Edukacja seksualna – najciekawsze książki dla dzieci i dorosłych

Edukacja seksualna - najciekawsze książki dla dzieci i dorosłych

Dzieci przechodzą edukację seksualną bez względu na to, czy się na to zgadzamy, czy nie. Pytanie tylko, jaką i gdzie. Jeśli szukacie rzetelnej wiedzy na temat dojrzewania i seksu, sprawdźcie nasze propozycje. 

 


 

Dla rodziców

 

Rozwój seksualny dzieci - Pierwszy całościowy poradnik o rozwoju seksualnym dzieci 0—18 lat. Książka wydana przez NATULI dzieci są ważne.

[product id="15021"]  

Nowe wychowanie seksualne - Wszystko, co rodzice powinni wiedzieć na temat seksualności dzieci.  

[product id="15633"]


 

Dla dzieci 

 

 

 

 

 

Horror! czyli skąd się biorą dzieci - Trzeba natychmiast zadzwonić na policję! Przedszkolaki przeżyją prawdziwy horror, zanim odkryją, skąd się biorą dzieci…

[product id="22269"] 

O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci - Książka dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym, poruszająca temat ich istnienia oraz seksualności.

[product id="17514"] 

Nie wierzcie w bociany - Książka dla dzieci o seksualności, która w przystępny sposób wyjaśnia przedszkolakom tajemnice powstawania ludzkiego życia. Proste odpowiedzi na trudne pytania. Z humorem i bez kontrowersji!

[product id="16268"] 


 

 

Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci - O seksualności można rozmawiać swobodnie. Ta książka zaspokoi ciekawość dzieci, a rodzicom pomoże wyjaśnić nurtujące je kwestie.

[product id="16974"] 

Zły dotyk. Nie! - Książka uświadamia dziecku, czym jest molestowanie seksualne. W prosty, praktyczny sposób mówi, co zrobić, gdy ktoś przekracza granicę.

[product id="18315"] 

Skąd się (nie) biorą dzieci? - Książka, która pomoże wam otwarcie rozmawiać o seksie i narodzinach nowego życia.

[product id="15059"] 

Maja dorasta oraz Kacper dorasta - Niezbędniki każdego dorastającego dziecka - chłopca oraz dziewczynki.

[product id="17425, 15020"] 


 

 

Czy naprawdę wszyscy tak mają? Najlepsze odpowiedzi na pytania o dorastanie - Autorzy poważnie traktują ich pytania, zmartwienia i obawy i odpowiadają na nie w sposób bezpośredni, empatyczny i zrozumiały dla każdego.

[product id="21812"] 

Miesiączka. Chcę wiedzieć! - Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny – tej mającej już pierwszą miesiączkę za sobą, jak i tej, która jeszcze na nią czeka.

[product id="22431"]  

Królestwo dziewczynki - Symboliczna opowieść o dojrzewaniu, uważna za jedną z najpiękniejszych książek na świecie.

[product id="15296"] 

Wielka księga siusiaków oraz Wielka księga cipek - Wszystko, co dzieci powinny wiedzieć na temat swoich, i nie tylko swoich, narządów płciowych.

[product id="15064, 15765"] 

Ciało - śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu oraz Ciało - śmiało! dla chłopaków. Przewodnik po dojrzewaniu - Poradniki dla dziewczynek i chłopców o dojrzewaniu - zmianach, jakie zachodzą w ciele oraz psychice.

[product id="16967, 20419"] 

Odpowiedz mi! Dzieci pytają o intymne sprawy - 99 autentycznych dziecięcych pytań o intymne sprawy, 99 przystępnych i wyważonych odpowiedzi – i 99… naprawdę śmiesznych ilustracji.

[product id="15380"]  

 


 

 


Twoje ciałopozytywne dojrzewanie
To książka o dojrzewaniu dla dziewczynek przepełniona czułością i empatią.

Jest ciałopozytywna, bo: kładzie nacisk na to, co dzięki ciału można robić, a nie na to jak wygląda, pomaga budować pozytywny i czuły język wobec siebie i swojego ciała, daje rzetelną i przystępną wiedzę, która pomoże zrozumieć zmiany związane z pierwszą miesiączką i okresem dojrzewania.

[product id="22637"] 

Dla chłopców Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Dla chłopców w wieku 8-12 lat” 

To książka przepełniona empatią oraz wiedzą o dojrzewaniu i emocjach. Z prawdziwymi historiami chłopaków.

Ta książka jest ciałopozytywna, bo: daje rzetelną i przystępną wiedzę, która pomoże zrozumieć zmiany związane z okresem dojrzewania, podkreśla związek między ciałem, a emocjami oraz pomaga budować pozytywny język wobec siebie i swojego ciała.

[product id="23265"]

Moonka: Dorastanie. Rodzinna, ciałopozytywna gra edukacyjna - Rodzinna, ciałopozytywna gra karciana, która pomoże:

  • przygotować się na wyzwania związane z dojrzewaniem (tak dziewczynek, jak i chłopców)
  • oswoić język związany z dorastaniem
  • przećwiczyć sposoby radzenia sobie w nowych sytuacjach
  • lepiej zrozumieć siebie i innych
[product id="22638"]

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie - Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. I jedna postać, rozpoznawalna na całym świecie: Anja Rubik. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi. 

[product id="16886"] 


 

 

Biblia waginy - Tyle ważnych pytań, a wokół mnóstwo niesprawdzonych informacji. Ginekolożka położniczka obnaża mity i podaje fakty poparte najnowszymi badaniami naukowymi na temat kobiecej anatomii, zdrowia i seksualności. 

[product id="20881"] 

100% ciebie, czyli książka o miłości, seksie i zagłuszaczach - Książka o seksie, budowaniu relacji i świadomości własnego ciała. Obala stereotypy i dostarcza rzetelną wiedzę.

[product id="16956"] 

Seksuolożki oraz Seksuolożki. Nowe rozmowy - Z kobietami seksuolożkami o kobiecej seksualności szczerze rozmawia Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka.

[product id="18042, 21542"] 

Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie - Oto przewodnik, który odpowiada na najbardziej palące pytania nastolatków i młodych dorosłych na temat randek, związków, świadomej zgody i seksu.

[product id="21545"] 

 


 
 

 

 


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium