Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="20323, 25322"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

Dzień pojawienia się dziecka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety - niezależnie czy rodzi naturalnie, przez cesarskie cięcie, czy staje się mamą adopcyjną.

Oddajemy wam książkę zanurzoną w życiu i praktyce. Książkę - przewodnik, który odczarowuje, przybliża i łagodzi poród drogą cesarskiego cięcia oraz VBAC.  

Przeczytajcie i przygotujcie swoje ciało oraz umysł do tego pięknego wydarzenia.

Autorki - dwie doświadczone położne - wiedzą, o co najczęściej pytają rodzące kobiety, wiedzą czego potrzebują, wiedzą jak obniżyć poziom ich lęku, zwiększyć pewność siebie oraz pomóc stworzyć bezpieczne i komfortowe warunki przyjęcia nowego życia.

Książka gromadzi i porządkuje wieloletnie doświadczenie autorek w pracy z rodzącymi, mówi m.in:

  • dlaczego i kiedy wykonuje się cesarskie cięcie,
  • co przygotować do zabiegu i porodu,
  • jak przygotować samą siebie,
  • jak rozmawiać z personelem medycznym  i jakiego wsparcia oczekiwać,
  • jak krok po kroku przebiega poród przez CC,
  • co dzieje się z ciałem po porodzie, 
  • jak radzić sobie z emocjami,
  • jak CC wpływa na dziecko i matkę,
  • jak karmić dziecko po CC,
  • na czym polega VBAC, czyli poród naturalny po cesarskim cięciu.

W Polsce ponad 150 tysięcy kobiet rocznie rodzi przez planowe lub ratunkowe cięcie cesarskie. To dla nich stworzona jest ta książka - jej celem jest wsparcie i pomoc rodzącym. Osadzona w wiedzy i praktyce medycznej, jednak napisana prostym, zrozumiałym i uporządkowanym językiem.

 


Kim są autorki?

Autorkami “Cesarskiego cięcia” są dwie położne z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ciężarnymi – Magdalena Hul oraz Katarzyna Osadnik. Członkinie Stowarzyszenia “Dobrze Urodzeni”, które od lat działa na rzecz szerzenia wiedzy z zakresu porodu i karmienia piersią. 

 

Kim są autorki?

Magdalena Hul — położna i doula, członkini Stowarzyszenia Dobrze urodzeni i Stowarzyszenia Doula w Polsce. Towarzyszy kobietom na każdym etapie opieki okołoporodowej. Twórczyni i administratora strony oraz grupy wsparcia "Naturalnie po cesarce". Mama z doświadczeniem porodu przez cesarskie cięcie oraz VBAC. 

Katarzyna Osadnik — położna, certyfikowana doradczyni laktacyjna. Prezeska Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Administratorka grupy wsparcia "Naturalnie po cesarce". Zawodowo związana z kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu. Prywatnie mama 3 dzieci, które sprawiły, że temat cięcia cesarskiego oraz porodu naturalnego po CC stał się jej ścieżką w realizowaniu się jako położna.

 

Czym jest Seria Rodzicielska?

To seria książek wydanych przez NATULI dzieci są ważne przeznaczonych dla rodziców i poświęconych konkretnym zagadnieniom rodzicielskim tj. poród, karmienie piersią, seksualność dzieci, komunikacja w rodzinie, rozwój, edukacja i wiele innych. Seria rodzicielska to projekt, który łączy najlepszych w Polsce ekspertów i autorów zajmujących się danym aspektem rodzicielstwa. Misją projektu jest stworzenie książek, którym rodzice mogą zaufać. Książek, które stanowią gwarancję, że przekazywana w nich wiedza jest aktualna, racjonalna i służy dobru dziecka.

 

Polecamy

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="628" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (5)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

3 sierpnia 2020

Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety w ciąży! Dzięki niej wiem czego się spodziewać, mniej się boję porodu, a także wiem jak wspierać swoje dziecko, jeśli przyjdzie na świat drogą cesarskiego cięcia. Ta książka to kawał mądrej literatury!

3 sierpnia 2020

Książka, ktora nie tylko otwiera oczy na to czym jest cesarskie cięcie i jak się do niego przygotować, ale też daje realne wsparcie i narzędzia. Bardzo polecam wszystkim mamom szykującym się do porodu. Bardzi mi pomogła. Dziękuję Natuli :)

3 sierpnia 2020

Książka jest pierwszym w Polsce kompendium wiedzy o cesarskim cięciu i porodach po cc - napisanym przez polskie położne (które same doświadczyły cc jako mamy, a także porodu naturalnego), jak również uwzględniającym aktualne polskie warunki i wytyczne. Porusza zagadnienie porodu cięciem cesarskim nie tylko pod kątem medycznym (wskazania, sposób porodu itd.), ale również psychicznym. Ponadto autorki mówią o laktacji po cc, możliwych powikłaniach i jak ich uniknąć lub zauważyć ich objawy, A także że jest możliwy poród naturalny po cesarskim cięciu - i jest on bardzo prawdopodobny! Dają wsparcie, niezależnie od wyboru drogi.

25 października 2022

Fantastyczna pozycja! Sama rodziłam przez cesarskie cięcie i gdy już wiedziałam, że mój poród będzie tak wyglądał pochłaniałam dosłownie tę pozycję by dowiedzieć się jak najwięcej (bo szykowałam się do porodu naturalnego). Dała mi dużo spokoju, bo wiedziałam jak poród może przebiegać, jakie mogą być ewentualne powikłania. Sporo jest także o emocjach w tym wyjątkowym stanie. I porusza kwestię VBAC- czyli porodu naturalnego po cesarskim cięciu, co może być bardzo interesujące dla wielu kobiet. Każda kobieta w ciąży przygotowując się do porodu powinna przeczytać, bo nigdy nie wiadomo czy cesarskie cięcie nie będzie konieczne. Moim zdaniem zawsze lepiej wiedzieć jak może taki poród wyglądać; pozwala to psychicznie się przygotować.

31 marca 2023

Większość kobiet czeka to choć raz w życiu. Mam na myśli poród. Nie zawsze jest możliwość rodzić siłami natury, więc w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia istnieje możliwość wykonania cesarskiego cięcia. Może być ono planowe (elektywne), pilne lub nagłe. Jedno jest pewne, wbrew osobom, które uważają inaczej, nie jest to łatwa sprawa. Często po tej operacji matki dłużej dochodzą do siebie, jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, występu cięższa adaptacja dziecka, a do tego dochodzą psychologiczne aspekty, poczucie straty, wyrzuty sumienia, że nie urodziło się siłami natury, trudność z zaakceptowaniem zaistniałej sytuacji, zwłaszcza gdy do cesarskiego cięcia doszło nagle. Pragnę zaznaczyć, że nie ma znaczenia, w jaki sposób urodzimy, to nie jest konkurs ani wyścigi. Najważniejsze, by dziecko i matka były zdrowe. Za kilka miesięcy czeka mnie cesarskie cięcie. Jestem osobą, która lubi być przygotowana na każdą ewentualność i chcę wiedzieć, czego mogę się spodziewać. Niby jakiś ogólny zarys sytuacji od dawna miałam w głowie, ale dopiero po przeczytaniu książki „Cesarskie cięcie i poród po cesarskim cięciu”, czuję się w pełni przygotowana do tej operacji. Z pozycji tej dowiecie się, jak ten temat wyglądał w przeszłości, dlaczego CC jest coraz więcej, jakie są wskazania, jak się przygotować, jak przebiega poród i połóg, jak zatroszczyć się o psychikę mamy, a także o noworodka, jakie mogą być komplikacje i co robić, kiedy wystąpią. Jest w niej równie kilka rozdziałów poświęconych kolejnej ciąży po CC oraz informacje na temat VBAC, czyli poród siłami natury, po wcześniejszym cesarskim cięciu. Podoba mi się sposób, w jaki została wydana ta książka. Jest tu dużo podpunktów, rysunków, tabelek, wyszczególnień. Przekazane informacje są praktyczne i przekazane w przejrzystej formie. Nie jest to typowa podręcznikowy wzór, w którym można znaleźć morze tekstu. Tutaj informacje są podane w sposób krótki i konkretny. Łatwo odnaleźć interesujący nas fragment. Do tego twarda oprawa i minimalistyczny wygląd okładki przyciągają wzrok. Cieszę się, że tego typu książki są wydawane. Na pewno kobieta, którą czeka cesarskie cięcie, poczuje się po jej lekturze bardziej zaopiekowana i będzie znała swoje prawa. Pragnę zaznaczyć również, że książkę powinny przeczytać także kobiety, które szykują się na rozwiązanie siłami natury, gdyż nigdy nie wiadomo, jak potoczy się poród.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Z tą książką przygotujesz się do porodu przez cesarskie cięcie. Krok po kroku, praktycznie, prosto z życia i doświadczenia. 

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorki: Magdalena Hul, Katarzyna Osadnik

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 233

 

Cena: 54,99 zł 54.99
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 5
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium