W ostatnich latach coraz częściej mówi się o ruchu body positive, choć warto wiedzieć, że nie jest on dziełem naszego pokolenia. Świat usłyszał o nim
pl

Książki o ciałopozytywności. 5 przewodników po akceptacji swojego ciała

Książki o ciałopozytywności. 5 przewodników po akceptacji swojego ciała

Perfekcyjne sylwetki, nieskazitelna skóra, gęste, idealnie układające się włosy. Wystarczy spojrzeć na część reklam telewizyjnych czy internetowych, by zobaczyć, że w kreowaniu piękna niewiele się zmieniło. Ale tylko „kreowaniu”, bo wszyscy wiemy doskonale, że to, co widzimy, najczęściej jest tylko kreatywną wizją, fantazją o idealnym człowieku – i to fantazją osiągniętą dzięki porządnym programom do obróbki zdjęć. Ale, całe szczęście, o ciałopozytywności mówi się dziś coraz więcej. I coraz częściej się ją pokazuje – w zdjęciach bez retuszu, bez makijażu, z wszystkim tym, co od lat nazywamy „niedoskonałym”. Autorzy książek, które wybraliśmy, wiedzą, że akceptacja swojego ciała nie zawsze jest łatwa. Ale wyciągają do nas pomocną dłoń. Gotowi?

Książki dla rodziców Książki dla dzieci Edukacja seksualna

Książki dla dzieci – Książka o tolerancji. Włosy

Wspomnieliśmy już o idealnie układających się włosach. Teraz poświęcimy im trochę czasu, choć trzeba przyznać, że te, które są bohaterami stworzonej przez Julię Talagę i Agatę Królak książki, nie zawsze tworzą perfekcyjne sploty. Czy to źle? Nie! Przecież nasza fryzura sprawia, że jesteśmy kimś wyjątkowym, że wyróżniamy się na tle innych. Nawet jeśli nie do końca jest ona idealna. Ale „Książka o tolerancji. Włosy” to coś więcej niż tylko przegląd współczesnych fryzur. To również przewodnik po wyrozumiałości i tolerancji, której często nam brakuje, gdy patrzymy na zupełnie innego od siebie człowieka.

[product id="24482"]

Książki dla dzieci – Twoje ciałopozytywne dojrzewanie

Z jednej strony głośna rewolucja, a z drugiej – subtelna książka dla dorastających dziewczynek przepełniona czułością. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że takie formaty trudno połączyć, Barbarze Pietruszczak się to udało. Stworzone przez nią „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Przewodnik po zmianach w ciele, pierwszej miesiączce i ciałopozytywności” to pozycja, którą powinna otrzymać w prezencie każda dojrzewająca dziewczynka. Każda! Daje przystępną wiedzę o tym, jak zmienia się kobiece ciało, kładzie nacisk na to, jak ono działa, a nie jak wygląda, pomaga budować pozytywny język wobec siebie – potrzebny nie tylko w okresie dojrzewania, ale i na całe życie. Książka rewolucyjna doczekała się również wersji dla młodych mężczyzn („Twoje ciałopozytywne dojrzewanie dla chłopców. Przewodnik po zmianach w ciele, emocjach i ciałopozytywności”), ciałopozytywnej gry dla całej rodziny („Moonka. Dorastanie”), a także książki z mnóstwem ciałopozytywnych ćwiczeń („Twój ciałopozytywny workbook”).

[product id="22637, 23265, 24015"]

Książki o body positive – Pięknie się różnimy

„Pięknie się różnimy”. No pewnie, że pięknie! A przekonuje nas do tego Tracey Turner, autorka, która nie unika żadnego trudnego tematu i z niezwykłą skutecznością walczy ze szkodliwymi stereotypami. Jej najnowsza książka wchodzi w skład serii „Akademia Mądrego Dziecka”, którą, być może, znacie już dobrze – zwłaszcza jeśli macie małe dzieci, które uwielbiają książeczki z okienkami. Ale ta lektura jest już nieco trudniejsza – miejsce ruchomych elementów, przesuwających się pasków i przezroczystych okienek zastępują tu słowa osób zmagających się m.in. z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną, a także chłopców i dziewczynek, którzy nie zawsze zgadzają się z obowiązującymi rolami społecznymi. Byłoby cudownie, gdy ten kolorowy przewodnik przeczytał każdy mały czytelnik i mała czytelniczka. Niesie ze sobą ważną myśl: możemy się różnić, ale zawsze powinniśmy się szanować.

[product id="23778"]

Książki dla dzieci – Body Positive. Superprzewodnik po ciałopozytywności

Dlaczego warto wziąć empatyczne dbanie o siebie na poważnie? Odpowiedź na to pytanie zna autorka kolejnej w naszym zestawieniu książki – „Superprzewodnika po ciałopozytywności”. Nicola Morgan staje w kontrze do kanonów piękna i udowadnia, że każde ciało – razem z jego wszystkimi „nieidealnymi” detalami – jest piękne. Wprowadza nas w męską i kobiecą cielesność, pisze o tożsamości płciowej i orientacji seksualnej. Te zagadnienia, choć trudne, związane są z okresem dojrzewania. To właśnie dla nastolatków, którzy niemal codziennie zderzają rzeczywistość z instagramową, idealną wizją, autorka kieruje swoją książkę. 

[product id="23729"]

Książki o body positive – Moje ciało jest okej!

Przed wami ostatnia książka, która wprowadzi was w meandry towarzyszących dorastaniu emocji i pomoże zrozumieć zmiany związane z dojrzewaniem. Anna Natasza Górecka i Aleksandra Górecka, autorki przewodnika „Moje ciało jest okej!”, wyjaśniają, że wszyscy się różnimy – włosami, paznokciami, sylwetkami, długością nóg. Niezależnie jednak od tego, czy mamy burzę loków, czy niezbyt gęste, proste włosy, jesteśmy piękni. Bo piękna jest właśnie ta różnorodność! Właśnie dlatego, zamiast skupiać się na kompleksach i nieprzyjaznych komentarzach innych ludzi, skupmy się na sobie. I na akceptacji swojego ciała. Ono naprawdę na to zasługuje.

[product id="23798"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium