Książki pod choinkę dla dzieci 0-3 lata 0
Książki pod choinkę dla dzieci

Wybierając książki na prezent dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, oprócz zainteresowań malucha, warto brać pod uwagę także jego wiek. Przedstawiamy przegląd książek dobranych specjalnie dla czytelników w wieku do 3 lat. Wszystkie sprawdzone, wszystkie uwielbiane.

Seria Pucio

Seria o Puciu to książeczki do nauki mowy. Mogą towarzyszyć dzieciom od pierwszego do szóstego roku życia. Każdy tytuł został dostosowany do innego etapu rozwoju malucha – począwszy od powtarzania różnych odgłosów, przez nazywanie i wskazywanie pierwszych przedmiotów, aż po budowanie zdań. Książki zawierają ciekawe ilustracje oraz cenne wskazówki dla rodziców, które ułatwiają wspólną naukę.

[product id="16500, 16498, 17091, 15054, 18030, 17090"]

W domu, w dziczy, na ulicy

Kartonowy słownik obrazkowy dla maluchów, z uroczymi, stylowymi ilustracjami słynnej holenderskiej graficzki. Spójrz, jak piękny i wielki jest świat! Na ulicy, w parku, w domu, w szkole, w lesie – wszędzie pełno jest rzeczy, ludzi i zwierząt! Znajdź je w tej książce i sprawdź, jak się nazywają.

Ciepłe, zabawne rysunki przedstawiają miejsca, przedmioty, czynności, gry i zabawy, sposoby spędzania czasu, pory roku i święta. Każdej ilustracji towarzyszy jednowyrazowy podpis.

Autorką słownika jest Fiep Westendorp – ta sama, która ilustrowała kultowe opowiadania o Julku i Julce. Na rysunkach znajdziecie otaczający nas świat: miejsca, przedmioty, czynności, pory roku, święta, zawody, gry i zabawy. Bardzo lubimy delikatne, finezyjne i stylowe rysunki holenderskiej ilustratorki.

[product id="16619]

Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa

Czternaście kolorowych rozkładówek zawiera całostronicowe ilustracje Jana Kallwejta. Jego obrazki są pełne szczegółów z życia codziennego. Tego typu książki zachęcają do rozmów z najmłodszymi, ćwiczą spostrzegawczość, rozwijają słownictwo. Świetna do zabawy i nauki.

Każda strona prowokuje do wielu pytań. Jaki jest twój ulubiony kolor? Co wkłada się na stopy? Gdzie jest odkurzacz? Co możemy wypić, a co musimy pogryźć? Kto stoi blisko, a kto daleko? Które zwierzęta mieszkają na wsi, a które w lesie? Czym można wykopać wielką dziurę? Kto pracuje w szpitalu?

To, na co zwrócicie uwagę, zależy tylko od Was. Wymyślajcie własne pytania, bawcie się i uczcie razem ze swoim dzieckiem.

Seria A kuku!

Pomysłowy rysownik Herve Tullet ma nieograniczoną wyobraźnię. Autor książek o szalonych kropkach i o Turlututu stworzył ciekawą serię dla najmłodszych. Oryginalna, schodkowa forma wszystkich czterech książek oraz ukryte w nich niespodzianki zachęcają do wspólnej zabawy.

[product id="16447, 16446, 16444, 16450"]

Konik morski

Czy wiecie, że niektóre ryby opiekują się swoimi dziećmi? Karmią je i chronią tak samo jak Wasi rodzice karmią i chronią Was. Ta książka opowiada właśnie o rybich rodzicach. A dokładniej – o tatusiach. Niech żyją tatusiowie!

Autorem książki “Konik morski” jest Eric Carle, artysta tworzący dla najmłodszych. Chyba najbardziej znaną jego książką jest kultowa już Bardzo głodna gąsienica.

[product id="15324]

Zaśnij ze mną

Waszym zadaniem jest… położenie książki spać. Musicie więc dopilnować czy książka umyła już zęby, czy zrobiła siusiu, opowiedzieć jej bajkę, zaśpiewać kołysankę, okryć kocykiem i w końcu dać słodkiego buziaka na dobranoc…

Czy książka w waszych rękach pójdzie chętnie spać? Czy będziecie umieć utulić ją do snu? A może szybciej zaśniecie sami?

“Zaśnij ze mną” nie tylko aktywnie wciąga czytelników do lektury, ale też oswaja najmłodszych z zasypianiem, stawiając ich w roli rodzica sprawującego opiekę nad książką. Wydanie kartonikowe (board book) – wszystkie strony z twardego kartonu.

[product id="16100]

Akademia mądrego dziecka. Moje pierwsze 100 słów

“Akademia mądrego dziecka. Moje pierwsze 100 słów” to książka dla dzieci rozwijająca słownictwo. Przeznaczona jest dla maluchów po pierwszym roku życia. Dzieci znajdą w niej otwierane okienka, pod którymi kryją się obrazki przedstawiające zwierzęta, rośliny i przedmioty codziennego użytku.

Oglądanie książeczki “Moje pierwsze 100 słów”: wspiera rozwój mowy, poszerza zasób słownictwa, rozwija pamięć oraz ćwiczy dziecięcą motorykę.

Kartonowe, wytrzymałe wydanie w poręcznym formacie pozwoli długo cieszyć się zabawą w poznawanie nowych wyrazów.

[product id="17477]

Lubię Leosia

Marcel lubi u Leosia wszystko: jego kudłate włosy, jego wiaderko, a nawet jego błocko! Dlatego kiedy pojawia się „ten trzeci”, w piaskownicy przestaje być fajnie… Dramat zazdrości dla najmłodszej publiki.

Pierwszy tom nowego cyklu Pii Lindenbaum dla najmłodszych dzieci – a więc zanim sięgną po książki o Nusi, Filipie czy Igorze.

Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!

[product id="16021]


 

Seria Raz, dwa, trzy

Znakomita seria książek rosnących razem z dzieckiem autorstwa Joanny Bartosik. Pierwsza z nich, Raz, dwa, trzy patrzymy dla dzieci kilkumiesięcznych rozwija zmysł wzroku dziecka. Brak tekstu i czarno-biało-żółto-czerwona kolorystyka. Ze względu na to, że dziecko w tym wieku bardzo lubi przyglądać się twarzom, nawet banan i jabłko mają uśmiechy.

Druga książka dla dzieci powyżej pierwszego roku życia Raz, dwa, trzy słyszymy rozwija zmysł słuchu i skupia się na wyrazach dźwiękonaśladowczych.

Ostatnia książka z serii: Raz, dwa, trzy mówimy wspiera rozwój mowy dwu- i trzylatków i skupia się na zwrotach grzecznościowych.

[product id="15123, 15028, 15078"]


Opowiem ci, mamo

Najbardziej atrakcyjne dla najmłodszych tematy, pełne detali ilustracje, na których dużo się dzieje, odrobina tekstu, zagadki i zadania – to przepis na książkę doskonałą. Przepis, według którego przygotowywane są tytuły w serii Naszej Księgarni pt. “Opowiem Ci, Mamo”.

Kiedyś to samo wydawnictwo stworzyło serię “Poczytaj Mi, Mamo”, zapraszającą rodziców do czytania dzieciom. Teraz zaprasza dzieci do zabawy z książkami, które wspierają umiejętność tworzenia własnych historii. Ale to nie wszystko – także rozbudzają zainteresowanie światem, edukują i skłaniają do aktywności rozwijających spostrzegawczość i koncentrację.

Pozycje z serii “Opowiem Ci, Mamo” są bardzo przyjaźnie wydane – twarde, kartonowe strony i zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczeństwo i wytrzymałość.

[product id="20119, 15280, 15282, 15284, 15285, 15288, 15290, 15291, 16954"]


Maks

Seria książek o Maksie to propozycja dla najmłodszych czytelników. Przedstawia codzienne kłopoty maluszków z ich własnej perspektywy. Przygody Maksa to czytelna i stonowana lektura – dzieci wręcz hipnotyzuje. Sytuacje przedstawione w książkach dorośli często kwitują jednym zdaniem, podczas gdy dla najmłodszych są to złożone i często dramatyczne przeżycia. Oto na przykład Maks nie chce dzielić się autem z siostrą czy ciastkiem z psem. Kto uratuje całą sytuację?

Książki pomagają odkrywać, porządkować i rozpoznawać emocje. Przygody Maksa mają szerokie grono fanów wśród przedszkolaków, pozwalają im bowiem spojrzeć z dystansu na codzienne problemy i sytuacje. Najmłodsi czytelnicy docenią w lekturze także bardzo przyjazne i realistyczne ilustracje.

[product id="17392, 15980, 15978, 15981, 15982"]


Rok w…

Sięgnijmy pamięcią do czasów, kiedy byliśmy mali i z przejęciem słuchaliśmy bajek czytanych na dobranoc, a z jeszcze większą radością przejmowaliśmy stery i sami kończyliśmy opowieści. Tworzenie własnych historii to niezła zabawa, a seria “Rok w…” wydawnictwa Nasza księgarnia to do tego świetne narzędzie!

Każda książeczka zawiera prezentację postaci z ich krótkim opisem. Bohaterów możemy spotkać na każdej stronie, ale w nieco innym wydaniu. Ideą książek jest pokazanie zmian zachodzących w przyrodzie – cykl życia zwierząt, zmiany pór roku, a także cykl życia miasta i wsi oraz jego mieszkańców. Opowiadanie obrazem pozwala obserwować rozwój wydarzeń w całości bądź według dowolnie wybranej zasady, pobudzając jednocześnie wyobraźnię i dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych.

Seria jest bardzo wciągająca i przykuwa uwagę, a dzięki szczegółom w niej zawartym sprawia, że za każdym razem w książeczkach można znaleźć coś nowego. To znakomity sposób na kreatywne główkowanie, interaktywną zabawę oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

[product id="16032, 15466, 15602, 17415, 16162"]


Seria Dobra Książeczka

Czy wiesz, że poprzez pokazywanie dziecku obrazów dostosowanych dokładnie do etapu rozwoju jego wzroku możesz pozytywnie wpłynąć na jego mózg? „Dobra Książeczka” to seria siedmiu książek dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, podzielona na bardzo wąskie kategorie wiekowe.

To jedyne książki na rynku, które są precyzyjnie dobrane do potrzeb i możliwości najmłodszego odbiorcy. Seria “Dobra Książeczka” opiera się na dorobku psychologów rozwojowych z całego świata. Wyniki ich badań pozwalają na idealne określenie umiejętności dziecka w danym wieku i dopasowanie do nich odpowiednich treści!

[product id="15713, 15057, 15066, 15717, 15710, 15711, 15715"]

ART Egmont dla najmłodszych

“Liczby”, “Kolory”, “Przeciwieństwa” to książki dla najmłodszych z serii “ART Egmont” z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak. Do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw, pierwszych słów, liczb i przeciwieństw. Wszystkie mają wygodne kartonowe strony, bezpieczne zaokrąglone brzegi i wspaniałe kolory. Wszystkie też są zainspirowane polskim

[product id="16234, 17027, 16235"]

Seria o Prosiaczku

Urocza seria o Prosiaczku, która rośnie razem z dzieckiem. Kolejne książki o pierwszych, drugich i trzecich urodzinach bohatera są dla coraz starszych dzieci i zawierają coraz bardziej skomplikowane treści. Ostatnia opowiada historię o tym, jak wuj Leon zabrał Prosiaczka do sklepu, żeby wybrał sobie prezent. Grafikę książek zaprojektowała Ola Woldańska-Płocińska.

[product id="16289, 16254, 16261, 16289"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium