Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="25388"]

Inne zestawy znajdziesz tutaj.

 

Mama mówi, że w świętach najlepsze jest oczekiwanie. Tata uważa, że najlepsze są pierogi. A Niuniuś, jak każde małe dziecko, po prostu całym sobą przeżywa wszystko to, co dzieje się dookoła.

A w tym czasie dzieje się naprawdę dużo! Pojawiają się świąteczne rytuały, krzątanina, rzadko widziane ciocie i kuzyni oraz mnóstwo niecodziennych bodźców (zapachy, smaki, kolory, światło), które mały mózg skrupulatnie przyswaja. Dzieci chłoną nastroje rodziców, próbując nadać sens tym uroczystym wydarzeniom, aby kiedyś w przyszłości samodzielnie zdecydować, co w świętach jest dla nich najlepsze. Proste czynności, jak wspólne pieczenie pierniczków czy ozdabianie choinki, mogą stać się pełnym ciepła i magii wspomnieniem na resztę życia.

Rodzice mogą odczuwać pokusę, żeby zanurzyć dzieci we wszystkich świątecznych przyjemnościach: kiermaszach, zakupach, prezentach, pysznościach, ozdobach i rodzinnych spotkaniach. Choć może się to wydawać atrakcyjne, za dużo dobrego to jednak wciąż ZA DUŻO. Szczególnie w przypadku małych dzieci. Tu sprawdza się zasada: im mniej i prościej, tym lepiej.

Zapytacie pewnie, jak rozpoznać, kiedy dobrego robi się za dużo. To nie takie trudne! Małe dzieci mają swój własny język komunikacji ze światem. To język emocji. Emocje zaś są jak fale, które pojawiają się w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne. Kiedy widzicie, że najmłodszego członka rodziny zalewają coraz większe fale emocji (np. ekscytacja, zachwyt, zapał, uniesienie), możecie się spodziewać emocjonalnego tsunami. Co wtedy robić? Oczywiście uciekać! Czyli fizycznie (ale bez paniki!) zabrać dziecko w spokojne miejsce, z dala od nadmiaru bodźców i wrażeń. Pamiętajcie, że święta to dla małych dzieci wciąż nowe doświadczenia. Świąteczną magię dawkujcie im więc powolutku i adekwatnie do wieku.  

 

Jakie emocje przeżywa Niuniuś?

Światełka, czyli historyjka o zachwycie i rozczarowaniu. Niuniuś wpada w zachwyt na widok świątecznych światełek i bardzo chce je mieć. Gdy jednak tata kupuje światełka, one wcale nie wyglądają zachwycająco. Nie świecą w pudełku i Niuniuś czuje rozczarowanie. To naturalne i potrzebne przeżycie w życiu każdego dziecka, które pomaga w konfrontowaniu się z rzeczywistością i budowaniu odporności psychicznej.

Świąteczne życzenia, czyli historyjka o zaufaniu. Mama i Niuniuś wysyłają kartki świąteczne z życzeniami. To dla Niuniusia nowa tradycja, poczta zaś to całkiem świeże doświadczenie, z którym potrzebuje się oswoić. Niuniuś w zaufaniu podąża za mamą, ale przy wrzucaniu kartek do skrzynki czuje chwilową niepewność. Rozwiewa ją poczucie bezpieczeństwa, które daje mama.  

Choinka, czyli historyjka o radości. Pod dom podjeżdża nieznany samochód i przywozi dziwny pakunek, który w ogóle nie wygląda jak świąteczna choinka. Mimo to tata wydaje się bardzo zadowolony i rozpoczyna zabawę w przystrajanie drzewka. Zwyczajne czynności – jak choćby noszenie pudeł z piwnicy – wykonywane razem z dzieckiem i w przyjemnej atmosferze, często są dla najmłodszych źródłem ogromnej radości, która naturalnie wzmacnia relację z rodzicem.

Pierniczki, czyli historyjka o cierpliwości. Mieszanie i wałkowanie to świetna zabawa, ale czekanie na pierniczki już nie jest takie fajne. Niuniuś chce zjeść je natychmiast, teraz! Jak każdemu małemu dziecku trudno mu powstrzymać impulsy i żadne tłumaczenia tu nie pomogą. Na szczęście mama wie, w jaki sposób wesprzeć Niuniusia w tej trudnej lekcji cierpliwości. Proponuje zabawę, dzięki której Niuniusiowi będzie łatwiej czekać na pierniczki. 

Święta, czyli historyjka o więzi i bliskości. Obecność bliskich i atmosfera domu znaczą dla małego dziecka o wiele więcej niż słowa czy prezenty. Więź i poczucie przynależności buduje się w nim od najmłodszych lat poprzez rodzinne rytuały, spędzanie czasu razem, a także wspólną celebrację uroczystych okazji.

 

Kim są autorki?

Aga Nuckowski – pedagożka, filolożka i terapeutka Gestlat. Autorka serii o Niuniusiu i współautorka książki “Jak zrozumieć małe dziecko”. Inicjatorka szeregu działań na rzecz najmłodszych. Wieloletnia redaktorka i współpracowniczka Natuli – Dzieci są ważne. Mieszka na wyspie na Pacyfiku. Lubi marzyć i spacerować. Nie lubi nagród i egzaminów. Mieszka na wyspie, gdzie zawsze świeci słońce. W wolnych chwilach pisze książki. 

Ola Szwajda – ilustratorka, projektantka książek. Umie w kredki i tablet, więc tworzenie ładnych rzeczy przychodzi jej z łatwością. Kocha psy, męża i książki dla dzieci.   

 

Polecane 

[product category_id="558" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (16)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

18 października 2022

Seria o Niuniusiu jest jedną fajniejszych serii dla Dzieci, jakie widziałam. Jego historie opowiedziane za pomocą prostych słów i ilustracji pokazują całe spektrum uczuć i emocji, z którymi najpewniej zetknie się dziecko. To cudowna pomoc dla rodzica, by przekazać dziecku wartości, oswoić lęki, wskazać dobre uczucia. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła czytać z synem książki o Niunisiu (mamy też jego pozostałe przygody) i pokazać mu te piękne ilustracje. A póki co sama oglądam i cieszę się, że takie pozycje są dostępne u nas :)

3 listopada 2022

Książeczka o Niuniusiu przedstawia historyjki o emocjach dziecka z tematyką Świąt Bożego Narodzenia w tle. Głównym bohaterem jest urocza świnka i jej rodzina. Zawiera 5 opowiadań. Mamy o wyborze światełek, ubieraniu choinki, pisaniu życzeń, robieniu ciasteczek, świątecznym dniu. W każdym z opowiadań pojawiają się nowe emocja dziecka i odczucia. Jednak mamy ciekawe rozwiązanie kłopotliwych sytuacji. Na końcu mamy równie słowo dla rodziców. Wszystko oprawione bardzo ładnymi ilustracjami. Bardzo nam się podoba.

5 listopada 2022

Niuniuś czeka na święta' to zbiór opowiadań o śwince, która wraz z rodzicami wykonuje różne aktywności zbliżające ich do Bożego Narodzenia. Między innymi wysyłanie kartek z życzeniami, czy pieczenie pierniczków. W każdej z tej historii, Niuniuś przeżywa jakieś emocje, które możemy omówić wraz z dzieckiem (gdyby ktoś miał z tym trudność, z tyłu wszystko na ten temat jest opisane)

6 listopada 2022

Kolejną świąteczną książką, którą chciałabym Wam pokazać jest książka z serii o Niuniusiu. Seria ta ukazuje się nakładem wydawnictwa @natuli_dziecisawazne Liczy kilka tytułów, a teraz także ten "Niuniuś czeka na święta" Książki o Niuniusiu znane są z tego, że poruszają kwestię dziecięcych emocji i trzeba przyznać, że robią to w sposób naprawdę świetny. Dorośli często mówią, że w świętach najlepsze jest czekanie ale czy dzieci myślą tak samo? W dodatku w czasie świąt dzieje się naprawdę dużo. Jest bieganina, jest hałas, są światełka, emocje, mnóstwo kolorów, smaków i zapachów. Dzieciom czasem trudno jest odnaleźć spokój wśród tylu bodźców naraz. Jak im w tym pomóc? Tu z pomocą przychodzi Nunuś. W książce znajdziemy kilka opowiadań, każde związane z wydarzeniami, które poprzedzają święta. Mamy tu opowiadania o zakupach na świątecznym jarmarku, o tym jak kurier przywozi do domu choinkę i o jej ubieraniu, o pieczeniu pierników i wysyłaniu świątecznych życzeń. Historia pod tytułem Światełka, to historia o zachwycie i rozczarowaniu. Niuniuś jest zachwycony kolorowymi światełkami na jarmarku, dlaczego po schowaniu do pudełka przestały świecić? Niuniuś nie chce światełek, które nie świecą... Świąteczne życzenia, to opowieść tym jak Niuniuś dzielnie podąża za swoją mamą i mimo niepowności, którą czuję przez chwilę, to jednak ufa swojej mamie. Choinka, to piękna historia o radości z chwil spędzanych razem z rodziną na przystrajaniu świątecznego drzewka. Emocji z tym związanych jest tak dużo, że przemęczony Nunuś zasypia... Mamy tu także rozdział o tym jak Nunuś piecze z mamą pierniczki, a potem nie może się doczekać, aż będzie mógł je zjeść. To czekanie jest takie trudne! Na koniec czeka na nas opowiadanie o wzajemnej bliskości i rodzinie podczas wieczerzy wigilijnej. Piękne są te historie o Niunusiu. Nie tylko mądre ale też ciekawe, idealne dla małych czytelników.

6 listopada 2022

Kolejną świąteczną książką, którą chciałabym Wam pokazać jest książka z serii o Niuniusiu. Seria ta ukazuje się nakładem wydawnictwa @natuli_dziecisawazne Liczy kilka tytułów, a teraz także ten "Niuniuś czeka na święta" Książki o Niuniusiu znane są z tego, że poruszają kwestię dziecięcych emocji i trzeba przyznać, że robią to w sposób naprawdę świetny. Dorośli często mówią, że w świętach najlepsze jest czekanie ale czy dzieci myślą tak samo? W dodatku w czasie świąt dzieje się naprawdę dużo. Jest bieganina, jest hałas, są światełka, emocje, mnóstwo kolorów, smaków i zapachów. Dzieciom czasem trudno jest odnaleźć spokój wśród tylu bodźców naraz. Jak im w tym pomóc? Tu z pomocą przychodzi Nunuś. W książce znajdziemy kilka opowiadań, każde związane z wydarzeniami, które poprzedzają święta. Mamy tu opowiadania o zakupach na świątecznym jarmarku, o tym jak kurier przywozi do domu choinkę i o jej ubieraniu, o pieczeniu pierników i wysyłaniu świątecznych życzeń. Historia pod tytułem Światełka, to historia o zachwycie i rozczarowaniu. Niuniuś jest zachwycony kolorowymi światełkami na jarmarku, dlaczego po schowaniu do pudełka przestały świecić? Niuniuś nie chce światełek, które nie świecą... Świąteczne życzenia, to opowieść tym jak Niuniuś dzielnie podąża za swoją mamą i mimo niepowności, którą czuję przez chwilę, to jednak ufa swojej mamie. Choinka, to piękna historia o radości z chwil spędzanych razem z rodziną na przystrajaniu świątecznego drzewka. Emocji z tym związanych jest tak dużo, że przemęczony Nunuś zasypia... Mamy tu także rozdział o tym jak Nunuś piecze z mamą pierniczki, a potem nie może się doczekać, aż będzie mógł je zjeść. To czekanie jest takie trudne! Na koniec czeka na nas opowiadanie o wzajemnej bliskości i rodzinie podczas wieczerzy wigilijnej. Piękne są te historie o Niunusiu. Nie tylko mądre ale też ciekawe, idealne dla małych czytelników.

6 listopada 2022

Tym razem Niuniuś zmierzy się między innymi z rozczarowaniem, ale również z zachwytem gdy kupione nie świecące światełka w domu po podłączeniu wprowadzają piękną świąteczną atmosferę. Będzie zdziwienie, które przerodzi się w radość z ubierania cudownej choinki a także bardzo trudna lekcja cierpliwości w oczekiwaniu na ostygnięcia pierniczków. Na końcu Niuniuś z całą rodziną spędzają cudowne wspólne Święta

8 listopada 2022

Muszę przyznać,że mam słabość do książeczek dla dzieci... A do tych świątecznych całkowicie

10 listopada 2022

Niuniuś czeka na święta, napisany przez Agę Nuckowski, to zbiór pięciu historii o małym prosiaczku oraz jego rodzicach. Każdy z rozdziałów dotyczy emocji: zachwytu/rozczarowania, zaufania, radości, cierpliwości i przynależności do rodziny. Książka ma niedużo tekstu, na każdej stronie jest jedna ilustracja lub 2-4 mniejsze, a pod każdą z nich jest 1-2 zdania do przeczytania. W treści wplecione są również wyrazy dźwiękonaśladowcze np. brum-brum, piii-piiip. Opisane zdarzenia są prawdopodobne i życiowe, np. odwiedzenie świątecznego jarmarku, ubieranie choinki, robienie pierniczków; dzięki czemu dziecku łatwiej się identyfikować z Niuniusiem. W książce nie są poruszane wątki religijne oraz związane z konsumpcjonizmem, na pierwszym planie jest wspólny czas dziecka z rodzicem oraz angażowanie malucha w pomoc w przygotowaniach do świąt. W książce, został zamieszczony komentarz autorki do treści poszczególnych opowiadań oraz krótka podpowiedź dla rodzica, jak budować piękne wspomnienia oraz przestroga przez dostarczaniem zbyt dużej ilości bodźców na raz. Książka ma twardą oprawę oraz matowy papier. Ilustracje Aleksandry Szwajdy są uproszczone, bez zbędnych szczegółów, w stonowanych barwach. Myślałam, że treść bardziej trafi do młodszej córki, ale starsza – pięcioletnia też chętnie słucha oraz przywołuje przy czytaniu swoje wspomnienia z zeszłorocznych, świątecznych przygotowań.

19 listopada 2022

"Niuniuś czeka na święta" to przeurocza pozycja świąteczna dla przedszkolaków. Mały prosiaczek instenywsnie przeżywa wszystko, co wiąże się z gwiazdką - ubieranie choinki, wysyłanie kartek do bliskich czy wybór kolorowych światełek. Prócz radości i ekscytacji towarzyszy mu także niepewność w tych nowych dla niego momentach. W zmaganiach z własnymi emocjami towarzyszą mu jednak rodzice i, trzeba przyznać, jest to przyjemny rodzinny obraz. Sytuacje są bliskie dziecku, przedstawiają realistyczny tok myślenia małego dziecka. Ilustracje są rozkoszne! Polecam gorąco!

5 grudnia 2022

Kto z Was zna już Niuniusia? Bohater cyklu opowieści wydanych przez @natuli_dziecisawazne powraca! Tym razem w świątecznym klimacie!☃️ Napisana przez Agę Nuckowski książka "Niuniuś czeka na święta" to urocza, pełna emocji historia o kolejnych perypetiach świnki a także jej najbliższych. Przedstawia ten czas, jako coś wyjątkowego. Z zaangażowaniem uczestniczy w przygotowaniach, uczy się cierpliwości i panowania nad swoimi emocjami, co jak wiadomo- w przypadku kilkulatka nie jest proste.

9 grudnia 2022

Niuniuś to książka, która dzieci wprowadza w świat świątecznych przygód, a rodziców 'odsyła' do magicznych, dziecięcych wspomnień. Kolejne historie przygotowują nas do najpiękniejszego wieczoru w roku. Razem z Niuniusiem rozpalamy lampki, pieczemy ciasteczka, ubieramy choinkę, by na końcu książki usiąść z niuniusiową rodziną przy wigilijnym stole. Pełna magii i pięknych ilustracji książka, przygotowuje do celebracji Świąt Bożego Narodzenia.

