News

Rodzinna gra Pytaki

Zapraszamy do zabawy!

Na rynku jest tak wiele książek o dobrej komunikacji i budowaniu relacji w rodzinie, a my, rodzice, wciąż zadajemy sobie pytania, czy na pewno słuchamy naszych dzieci, czy je rozumiemy, akceptujemy i wykazujemy się wystarczającą empatią. Aby na to odpowiedzieć, warto zaopatrzyć się w dodatkowe narzędzie, jakim jest rodzinna gra „Pytaki”. To nauka emocji, ich rozszyfrowywania i radzenia sobie z nimi – i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ale przede wszystkim to świetna zabawa i droga do poznania natury drugiego człowieka.

Wspólne spędzanie czasu podczas gier bez wątpienia zbliża do siebie członków rodziny, wzmacnia relacje i poprawia samopoczucie. Pytaki mają na celu coś więcej – kształtują rozwój świadomości emocjonalnej, wspierają ćwiczenie komunikowania się, słuchania, opowiadania czy naukę czytania i liczenia. Najlepiej, jeśli gracze są z jednej rodziny bądź są bliżej spokrewnieni – to dopiero jest ekscytująca zabawa!

Na pozór bardzo łatwa gra – losuje się żetony i odpowiada na pytaniami lub wykonuje polecenia. Niech to jednak was nie zwiedzie. Pytania i zadania w zestawie nie należą do tych prostych, z serii: jaki jest twój kolor oczu, wzrost czy ulubiony przedmiot w szkole, to raczej: “Który wyjazd rodzinny wspominasz najmilej?”, “Czym Wasza Rodzina różni się od innych” czy “Jakie zawody wykonywał Twój tata?”.

Chodzi o to, by słuchając odpowiedzi innych osób, dowiedzieć o nich jak najwięcej – o ich uczuciach, marzeniach, przyzwyczajeniach, i dzięki temu lepiej się poznać. Gra pozwala nauczyć się mówić zarówno o sobie i swoich emocjach, jak i o tym, co ważne dla każdej rodziny, m.in.: jak się w niej czujemy, co nam się podoba, a co chcielibyśmy zmienić.

Zestaw zawiera instrukcję, 96 żetonów z pytaniami, karty uczuć, kostki, zapamiętnik – by móc zanotować wszystkie ważne odpowiedzi, pionek – by móc skorzystać z dodatkowego wariantu gry – i płócienny woreczek, by nie zgubić żadnego elementu. Dodatkowo w każdym zestawie znajduje się karta potwierdzająca oryginalność produktu, wystarczy się zarejestrować i uzyskać rabaty, dostęp do aplikacji mobilnej oraz informacje o premierach wydawniczych.

Dlaczego warto?

  • To inspirująca, rodzinna gra polskiego wydawnictwa.
  • Gra z pewnością szybko się nie znudzi – odkrywanie kolejnych tajemnic pozostałych graczy jest coraz bardziej intrygujące.
  • Zabawa nie jest oparta na rywalizacji, współzawodnictwie czy zdobywaniu największej liczby punktów – to czas dla rodziny na coraz bliższe poznawanie siebie nawzajem.
  • Pozwala przełamać niechęć do mówienia o emocjach i wyrażania uczuć.

Autor: Nina Bojda jedzeniewterenie.com

Sprawdź grę Pytaki:

Ważne książki dla rodziców:

Ciekawe książki dla dzieci:

Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach

89.00  78.32 

Ja, spokój. Księga uważności

29.90  26.31 

Kacper dorasta

24.90  21.91 
Rabat
Zamknij

Mała książka o miesiączce

24.90  21.91 

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2

59.90  10.00 
Rabat
Zamknij

PAX

29.90  26.31 
Rabat
Zamknij

To nie jest kolejna książka do matmy

32.90  28.95 
Rabat
Zamknij

Trening intelektu dla dzieci

19.90  17.51 

Gry dla całej rodziny:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *