Opis
Łobuz
Opowieść o tym, że każdy (i dziecko, i dorosły) ma prawo decydować o swoim ciele.
– Tato, a pamiętasz imprezę u babci? – pyta Antek ojca, który zmęczył się zabawą i wygląda, jakby miał zaraz zapaść w niedźwiedzią drzemkę.
– Wtedy jedna pani wytarmosiła mnie za policzek i powiedziała, że jestem łobuz, bo nie chcę jej dać całusa… – mówi Antek cicho.
Antek nie lubi całowania się i przytulania do osób, których nie zna. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?
Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami?
„Masz być grzeczny!” – wciąż jeszcze słyszą dzieci. Jak to rozumieć? Takie trudne słowo, mieści sobie całe mnóstwo znaczeń!
Jak myślicie: czy niegrzeczny jest chłopiec, który nie ma ochoty dzielić się nową zabawką? Czy nazwiemy niegrzeczną dziewczynkę, która odmawia całowania nigdy niewidzianej cioci? A może niegrzeczny jest nasz bohater Antek, który wcale nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki? Jeśli tak – to nasza seria jest bardzo, bardzo niegrzeczna.
Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Antek jest spontaniczny, czasem się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem lub rozczarowaniem. Uczy się również bronić własnych granic, mówić „nie” i odkrywać, jak ciekawy i różnorodny potrafi być świat.
Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.
Zajrzyj do książki:
Polecane przez Błażeja Staryszaka i Krzysztofa Wiśniewskiego, improwizatorów oraz aspirujących łobuzów piszących z humorem i dystansem o rodzicielstwie.
W serii:
W pakiecie kupisz taniej:
Kim są autorki?



Ukończyła projektowanie graficzne na UMK w Toruniu.
Wydawnictwo Natuli Książki o emocjach dla dzieci Książki dla dzieci 4-6 lat
Polecamy
Koszty dostawy
Opinie o produkcie (2)
Łobuz
Opowieść o tym, że każdy (i dziecko, i dorosły) ma prawo decydować o swoim ciele. Antek nie lubi całowania się i przytulania do osób, których nie zna. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?
Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne
Autorki: Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk
Ilustratorka: Aleksandra Gołębiewska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 28
Rekomendacja wiekowa:





Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.
@wiwi_books
Jak często Twoje dziecko słyszy, że jest niegrzeczne? Czy dziecko jest grzeczne tylko wtedy, kiedy spełnia oczekiwania dorosłych? A może niegrzeczne dzieci nie istnieją? Tylko czasem zachowują się źle, kiedy czują się z czymś źle? W takich chwilach powinniśmy spróbować zrozumieć, co się z nimi dzieje. Z pomocą przychodzi świetna seria "Niegrzeczne książeczki". Tytuł "Łobuz" to opowieść o "niegrzecznym" małym chłopcu przedstawiona z ciekawej perspektywy. Antek i jego tata w zabawie zamieniają się rolami - chłopiec wciela się w rodzica, a tata Karol w dziecko. Dzięki tej zamianie obydwaj poznają punkt widzenia drugiej strony. Radosna i energiczna zabawa staje się pretekstem i punktem wyjścia do rozmowy taty z synem na temat wytyczania granic i decydowania o sobie i swoim ciele. Antek nie lubił przytulać się do osób, których nie zna, dawać całusów cioci... ale czy to oznaczyło, że zachowuje się niegrzecznie? Czy dzieci muszą robić to, na co nie mają ochoty, tylko dlatego, że tak wypada? Nawet jeśli narusza to ich osobistą przestrzeń i strefę komfortu? Autorki tej "niegrzecznej książeczki" Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk rozprawiają się ze stereotypem posłusznego dziecka, które zawsze zadawala innych, mimo, że nie czuje się z tym dobrze. "Łobuz" to wspaniała lekcja rodzicielstwa bliskości, pomagająca zrozumieć dziecko, jego uczucia i motywy postępowania. Pokazuje, że warto postawić się w sytuacji dziecka i pomóc mu sobie z nią poradzić. Bez etykietowania, z szacunkiem i wsparciem. "Łobuz" to historia skłaniająca do refleksji, z pięknym przesłaniem. Napisana zrozumiałym dla małego czytelnika językiem i opatrzona ładnymi całostronicowymi ilustracjami umili wspólnie spędzony czas z książką i będzie idealnym wstępem do szczerej rozmowy.
alicja.plaskonos
Jak w poprzednich częściach wydanie jest takie samo, twarda oprawa, duży format i super ilustracje. Bohaterem „Łobuza” jest oczywiście Antek. Tym razem Antek wygłupia się z tatą, bawią się w zamianę ról. Antek mówi „dorosłe rzeczy” między innymi żeby tata (w zabawie syn) przytulił ciocię. Na to tata reaguje tylko w jeden słuszny sposób - odmawia i mówi jak może się z nią przywitać. Okazuje się, że tata również nie lubi się przytulać na sile. Antek lubi się przytulać do swojego taty. Wszyscy w domu lubimy tą serię za jej prawdziwość i podejście do dzieci.