Książki o uważności i mindfulness dla dzieci i dorosłych

0
Książki o uważności i mindfulness dla dzieci i dorosłych

Uważność to świadome, pełne ciekawości i otwartości doświadczanie chwili obecnej. Zarówno tego, co nas otacza, czyli przedmiotów, przyrody i innych ludzi, jak i tego, co dzieje się w nas samych, czyli odczuć z ciała, myśli czy emocji. Mindfulness to nie jest żadna wyjątkowa ideologia, to po prostu zatrzymanie się w celu dostrzeżenia tego wszystkiego, co związane jest z naszym życiem. Niby tak zwyczajne, a niestety tak rzadkie we współczesnym, zaganianym świecie. - Agnieszka Pawłowska – psycholog i trener uważności 

 

Hit Wydawnictwa Natuli

Jak zrozumieć się w rodzinie - Książka o tym, jak zazwyczaj mówimy do siebie, dlaczego często jesteśmy nieskuteczni w komunikacji i co zrobić, by dogadać się w rodzinie. 

 [product id="20772"]    

 

 

Uważność Żabki - Pierwsze książki o medytacji (świeckiej) dla dzieci. Ta prosta, przyjazna i skuteczna metoda zyskała entuzjastyczne opinie setek tysięcy rodziców, dzieci i pedagogów na całym świecie.

 

[product id="21172, 15065, 16090"]   

Dla nastolatków od tej samej autorki

[product id="16555"]   

Ćwiczenia z uważności 

 

Mindfulness dla dzieci - Również dzieci mogą nauczyć się uważności - bycia świadomym, co jest tu i teraz: co właśnie widzimy, słyszymy, odczuwamy i jakich doświadczamy emocji. Uważność pomaga przejąć kontrolę nad sytuacją i podjąć najlepszą decyzję w danej chwili.

 

[product id="20890"]  

 

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci - Zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan głębokiego relaksu, wraz z instrukcją przeprowadzania relaksacji i propozycjami ich modyfikacji w zależności od indywidualnych potrzeb

 

[product id="20515"]  

 

Zabawa w uważność 60 oryginalnych gier i zabaw - Autorka pracując jako nauczycielka, szukała sposobów na łagodzenie stresu – zarówno swojego, jak i uczniów. W ten sposób natknęła się na temat łączenia uważności i jogi.

[product id="17067"]  

 

Leniwiec, który zmienił nasze życie - Bardzo aktualna opowieść o dużej radości z małych rzeczy!
Pewnego dnia Amelka przynosi do domu leniwca, wszystko zaczyna się zmieniać – bardzo, bardzo powoli...

 

[product id="21277"] 

Joga 

 


Joga dla dzieci i ich dorosłych - Połącz jogę, wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i ćwiczenie uważności!

 

[product id="18132"]   

 

Joga, miłość i spokój - Seria przewodników po mindfulness, nazywanym także uważnością lub uważną obecnością. Poczuj wraz z dzieckiem, jak chwila medytacji może przywrócić spokój, radość i równowagę w życiu.

 

[product id="16545, 16544, 20365"]

  

Mindfulness dla dorosłych

 

Mindfulness znaczy sati - 25 ćwiczeń rozwijających sztukę uważności, której praktyka efektywnie redukuje zarówno gonitwę myśli, jak i stres i niepokój.

[product id="20800"] 

 

10 minut uważności - Opracowany przez fundację program MindUP, realizowany przez nauczycieli z całego świata, służy przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania mózgu oraz tego, jak myśli i uczucia wpływają na zachowanie.

[product id="15767"] 

 

Trening relaksacji. Jak uwolnić się od stresu, lęku i depresji - Publikacja zawiera ponad 170 ćwiczeń, które poprawiają samopoczucie fizyczne i psychiczne. Wykonywanie ich pozwoli wyciszyć umysł oraz doświadczyć błogiego stanu odprężenia i rozluźnienia.

[product id="15183"]

 

Uważne współczucie - Książka polecana dla każdego, kto pragnie skończyć z toksyczną samokrytyką, uleczyć traumę, pokonać wstyd, czuć się osobą godną szacunku, a także bardziej życzliwie traktować siebie i innych ludzi.

[product id="20337"]

 

Medytacja to nie to, co myślisz - Jest odpowiedzią na wszystkie dręczące Cię pytania i dowód na to, jak istotna jest praktyka uważności.

[product id="19869"]

 

Pakiety dla dzieci i rodziców

[product id="21519, 21520, 21521, 21522"]

 Uważność i spokój żabki

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium