Świąteczne nowości. Książki dla dzieci 2022

0
Świąteczne nowości. Książki dla dzieci 2022

Po wielomiesięcznej, wspólnej pracy autorów, ilustratorów i wydawców, przyszedł czas na jej owoce – świąteczne nowości. Książki dla dzieci, które tu znajdziecie, przywitaliśmy ostatnio w naszej księgarni z otwartymi ramionami. A w tajemnicy powiemy, że i dla was mamy kilka egzemplarzy… Sprawdźcie!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który wymaga wyjątkowych książek. Oprócz tych, bez których już od lat nie wyobrażamy sobie świętowania, warto zajrzeć również do nowych opowieści stworzonych z myślą o nadchodzącej zimie. Niezależnie jednak od tego, czy krajobraz za waszym oknem będzie bajecznie zimowy, czy raczej wczesnojesienny, możecie być pewni, że dzięki poniższym książkom poczujecie magię świąt.

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Książki o emocjach dla dzieci Literatura dla dorosłych

Świąteczna opowieść – Niuniuś czeka na święta

Co każdego roku wprowadza was w klimat świąt? Dla jednych będzie to pieczenie pierniczków, dla innych – ubieranie choinki i wspólne spędzanie czasu w jej świetle. Wszystkie te tradycje, choć piękne, mogą być jednak dużym wyzwaniem dla dzieci. Tyle świateł, kolorów, zapachów, dźwięków… I tyle emocji! O tym, jak najmłodsi odbierają świąteczne nowości, przeczytacie w książce „Niuniuś czeka na święta” Agi Nuckowski. Obok krótkich, choć bardzo ważnych, opowieści, które wprowadzą was w klimat świąt Bożego Narodzenia, znajdziecie tu piękne ilustracje Aleksandry Szwajdy. Zbiór opowiadań przypomni wam też o rytuałach, które znane są od wieków, a mimo to w ostatnich latach zapomniane. Bo czy ktoś z nas jeszcze pisze świąteczne listy do bliskich? Niuniuś tak! To może i my zaczniemy?

[product id="24390, 24392"]

 

Pięknie ilustrowana książka – Wierszyki świąteczne

O rymowankach najczęściej przypominamy sobie, gdy sami zostajemy rodzicami. Wracamy do tych, które pamiętamy jeszcze ze swojego dzieciństwa, często sięgamy też po całkiem nowe utwory. Tylko gdzie ich szukać? Oczywiście u Kasi Huzar-Czub, a dokładnie – we współtworzonej z Joanną Bartosik serii książeczek pełnych niesamowitych rymowanek. Nie myślcie jednak, że czekają na was grzeczne, nudne wierszyki. Nic z tych rzeczy! Dowodem niech będzie najnowsza książka, która wprowadzi was w świąteczny nastrój – „Wierszyki świąteczne”. Znajdziecie tu szalone zabawy na śniegu (tak szalone, że aż skończą się przemoczonym ubraniem!), rozlany barszcz, strasznie ciężkie pudło od Świętego Mikołaja i pierwszą gwiazdkę, która wcale nie ma zamiaru świecić. Co dodacie jeszcze do tej magii świąt? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, byście sami też porymowali!

A jak już mówimy o Świętym Mikołaju, który zawsze chce uratować święta (w końcu w jedną noc musi obdarować wszystkie dzieci, a to poważna logistyka!), zajrzyjcie na naszą stronę i sprawdźcie Pakiet świąteczny od Natuli. Oprócz grudniowego Niuniusia i zimowych wierszyków, o których już wam powiedzieliśmy, czeka tu na was bożonarodzeniowa opowieść (bardzo niegrzeczna, ostrzegamy!) autorstwa Alicji Dyrdy, dzwoneczki reniferów, zapach świąt i… mnóstwo innych cudownych rzeczy. Tak cudownych, że dodatkowa reklama po prostu jest już niepotrzebna. Ten pakiet to idealny prezent na Boże Narodzenie. Dla każdego, dla całej rodziny! Z ogromną przyjemnością wam go przedstawiamy.

[product id="24698, 23295, 24922"]

 

Wzruszająca opowieść dla najmłodszych i nieco starszych dzieci – Gwiazdka Miko

O co tak naprawdę chodzi w Bożym Narodzeniu? O prezenty? Pyszne potrawy? Ogromną, pięknie ubraną choinkę? Nie! Bo choć są to rzeczy, na które czekamy cały rok, w świętach najcudowniejsze jest spędzanie czasu razem. Od najdroższych bożonarodzeniowych prezentów dużo ważniejsza jest wyrozumiałość, empatia, wzajemna opieka i życzliwość. „Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków” Davida Litchfielda to ciepła opowieść dla młodych czytelników, w której magia świąt jest na wyciągnięcie ręki! Mały Miko postanawia, że w święta wszystkie dzieci dostaną to, czego pragną. Czy uda mu się zrealizować plan? Nie wiemy, ale wierzymy w tego niezwykłego chłopca. A wy?

[product id="24896"]

 

Krótka opowieść dla najmłodszych czytelników – W Noc Wigilijną

„W Noc Wigilijną” – to tytuł kolejnej książki i początek niezwykłego poematu, który być może już znacie (a jeśli nie znacie, to gorąco zachęcamy was do lektury!). Jego autor, Clement C. Moore, opowiedział nam o świątecznej magii, wizycie Świętego Mikołaja i ogromnej ilości prezentów (które ledwo zmieściły się w dziecięcych skarpetach wiszących na kominku), stosunkowo niedawno, bo prawie… dwieście lat temu. Ale to nic! W świętach nic się nie zmieniło, dlatego utwór amerykańskiego pisarza ani trochę nie stracił na aktualności. Zresztą musicie wiedzieć, że teraz czeka na was zupełnie nowe wydanie w przekładzie Barbary Supeł z ilustracjami Stacey Thomas. I to takie, które czasami zapewni wam niekontrolowane wybuchy śmiechu (zwłaszcza wtedy, gdy Święty Mikołaj będzie wskakiwał do komina), a czasami chwile pełne wzruszenia… Polecamy wszystkim młodym czytelnikom!

[product id="24890"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium