się szybciej niż myślimy. Na taką książkę czekaliśmy!

 [product id="22488"] 

Rodzicielstwo według Searsów – Księga Rodzicielstwa Bliskości. Przewodnik po opiece i pielęgnacji dziecka od chwili narodzin

William i Martha Sears to nie tylko twórcy terminu „rodzicielstwo bliskości”, ale też autorzy wielu wyjątkowych, przywracających rodzicom wiarę w ich możliwości książek. Najważniejszą z nich bezapelacyjnie jest Księga Rodzicielstwa Bliskości. Przewodnik po opiece i pielęgnacji dziecka od chwili narodzin

Szybki rzut oka na okładkę, czyli spokojnych rodziców wtulonych w równie spokojne niemowlę, i już wiecie, czego możecie spodziewać się po tym poradniku. To skarbnica wiedzy dla wszystkich rodziców, którym obce są treningi i metody wychowawcze, a bliskie to, czego pragnie ich dziecko. Autorzy tej książki o ciąży i rodzicielstwie wyjaśniają, jak budować więź już od momentu poczęcia, jak pielęgnować niemowlę, dlaczego warto długo karmić piersią oraz czy można pozostać blisko, pracując zawodowo.

 [product id="18031"] 

Księga dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia – kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka

Księga dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia to kolejna stworzona przez Marthę i Williama Searsów (tym razem wspólnie z ich dwoma synami, Robertem i Jamesem) książka dla każdej przyszłej mamy i przyszłego taty. Znajdziecie w niej mnóstwo informacji na temat karmienia dziecka, snu, dbania o odporność i życia rodzinnego. Nie mogło również zabraknąć praktycznych wskazówek dotyczących rodzicielstwa bliskości i budowania więzi – zwłaszcza we współczesnym zabieganym świecie. 

Autorzy wiedzą doskonale, że każde niemowlę jest inne, dlatego nie narzucają nam żadnych sztywnych reguł – przedstawiają za to wartościowe inspiracje, dzięki którym dużo łatwiej będzie nam zrozumieć nasze własne dziecko. Księga dziecka to bezkonkurencyjne kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka.

 [product id="17125"] 

Ciąża tydzień po tygodniu – Księga ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, miesiąc po miesiącu

Ciąża to rewolucyjny czas w życiu przyszłej mamy. Jeśli szukacie sprawdzonego źródła informacji o wszystkich fizycznych i emocjonalnych zmianach towarzyszących oczekiwaniu na dziecko, koniecznie sięgnijcie po Księgę ciąży. Wszystko, co musisz wiedzieć o ciąży, miesiąc po miesiącu

To kolejna książka stworzona przez Williama i Marthę Searsów (wspólnie z Lindą Holt i BJ Snell) i – podobnie jak wyżej wymienione dwa tytuły – wchodząca w skład serii Sears. Biblioteka Rodzica wydanej przez Wydawnictwo Mamania. Autorzy tej książki o ciąży prowadzą nas przez całą ciążę – tydzień po tygodniu – odpowiadając na pytania związane m.in. z rozwojem dziecka, odżywianiem, dbaniem o kondycję i trybem życia. Pomogą nam również świadomie przygotować się do porodu i opieki nad noworodkiem.

 [product id="19789"] 

Ciąża tydzień po tygodniu – CUDowne 9 miesięcy. Rozmowy o tym, jak zatroszczyć się o siebie i dziecko w zgodzie z naturą

Ciąża czasami potrafi dać w kość. Najpierw pojawiają się poranne mdłości, wzdęcia, wahania nastrojów, później obrzęki nóg, bóle kręgosłupa, częste oddawanie moczu i wreszcie skurcze przepowiadające, które stają się coraz boleśniejsze… Mimo wszystkich dolegliwości, które towarzyszą oczekiwaniu na dziecko, jest to cudowny czas, który po latach miło się wspomina i do którego ze wzruszeniem się powraca. 

Wiedzą o tym eksperci, którzy wspólnie pracowali nad książką na temat ciąży CUDowne 9 miesięcy. Rozmowy o tym, jak zatroszczyć się o siebie i dziecko w zgodzie z naturą pod red. Doroty Mirskiej–Królikowskiej. Znajdziecie tu mnóstwo praktycznych wskazówek, zrozumienia, miłości i słów wsparcia, które przydadzą się przyszłej mamie. Gorąco polecamy!

 [product id="18226"] 

Karmienie bez tajemnic – Po prostu piersią. Jak dobrze rozpocząć, ominąć trudności i karmić naturalnie

Karmienie piersią jest wspaniałą, niezapomnianą przygodą, a wraz z mlekiem mamy płyną ogromne korzyści nie tylko dla dziecka, ale także dla niej samej. Niezależnie od tego, czy zamierzamy karmić nasze dziecko miesiąc, pół roku czy nawet kilka lat aż do samoodstawienia, pamiętajmy, że na różnych etapach drogi mlecznej możemy napotkać wiele trudności. Niektóre mamy martwią się, że nie mają pokarmu lub że jest on mało wartościowy – inne natomiast z przerażeniem patrzą na swoje przepełnione, pełne bolesnych zastojów piersi, które jeszcze rosną i rosną… 

Autorki książki Po prostu piersią. Jak dobrze rozpocząć, ominąć trudności i karmić naturalnie, Gill Rapley i Tracey Murkett, udowadniają nam jednak, że gdy karmieniem piersią kieruje nasze dziecko, nie musimy przejmować się ani ilością, ani jakością pokarmu. W książce tej znajdziemy również odpowiedzi na pojawiające się w różnych momentach macierzyństwa pytania – dotyczące m.in. rozpoczęcia udanego i bezbolesnego karmienia piersią, rozszerzania diety czy karmienia po powrocie do pracy. To wspaniała książka dla przyszłej mamy, którą warto mieć w swojej bibliotece.

[product id="16378"] 

Noszenie dzieci – książka o tym, że noszenie dzieci naprawdę rozwiązuje codzienne problemy rodzicielskie – Marta Szperlich-Kosmala

Pierwsza przekrojowa książka polskiej autorki poświęconą tej prostej, naturalnej czynności. Książka to przekrojowy poradnik odpowiedni dla tych rodziców, którzy zastanawiają się nad noszeniem, już noszą i chcieliby poszerzyć swoje umiejętności oraz tych, którzy — jak autorka — widzą w noszeniu głęboki, ogólnoludzki sens. Napisana przez specjalistkę i wieloletnią trenerkę chustonoszenia.

 [product id="16842"]

Rozwój seksualny dzieci – pierwszy całościowy poradnik o rozwoju seksualnym dzieci 0—18 lat. – Karolina Piotrowska

Książka, która pomoże Ci świadomie wspierać kształtującą się seksualność dziecka. Nie potrafimy rozmawiać o seksualności z naszym dzieckiem. Nikt nas tego nie nauczył, nikt nie przekazał nam pozytywnego modelu seksualności. Seksualność od zawsze była tematem tabu.

To jednak na nas, rodzicach, spoczywa odpowiedzialność za kształtowanie seksualności naszego dziecka. Nie zostawiajmy tego instytucjom, internetowi, kolegom czy samym dzieciom. Wystarczą dwa wieczory, by przeczytać tę książkę – a zdobędziesz kapitał na wiele lat.

 [product id="15021"]

Jak zrozumieć się w rodzinie – książka o tym, jak zazwyczaj mówimy do siebie, dlaczego często jesteśmy nieskuteczni w komunikacji i co zrobić, by dogadać się w rodzinie. – Monika Szczepanik

Książka o tym, jak zazwyczaj mówimy do siebie, dlaczego często jesteśmy nieskuteczni w komunikacji i co zrobić, by dogadać się w rodzinie.
Autorka jak reżyser filmowy śledzi przebieg zwykłych rodzinnych wydarzeń, które często przeradzają się w małe dramaty, kłótnie bez celu, frustracje i nerwy. Nagle woła "STOP" i analizuje, co właściwie się stało. Dzięki temu możemy przyjrzeć się własnym zachowaniom i komunikatom, odkryć faktyczne potrzeby oraz prześledzić punkty, w których rodzi się konflikt i niezrozumienie.

Książka napisana jest prostym językiem, bo komunikacja w rodzinie powinna być prosta. Zamiast udawać, oczekiwać, robić uniki - lepiej nauczyć się mówić jasno o swoich uczuciach i potrzebach. Ważne, by umieć je również dostrzegać u innych.

 [product id="20772"]

Uwaga! Złość – lektura obowiązkowa, błyskotliwie merytoryczna i niezwykle wyzwalająca – Marta Ewa Tyralik-Kulpa

Pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć.

Złość jest nieodłącznym elementem rodzicielskiego krajobrazu. Książka wyjaśnia skąd w nas, rodzicach, tak wiele złości i dlaczego towarzyszy ona rozwojowi dziecka. Istnieją sposoby życia ze złością, która nie rani ani nie krzywdzi, za to prowadzi do lepszego zrozumienia naszych dzieci i nas samych.

 [product id="22030"]

 

Granice dzieci i dorosłych – Prosta w zastosowaniu koncepcja granic osobistych pomaga porozumiewać się i współpracować z dzieckiem, unikać nieporozumień i codziennych dramatów.

„Nie chcę iść do przedszkola!”, „Pobaw się ze mną, teraz!”, „Nie będę jadł tej marchewki!”, „To mój tablet! Będę grał, ile chcę!”. Wyzwania związane z różnicą potrzeb to rodzicielska codzienność. Czy udaje nam się dogadać, unikając płaczu i krzyku? Praktyka życiowa pokazuje, że często niestety tak nie jest.

Ta książka jest dla ciebie, jeśli:

  • masz wrażenie, że twoje dziecko „wchodzi ci na głowę”,
  • nie wiesz, czy nie za mocno reagujesz na zachowania dziecka,
  • nie potrafisz powiedzieć „nie” albo „stop”,
  • wbrew sobie ulegasz prośbom,
  • czujesz, że trudno ci zadbać o siebie.

Autor ułatwia rodzicielstwo! Czerpie z koncepcji psychologicznych i własnego wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Daje proste i praktyczne narzędzie po to, by w rodzicielstwie nie tylko dawać, ale też czerpać siłę i satysfakcję.

 [product id="23851"]

 

 

Rozwój osobisty Wsparcie dla rodziców Ciąża, poród, karmienie 

 

 


Polecamy:

[product id="15712, 15484, 21261, 23759, 22245, 15044, 15732, 15470, 22712, 22252, 20755, 20542, 20603, 22641, 20659, 18173, 19912, 17380, " slider="true"]
[product id="22713, 16919, 22817, 22792, 23285, 23688, 22646, 18073, 16541, 15318, 23594, 23969, 15826, 15067, 15734" slider="true"]

 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium