Opis
Rosół
Dowcipna opowieść, która szerzej otwiera drzwi do wewnętrznego świata dzieci.
– Jeśli nie zjesz rosołu, nie dostaniesz deseru. A zrobiłam racuszki z jabłkiem, które tak lubisz! – mówi poważnie babcia i marszczy brwi.
Rosół babci to zupa najlepsza na świecie, ale nie dziś, kiedy… posypano ją natką pietruszki. Antek nie chce jej zjeść. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?
Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami?
„Masz być grzeczny!” – wciąż jeszcze słyszą dzieci. Jak to rozumieć? Takie trudne słowo, mieści sobie całe mnóstwo znaczeń!
Jak myślicie: czy niegrzeczny jest chłopiec, który nie ma ochoty dzielić się nową zabawką? Czy nazwiemy niegrzeczną dziewczynkę, która odmawia całowania nigdy niewidzianej cioci? A może niegrzeczny jest nasz bohater Antek, który wcale nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki? Jeśli tak – to nasza seria jest bardzo, bardzo niegrzeczna.
Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Antek jest spontaniczny, czasem się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem lub rozczarowaniem. Uczy się również bronić własnych granic, mówić „nie” i odkrywać, jak ciekawy i różnorodny potrafi być świat.
Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.
Zajrzyj do książki:
Polecane przez Monikę Szczepanik, pedagożkę i certyfikowaną trenerkę Porozumienia bez Przemocy.
W serii:
W pakiecie kupisz taniej:
Kim są autorki?



Ukończyła projektowanie graficzne na UMK w Toruniu.
Wydawnictwo Natuli Książki o emocjach dla dzieci Książki dla dzieci 4-6 lat
Polecamy
Koszty dostawy
Opinie o produkcie (3)
Rosół
Rosół babci to zupa najlepsza na świecie, ale nie dziś, kiedy… posypano ją natką pietruszki. Antek nie chce jej zjeść. Czy to znaczy, że jest niegrzeczny?
Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne
Autorki: Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk
Ilustratorka: Aleksandra Gołębiewska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 28
Rekomendacja wiekowa:





Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.
Monika Mioduszewska
Dostałam dziś wyczekany "Rosół", który miał być prezentem dla mojego synka Antka...ale najpierw sama przeczytałam książeczkę i jestem nią zachwycona. Antek też uwielbia rosół i też z odpowiednimi kluseczkami tak jak książkowy bohater. Nie wspomnę o tym, że za zieleniną nie przepada... Myślę, że gdy przeczyta Rosół z babcią, jej podejście również może się zmienić. Jako byłe dziecko-niejadek i rodzic dziecka, który niekoniecznie pochłonie wszystko co ma na talerzu, książka w przystępny sposób opowiada nam o tym, że niechęć zjedzenia posiłku nie jest niczym złym i nie może być piętnowana, a powinna być zrozumiana. Udowadniacie, że emocje i odczucia dzieci są równie ważne jak te dorosłych. Dzięki pozkazaniu takiego podejścia do rodzicielstwa mamy szansę wychować pewnych i świadomych siebie ludzi, tworząc przy tym relację, której być może nie mieliśmy okazji stworzyć z własnymi rodzicami. Chciałam Wam z całego serca podziękować za nią i polecić wszystkim mądrą książkę, która może okazać się przeznaczona nie tylko dla dzieci...
pozytywnewsparcie@onet.pl
Antek zastanawia się: - Czy bycie grzecznym oznacza jedzenie tego, czego nie lubi? Jedzenie to czas celebracji wspólnych chwil i radości płynącej ze smakowania potraw. Czy powinno się zmuszać dziecko do jedzenia? A może nagradzać je za nie? Jaką postawę budujemy w dziecku, jeśli pokazujemy mu, że za zjedzenie czegoś, czego nie lubi (choć to jego święte prawo, by czegoś nie lubić), otrzyma deser? Posiłek powinien wiązać się z czymś przyjemnym, a nie z próbą siłowania się. Czy wyżej opisane sytuacje wydają się znajome? I to bardzo! Może nawet sami doświadczyliśmy ich jako dzieci...? Autorki w błyskotliwy sposób poruszają ważne kwestie szanowanie granic dzieci i zapraszają do tego by pochylić się nad słowem "niegrzeczny". Nazwa serii "Niegrzeczne książeczki" nie jest tu przypadkowa... Książkę wykorzystałam w pracy z całą grupą przedszkolaków do dyskusji na temat: jedzenia, ulubionych potraw, sposobów wyrażania dezaprobaty i granic.
@wystrzalowa_biblioteczka
„Rosół” opowiada o tym, że nie można namawiać innych do lubienia tego co my. Czy to będzie zupa czy zabawa, każdy ma prawo lubić coś innego a druga osoba powinna to uszanować nawet jeśli jest to babcia. Na szczęście babcia zrozumiała, że wnuczek lubi inną wersję zupy i oczywiście zjedli racuchy, które miały być deserem. Bardzo polubiliśmy te książki, zarówno od strony graficznej jak i przedstawione historie.