12 grudnia 2022

W jaki sposób przygotowujesz się do Świąt ze swoją rodziną? Błyszczą światełka, pachnie choinką i innymi niż zwyczajne potrawami. Niuniuś razem z rodzicami dekoruje i piecze. Głównie czeka. Bo czekanie na święta to najdłuższe i najfajniejsze czekanie na świecie. "Niuniuś czeka na święta" to zbiór 5 krótkich opowiadań. Każde z nich odnosi się do emocji dziecka związanych z przygotowaniem do świętowania. Ta propozycja od Wydawnictwa Natuli w sposób szczególny wprowadzi Was w klimat świąt. Uroczy Niuniuś w tej książeczce odkrywa świat lampek, przesyłek, pierniczków i choinek. Zwieńczeniem tej pozycji jest Wigilia i czas radosny. Jak podkreśla wydawnictwo, książeczka w mocnym akcencie odnosi się do emocji malucha. Czytając z dzieckiem, możemy je zaznajomić z takimi zjawiskami jak rozczarowanie, strach, niepewność, radość, cierpliwość, a także ogromna miłość. Dla dorosłego czytelnika książka może zdawać się banalna i infantylna. Niuniuś zadaje różne pytania, nie do końca logiczne. Książka tym samym pozwala rozwiać różne dziecięce wątpliwości, a także problemy związane z przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. W całym tym pędzie, natłoku zadań i obowiązków warto odpocząć, siąść z dzieckiem i pokazać im wesołą stronę oczekiwania na cud ❤️

22 grudnia 2022

Już za chwilę zasiądziemy przy wigilijnym stole i wspólnie zaśpiewamy kolędy tak jak Niuniuś, bohater książki, ale zanim to się stanie... Niuniuś jak zawsze w ciekawy sposób przedstawia codzienne sytuacje, które wywołują emocje u Dzieci. Czasami jest to strach, czasami ekscytacja, czasami radość, a czasami smutek. W tej książce wszystkie historie dotyczą przygotowań do świąt oraz samych świąt, pokazując jakie emocje towarzyszą Nuniusiowi i jak sobie z nimi radzić. Książka zawiera też piękne ilustracje

26 grudnia 2022

Jak małe dziecko przeżywa święta?

7 stycznia 2023

Genialna seria! Nie skłamię mówiąc, że jest to teraz jedna z moich ulubionych. Jaka więc była nasza radość, kiedy z córeczką wpadła nam w ręce część "Niuniuś czeka na święta". Świetnie sprawdzi się dla najmłodszych czytelników. Jest przejrzysta, czytelna i mało skomplikowana, a ilustracje zachwycają. Jest idealną pozycją do czytania w okresie przedświątecznym, bo znajdziecie w niej to co w tym czasie jest najważniejsze, czyli miłość, ciepło i spokój. Jeśli więc szukacie czegoś wyjątkowego do czytania w te święta... to właśnie znaleźliście!

26 listopada 2023

Oczekiwanie na święta jest pełne emocji... Z Niuniusiem nieco łatwiej można je przeżyć ;-) Ta książka to fantastyczny pomysł na prezent dla dziecka!

Niuniuś czeka na święta. Świąteczne emocje małego dziecka

Mama mówi, że w świętach najlepsze jest oczekiwanie. Tata uważa, że najlepsze są pierogi. A Niuniuś, jak każde małe dziecko, po prostu całym sobą przeżywa wszystko to, co dzieje się dookoła.

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Aga Nuckowski

Ilustratorka: Ola Szwajda

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 72

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 45,00 zł 45.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 4.99885
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Łobuz
Łobuz
40,00 zł
szt.
Zobacz, jak wielka jest miłość
Zobacz, jak wielka jest miłość
40,00 zł
szt.
W krainie dinozaurów
W krainie dinozaurów
35,00 zł 32,55 zł
szt.
Świat należy do Ciebie
Świat należy do Ciebie
39,99 zł 35,19 zł
Noc wigilijna. Święta z pozytywką
Noc wigilijna. Święta z pozytywką
110,00 zł 99,00 zł
szt.
Wierszyki logopedyczne
Wierszyki logopedyczne
40,00 zł
szt.
Wierszyki świąteczne
Wierszyki świąteczne
40,00 zł
szt.
Szczęście to lis
Szczęście to lis
38,50 zł 33,88 zł
szt.
Zwiadowcy. Cesarz Nihon-Ja. Tom 10
Zwiadowcy. Cesarz Nihon-Ja. Tom 10
43,90 zł 38,63 zł
szt.
Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka
Niuniuś i wiosna. Książka o emocjach małego dziecka
45,00 zł 38,25 zł
szt.
Zabawa w chowanego. Kicia Kocia i Nunuś
Zabawa w chowanego. Kicia Kocia i Nunuś
44,90 zł 39,51 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium