Jak budować poczucie własnej wartości u dzieci – najciekawsze książki dla dzieci i rodziców

0
Jak budować poczucie własnej wartości u dzieci – najciekawsze książki dla dzieci i rodziców

 

„Jestem w porządku i mam swoją wartość tylko dlatego, że istnieję” - Jesper Juul

 

 

Dla dzieci

 

Niegrzeczne Książeczki wydawnictwa Natuli

 

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. 

Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.

 

Smok – Poruszająca historia odsłaniająca dorosłemu świat dziecięcych potrzeb.  

 

 

Rosół – Dowcipna opowieść, która szerzej otwiera drzwi do wewnętrznego świata dzieci.

 

 

Łobuz – Opowieść o tym, że każdy (i dziecko, i dorosły) ma prawo decydować o swoim ciele.

 

 

Błoto – Historia o tym, że dziewczynki i chłopcy mają taką samą przestrzeń do zabawy i rozwoju.

 

 

Tort – Historia o tym, że dzieci zachowują się źle, kiedy czują się źle..

 

  

 

Święta – Książka o tym, że nie warto dzielić dzieci na grzeczne i niegrzeczne.

 

[product id="22028, 22184, 22277, 22742, 22979, 23112"]

 

Rozłożę cię na łopatki, Straszku! -  To ciepła, zabawna, magiczna opowieść widziana oczami dziecka, z porządną porcją czułości, bliskości, zabawnymi dialogami i oddanymi przyjaciółmi. O odwadze, ale też o strachu. O małych i dużych marzeniach. O wspieraniu. O przyjaźni. I sile walki małych wojowników. Dzieci nauczą się kilku rzeczy. Przede wszystkim o sobie. Przekonają się, że są odważniejsi, niż im się wydaje!

 

 

[product id="22410"]  

 

Mój cień jest różowy -  Podnosząca na duchu książka, która dodaje dzieciom odwagi i wspiera je w byciu sobą. Opowieść o małym chłopcu z uparcie różowym cieniem i o jego pełnej emocji wyprawie do szkoły w… spódniczce. A także o niezwykłym ojcu, który pokazał, co to znaczy naprawdę wspierać swoje dziecko w jego wyborach i być obok w każdej sytuacji.

 

[product id="22334"]  

 

Czerwony kłopot -  W książce znalazły się podpowiedzi jak poradzić sobie ze wstydem i budować pewność siebie. Krzyś to również bohater z którym z łatwością utożsami się każdy przedszkolak.

 

[product id="22442"]  

 

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też -  Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. 

[product id="21415"]  

 

Pewność siebie. Akceptuję, co czuję - Pomoże otworzyć dziecko na świadomość swoich mocnych stron. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało zdrowe poczucie własnej wartości. 

 

 

[product id="17484"]  

 

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci - Zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan głębokiego relaksu, wraz z instrukcją przeprowadzania relaksacji i propozycjami ich modyfikacji w zależności od indywidualnych potrzeb.  Przy dłuższym stosowaniu wzmocnią koncentrację uwagi, rozwiną wyobraźnię, zredukują lęki i poprawią relacje w grupie i w domu.

 

[product id="20515"]  

 

Wielka księga supermocy - Inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać.

 

[product id="20469"]  

 

Dziewczynki latają wysoko - Amelia, Helena i Martyna mają wielkie marzenia, ale pan NIE-UDA-CI-SIĘ podrzuca im do kieszeni małe kamyczki…, by nie mogły oderwać się od ziemi. Są trzy, ale mogłoby ich być dziesięć, albo sto, albo jedna, albo wszystkie dziewczynki na całej planecie.

 [product id="16402"]  

 

12 wyjątkowych postaci. Polscy autorzy o marzeniach - Dzieci mają marzenia. W wyobraźni osiągają wielkie cele, są zwycięskie, radosne, wyjątkowe. Warto te emocje pielęgnować, zachęcać do dzielenia się opowieściami o marzeniach, towarzyszyć dzieciom w grze wyobraźni. Na tym gruncie buduje się poczucie własnej wartości i świadomość, że nawet ambitne cele są osiągalne.

 [product id="20967"]  

 

 

Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie? - Książka porusza takie zagadnienia jak pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, relacje i uważność. Zachęca dzieci, by jak najwcześniej nabrały zdrowych nawyków i wypracowały skuteczne strategie radzenia sobie z trudnościami.

[product id="17115"]  

 

 Co robisz z pomysłem? - Bestseller New York Times. Jedna z najbardziej inspirujących książek na świecie. Mistrzowsko zilustrowana historia o poczuciu własnej wartości, szacunku do siebie i swoich pomysłów. Książka dla każdego, bez względu na wiek.

 

 

  [product id="20497"] 

 

 

Edzio przyjęcie w blasku księżyca - Historia o Edziu, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół.

 

 [product id="21535"] 

 

Dla nastolatków

 

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem -  Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Na każdym kroku pytania i wyzwania. Świat i to, co w nim teraz dzieje, nie ułatwia sprawy. Szkoła tym bardziej nie staje na wysokości zadania i nie daje młodym ludziom wsparcia. Skrzyżowanie powieści przygodowej z poradnikiem i pamiętnikiem. Bawi, wciąga, inspiruje do myślenia. A przede wszystkim dostarcza młodym czytelników konkretnych narzędzi radzenia sobie z trudnościami.

[product id="22116"] 

 

Chcę być kimś -  "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone" to jedyna seria polskich książek dla młodzieży z zakresu rozwoju osobistego. Publikacja jest jednocześnie doskonałym narzędziem dla nauczycieli i rodziców, ułatwiającym komunikację i ukazującym rozwój osobisty młodzieży.

 

[product id="18060, 18061, 18062"] 

 

Dla rodziców

 

Twoje kompetentne dziecko - Wsłuchaj się w potrzeby swojego dziecka i nawiąż z nim prawdziwą relację.

 [product id="15069"]  

 

Jak zrozumieć małe dziecko - Przewodnik dla tych, którzy nie ufają "niezawodnym metodom" i "instrukcjom obsługi", ale pragną nauczyć się rozpoznawać i prawidłowo reagować na prawdziwe potrzeby swojego dziecka.

 [product id="18107"]  

 

Mów, słuchaj i zrozum. Zadbaj o poczucie własnej wartości swojego dziecka - Jak słuchać uważnie swojego dziecka, jak z nim rozmawiać, aby stworzyć szansę na prawdziwe porozumienie? To poczucie własnej wartości stanowi podstawę, na której rozwijają się wszystkie inne cechy. Dzieci ze zdrowym poczuciem własnej wartości akceptują się i lubią niezależnie od okoliczności zewnętrznych, biorą odpowiedzialność za swoje czyny i z odwagą wkraczają w świat.

 [product id="16045"]  

 

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną - Poradnik dla rodziców, który podpowiada, jak w mądry sposób motywować dzieci do osiągania celów. Książka zawiera wiele wskazówek i ćwiczeń przydatnych nie tylko dla najmłodszych. Jej autorka wychodzi bowiem z założenia, że dzieci najlepiej uczą się poprzez obserwację, dlatego jeśli chcemy zachęcić je do podejmowania wyzwań, sami powinniśmy zapoczątkować zmianę.

 [product id="15045"]  

 

 

Niska samoocena u dzieci - Książka o tym jak dać dziecku siłę i umiejętność radzenia sobie z trudnościami oraz stabilne poczucie własnej wartości.

 [product id="17487"]     

 

Książki dla dzieci

  Wrażliwe dziecko 

 Najpiękniejsze książki świąteczne

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium