Książka kucharska z przepisami dla całej rodziny

0
Książka kucharska z przepisami dla całej rodziny

Gotowanie to wyzwanie! Z pewnością podpisze się pod tym każdy rodzic, który przygotowuje posiłki dla swojej rodziny. W moim domu od lat króluje metoda BLW. Znacie? Wiecie, na czym polega? Bez względu na odpowiedź — przeczytajcie recenzję do końca i poznajcie nową książkę Joanny Anger i Anny Piszczek z ponad 100 przepisów dla całej rodziny. 

 
[product id="17432"]

Rodzinna książka kucharska

Na rynku takich pozycji jest niewiele. Istnieje podział — na książki z potrawami dla dzieci i z potrawami dla dorosłych. “Alaantkowe BLW. Rośniemy” doskonale odpowiada na potrzeby rodzin, które chcą gotować i jeść potrawy bez różnicowania wieku jej członków. I co ważne — chcą gotować szybko, zdrowo i smacznie!
 

Wspólne gotowanie może być fajne

Autorki zachęcają rodziców do wspólnego spędzania czasu w kuchni i angażowania dziecka w zadania związane z gotowaniem. Uwierzcie — to się sprawdza! Dzieci bez względu na wiek są chętne do pomocy, co więcej — chętnie konsumują przygotowaną przez siebie potrawę. I okazuje się, że gotowanie to poza zabawą także nauka, otwieranie na nowości, rozwój motoryczny. Przyznajcie, że nie myślicie w ten sposób o tak oczywistej czynności :)
 

 

Szybkie, smaczne i zdrowe przepisy

Za to najbardziej lubię “Alaantkowe BLW. Rośniemy”. To są naprawdę świetne przepisy, które są proste i dość szybkie w przygotowaniu, głównie z produktów dostępnych w naszych domowych spiżarniach i lodówkach. Autorki gotują z produktów sezonowych, co jest dużym plusem, ponieważ zazwyczaj potrawy nie są obciążeniem dla domowego budżetu. Dzięki tagom dowiemy się, które przepisy są bez nabiału, jajek, bez glutenu, wege, świetne na wyjście. Są też trafne uwagi i sugestie, np. jakim warzywem zastąpić to nielubiane, albo jaki dodatek można zaserwować do potrawy. Dla mnie ważne, że w książce znajduję czytelny spis treści i podział na główne posiłki oraz informację o ilości porcji. Jedyne, czego mi brak, a co znam z poprzednich książek, to tasiemka, dzięki której mogę oznaczyć ulubiony przepis, np. na gofry. Tym razem musi wystarczyć zakładka.Na końcu książki autorki zamieściły przepisy bazowe — takie pewniaki kuchenne, jak majonez domowy, mleko owsiane czy bulion warzywny.
 

 

 Zobacz także:

[product id="15459, 15461, 17432, 15546, 16802, 16878, 15539, 15545, 17124, 16436, 15586, 16964"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium