Święta
Książka o tym, że nie warto dzielić dzieci na grzeczne i niegrzeczne.
Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne
Opis
W pakiecie kupisz taniej:
[product id="23262"]
Czasami dzieci słyszą, że Mikołaj przyniesie im prezenty, tylko jeśli będą grzeczne.
– A co, jeśli Mikołaj do mnie nie przyjdzie? – szepcze Antek. – Usłyszałem w radiu, że Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym dzieciom. A ja nie wiem, czy jestem grzeczny czy niegrzeczny…
Antek nie rozumie, co dorośli mają na myśli. Przez to nie chce napisać listu do Mikołaja – boi się, że nie dostanie żadnego prezentu.
Seria Niegrzeczne Książeczki - to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami?
„Masz być grzeczny!” – wciąż jeszcze słyszą dzieci. Jak to rozumieć? Takie trudne słowo, mieści sobie całe mnóstwo znaczeń!
Jak myślicie: czy niegrzeczny jest chłopiec, który nie ma ochoty dzielić się nową zabawką? Czy nazwiemy niegrzeczną dziewczynkę, która odmawia całowania nigdy niewidzianej cioci? A może niegrzeczny jest nasz bohater Antek, który wcale nie ma ochoty jeść ulubionego rosołu, bo dziadek posypał go natką pietruszki? Jeśli tak – to nasza seria jest bardzo, bardzo niegrzeczna.
Razem z Antkiem i jego rodziną opowiadamy małym czytelnikom historie, które w bezpretensjonalny sposób rozprawiają się z mitem grzeczności i posłuszeństwa. Antek jest spontaniczny, czasem się złości, innym razem próbuje poradzić sobie ze smutkiem lub rozczarowaniem. Uczy się również bronić własnych granic, mówić „nie” i odkrywać, jak ciekawy i różnorodny potrafi być świat.
Przygody Antoniego nie tylko zapraszają do wspólnej lektury, ale przede wszystkim do ważnych rozmów: o wrażliwości, uczuciach, niezależności i krytycznym myśleniu. Pisane z perspektywy emocjonalnej dziecka dają rodzicom wgląd w jego rozwój i unikalne widzenie świata, a także promują humanistyczne, rozumiejące podejście do potrzeb i odczuć małych ludzi.
Kim są autorki?
Alicja Dyrda – mama trójki dzieci. Kocha to, co naturalne. Stworzyła serwis dziecisawazne.pl i jest redaktorką naczelną wydawnictwa Natuli – dzieci są ważne.
Aleksandra Gołębiewska – ilustratorka książek dla dzieci i magazynów. Ukończyła projektowanie graficzne na UMK w Toruniu.
Polecamy
[product category_id="628" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]
[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]
Szczegóły produktu
Wiek_2 2-4 | 2-4 |
Wiek_3 4-6 | 4-6 |
Wiek_4 6-8 | 6-8 |
Autorstwo | Alicja Dyrda |
Ilustracje | Aleksandra Gołębiewska |
Oprawa | twarda |
Liczba stron | 40 |
Rok wydania | 2021 |
EAN | 9788366057623 |
ISBN | 9788366057623 |
Opinie o produkcie (9)
towar niedostępny
Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.
Aby dodać opinię, musisz być zalogowany
zaczytana.kreatywna@gmail.com
- Bądź grzeczny/bądź grzeczna, bo inaczej święty Mikołaj nie przeniesie Ci prezentu. - Zachowuj się! Mikołaj widzi czy jesteś grzeczny/grzeczna. - Ale jesteś niegrzeczy/niegrzeczna. Jak tak dalej pójdzie, to dostaniesz najwyżej rózgę. 3...2...1... Czas straszenia dzieci, że prezenty są tylko dla grzecznych, uważam za otwarty. Jak to dobrze, że są takie książki jak "Święta" i jak seria Niegrzecznych książeczek od @natuli_dziecisawazne Znacie już tę serię? Jest świetna! Udowadnia, że dzieci mają prawo bronić własnych granic, mówić „nie” i samodzielnie podejmować decyzje. I że wcale nie są wtedy niegrzeczne. Ani wtedy gdy nie chcą jeść rosołu, ani wtedy gdy nie chcą dać cioci buziaka, ani wtedy gdy nie chcą dzielić zabawkami. Antek, który jest bohaterem książeczki "Święta" boi się napisać list do Mikołaja. Jak myślicie dlaczego się tego obawia? Jeśli chcecie się przekonać, czy Antek dostanie prezent. Przeczytajcie. A jeśli jeszcze nie znacie tej cudownej serii koniecznie się z nią poznajcie. Wydawnictwo @natuli_dziecisawazne jak żadno inne dba o najmłodszych, o rodziców, o relacje i o to by pomóc w wychowywaniu ❤️
@zaczytanapsychomama
Ta seria to jest złoto. Mała, poręczna książka z gumowaną okładką. Doskonale wprowadza w nastrój świąt. Jest piękna i klimatyczna. Wierszyki bardzo przyjemne, a szczególnie ten o kakałku. Polecam
@zaczytanapsychomama
Ta seria to złoto. Rozprawia się z mitem grzecznych dzieci. Co to w ogóle znaczy? Strach, lęk i napięcie. Piękny, duży format i morał bliski nam wszystkim. Świetna
alicja.plaskonos@gmail.com
„Święta” pokazują przygotowania Antka i jego rodziny do Świąt Bożego Narodzenia. Idą razem kupować choinkę, Antek robi ozdoby z masy wolnej, piszą wspólnie listy do Mikołaja. I tutaj pojawia się jakiś problem, ponieważ Antek nie chce go pisać. Mama zauważa, że coś się dzieje i udaje jej się dowiedzieć o co chodzi. Okazuje się, że Antek usłyszał w radio o niegrzecznych dzieciach, że nie dostają prezentów. On nie jest pewny czy był grzeczny, więc boi się napisać list. Na szczęście mama go wspiera i przy okazji opowiada, że kiedyś miała bardzo podobne myśli. Antek ostatecznie pisze list a w Wigilię pod choinką pojawiają się prezenty.
abartoch@gmail.com
Dopiero po przeczytaniu tej książki zdałam sobie sprawę, jaki popełniam błąd, że „straszę” córkę Mikołajem. Każdemu zdarza się być niegrzecznym ale to nie jest powód, żeby odbierać dziecku radość z czekania na mikołajkowy prezent. Urzekła mnie ta historia, podobnie jak przepiękne ilustracje
monikajazurek@gmail.com
Czasami dzieci słyszą, że Mikołaj przyniesie im prezenty, tylko jeśli będą grzeczne. – A co, jeśli Mikołaj do mnie nie przyjdzie? – szepcze Antek. – Usłyszałem w radiu, że Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym dzieciom. A ja nie wiem, czy jestem grzeczny czy niegrzeczny… Antek nie rozumie, co dorośli mają na myśli. Przez to nie chce napisać listu do Mikołaja – boi się, że nie dostanie żadnego prezentu. Seria Niegrzeczne książeczki to zdecydowanie niebanalna i ponadczasowa propozycja dla dzieci i ich rodziców. Bohater książki, Antek, sprzeciwia się napisaniu listu do Mikołaja. Swoją podstawą pokazuje sprzeciw. Jak często, w swoim dzieciństwie, słyszeliśmy, że Mikołaj nie przyjdzie? Niekoniecznie w odniesieniu od nas, ale w rodzinie, w szkole, na przystanku? Straszenie Mikołajem weszło w nawyk. Dorośli uważają, że w ten sposób mogą wyegzekować od dzieci zmianę konkretnych zachowań. Nie mamy świadomości, że tym samym dziecko czuje się inne, gorsze, odrzucone. Czy odmowa i postawienie na swoim jest przejawem niegrzeczności? W tych czasach to właśnie indywidualność, umiejętność postawienia na swoim, a także konsekwencja to złoto. Eliminujmy złe zachowania, jednak bez kategoryzowania. Ta seria to must have w polskim domu. Stanowi nie tylko terapię dla dziecka, ale również uświadomienie rodzicom, że nie można dzielić maluchów na kategorie grzeczny/niegrzeczny.
bargielita@gmail.com
Ach ten Antek!
kulturadladzieci
"Na święta to chyba nikt nie jest za duży".
Fszechogarniająca Mama
Seria "Niegrzeczne książeczki" to jedna z moich ulubionych! A część "Święta" z pewnością daje wiele do myślenia. Pisana z perspektywy emocjonalnej dziecka daje rodzicom wgląd w widzenie świata z innej perspektywy. Przygody Antka zapraszają do ważnych rozmów: o wrażliwości, krytycznym myśleniu i własnych uczuciach. Myślę, że może być fajnym i bardzo wartościowym prezentem Mikołajkowym do wspólnej lektury.