Bestsellery dla dzieci – najpopularniejsze książki w latach 2017-2020

0
Bestsellery dla dzieci – najpopularniejsze książki w latach 2017-2020

 

Choć w księgarniach znajdziemy mnóstwo książek dla najmłodszych, znalezienie wartościowych i ciekawych tytułów wcale nie jest łatwym zadaniem. Zdaliśmy się na Waszą rodzicielską intuicję i zebraliśmy blisko czterdzieści najlepiej sprzedających się w latach 2017-2020 książek. Sprawdźcie nasze bestsellery dla dzieci.

 


 

Nowości – najlepsze książki dla dzieci w 2020 roku – seria Niegrzeczne książeczki – Alicja Dyrda, Natalia Fiedorczuk-Cieślak

Czy są tu rodzice niegrzecznych dzieci, które nie chcą się dzielić, nie lubią zielonej pietruszki w rosole i całusów od obcych osób? Jeśli tak, to mamy dla Was wyjątkową serię Niegrzeczne książeczki, w skład której wchodzi Rosół, Smok i Łobuz. To trzy błyskotliwe opowieści, które rozprawiają się z najpowszechniejszymi mitami dotyczącymi dzieciństwa, udowadniając przy tym dzieciom (i im rodzicom!), że wszyscy mamy prawo do swojego zdania.

 

[product id="22193"]   

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też – Urszula Młodnicka-Kornaś, Agnieszka Waligóra

Pink to sympatyczny, nieśmiały stworek. Na początku wydaje mu się, że jest taki sam jak inni, ale z czasem zaczyna dostrzegać, że nie ma dwóch takich samych osób. Wszyscy mamy swoje mocne i słabe strony, które warto nauczyć się akceptować. Jesteś ważny, Pinku! to niezwykła książka o budowaniu poczucia własnej wartości, akceptacji i wyjątkowości każdego z nas.

[product id="21415"]   

Uważność małej żabki. Ćwiczenia uważności dla rodziców i ich maluchów – Eline Snel

Dzieci najlepiej uczą się przez naśladowanie. Jeśli zatem chcemy nauczyć ich świadomości swoich emocji czy praktyki uważności, musimy zacząć od siebie samych. Uważność małej żabki to wyjątkowa, stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach książka o harmonii, zaufaniu oraz reagowaniu na to, co dzieje się w naszym ciele i naszej głowie.

[product id="21172"]   

Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci – Martyna Broda

Gotowi na wycieczkę do błogich, bezpiecznych miejsc, w których wszystko jest możliwe? Jeśli tak, to weźcie ze swoimi dziećmi kilka głębokich wdechów i sięgnijcie po Jesteś kimś wyjątkowym. To zbiór pięknie zilustrowanych historii, który pomoże Wam wejść w stan głębokiego relaksu, zapomnieć o troskach i wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń.

[product id="20515"]   

Kosmos. My i tajemnica nieskończoności – Jan Paul Schutten

Jak pisać o galaktykach, czarnych dziurach i fluktuacjach kwantowych, by zaciekawić najmłodszych czytelników? Jak – prosto i błyskotliwie – wyjaśnić najbardziej złożone zagadnienia naukowe? Odpowiedzi na te pytania doskonale zna Jan Paul Schutten, autor książki Kosmos. My i tajemnica nieskończoności.

 

 

[product id="22110"]   

Self–Regulation. Szkolne wyzwania – Agnieszka Stążka–Gawrysiak

Dokuczanie ze strony rówieśników czy niechęć do odrabiania prac domowych to problemy, z którymi prędzej czy później spotka się każde dziecko w wieku wczesnoszkolnym. Aby sobie z nimi poradzić, warto rozwijać zdolność do samoregulacji. O tym, jak to zrobić, możemy przeczytać w książce Self–Regulation. Szkolne wyzwania.

 

[product id="21836"]   

Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! – Justyna Bednarek

Gdy pewnego dnia ginie Zbigniew, gadatliwa papuga mieszkająca w antycznej klatce w salonie, detektyw Pinkerton od razu rozpoczyna śledztwo. Mimo że jest on tylko skarpetką, pełniącą obecnie funkcję futerału na telefon, zawsze udaje mu się rozwikłać nawet najbardziej skomplikowaną zagadkę. Czy tak będzie również tym razem? Sprawdźcie koniecznie w książce Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!

[product id="21840"]   

Seria Mali WIELCY – Maria Isabel Sanchez Vegara

Wszyscy doskonale znamy osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie czy Stephena Hawkinga, ale czy wiemy, jakie mieli oni marzenia i plany na przyszłość, gdy byli dziećmi? Dzięki serii Mali WIELCY możemy się przekonać, jak wyglądało dzieciństwo najwybitniejszych postaci ze świata nauki, sportu i sztuki.

 

[product search="Mali WIELCY" limit="20" slider="true" onlyAvailable="true"]

Mindfulness dla dzieci – Carole P. Roman, J. Robin Albertson–Wren

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o treningach uważności. Nic dziwnego – dzięki nim dużo łatwiej jest nam zapanować nad negatywnymi emocjami, przejąć kontrolę nad sytuacją i wybrać najlepsze w danej chwili rozwiązanie. Mindfulness dla dzieci to przygotowany z myślą o najmłodszych zbiór 20 ciekawych ćwiczeń, które pomagają zachować spokój i kontrolę.

[product id="20890"]   

Orkan depresja – Ewa Nowak

Pierwsze objawy depresji tak łatwo jest pomylić z typową dla okresu dojrzewania huśtawką nastrojów, sennością, przemęczeniem, buntem czy agresją. Wbrew pozorom ta podstępna choroba może dotknąć także nastolatków, którzy mają kochających rodziców i tworzą szczęśliwe związki. Przekonał się o tym Borys, bohater książki Orkan depresja. Pozycja ta skierowana jest dla czytelników powyżej szesnastego roku życia.

[product id="22200"]   

Bestsellery dla dzieci w 2019 roku – Self–Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę – Agnieszka Stążka–Gawrysiak

Choć nam, dorosłym, może się wydawać, że dzieci nie mają żadnych powodów do zmartwień, w rzeczywistości bardzo często odczuwają one stres. Nawet spory. Zabawa na placu zabaw czy nagromadzenie zadań może wyprowadzić je z równowagi. Self–Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę to książka, która pomoże im opanować stres i usunąć przyczynę złego samopoczucia.

[product id="17499"]   

Uczucia Gucia. Gucio się złości – Aurelie Chien Chow Chine

Gucio, bohater bestsellerowej serii dla dzieci, to mały jednorożec. W książce Uczucia Gucia. Gucio się złości nic nie idzie po jego myśli, dlatego jest zły jak nigdy dotąd. Szybko jednak udaje mu się opanować emocje i odzyskać dobry humor. W jaki sposób? Podpowiedzi znajdziecie w zbiorze kilku prostych ćwiczeń, umieszczonych na końcu książki.

[product id="17082"]   

Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością – Dawn Huebner

Nauka wyciszania złości może wydawać nam się kusząca, ale nie sprawdzi się na dłuższą metę. Dużo lepiej jest uświadomić sobie, że złość to zupełnie naturalna i zdrowa emocja, którą powinniśmy dobrze zarządzać. Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością to niezwykła, łącząca terapię z zabawą książka, która nauczy nas, jak rozwiązywać konflikty i szukać kompromisów.

 

[product id=" 17141"]   

Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych – Grażyna Bąkiewicz, Artur Barciś, Katarzyna Dowbor i inni

Czy bajki zarezerwowane są tylko dla dzieci? Nie! Najlepiej udowadniają to autorzy książki Bajkoterapia, czyli bajki–pomagajki dla małych i dużych – wyjątkowej antologii bajek i poradnika dla rodziców w jednym. Historie, które znalazły się na jej kartach, opowiadają o konkretnych problemach, które większości dzieci są bardzo dobrze znane.

[product id="15034"]   

Kacper dorasta. Niezbędnik dorastającego chłopca – Monica Peitx

Jeśli są wśród Was rodzice dojrzewających chłopców, mamy dla Was coś specjalnego. Kacper dorasta to książka stworzona z myślą o chłopcach, którzy właśnie wkraczają w okres dojrzewania. Dzięki niej dowiedzą się, jak poradzić sobie z denerwującymi pryszczami i huśtawką nastrojów.

[product id="15020"]   

Nauka czytania – Agnieszka Łubkowska

Poznawanie liter i pierwszych słów może być fascynującą przygodą. Kluczem do sukcesu jest wybór książek, które zainteresują dziecko – pełnych ciekawych opowieści i przyciągających wzrok ilustracji. Nie bez znaczenia jest również wyraźna czcionka i duże odstępy między linijkami. Wszystko to znajdziemy w książce Nauka czytania.

[product id="17049"]   

Uważność i spokój żabki – Eline Snel

Nadmiar bodźców wpływa negatywnie na samopoczucie każdego z nas, jednak najbardziej jego konsekwencje możemy zaobserwować u najmłodszych. Uważność i spokój żabki to poradnik, który prezentuje metodę uważności dostosowaną do potrzeb dzieci. Dzięki prostym ćwiczeniom mogą one nauczyć się spokoju i świadomego reagowania.

[product id="15065"]   

Nauka liczenia – Agnieszka Łubkowska

Jeśli sami macie niezbyt dobre wspomnienia ze swoim podręcznikiem do matematyki, koniecznie sprawcie swoim dzieciom książkę Nauka liczenia. Oprócz podstawowych działań matematycznych i praktycznych wskazówek, znajdziecie tu mnóstwo przykładów z życia, dzięki którym zrozumienie reguł będzie jeszcze łatwiejsze.

[product id="16065"]   

Lato na ulicy Czereśniowej – Rotraut Susanne Berner

Czy książka dla dzieci, w której nie znajdziemy ani jednej linijki tekstu, może być wartościowa? Rotraut Susanne Berner przekonuje nas, że jak najbardziej tak! Lato na ulicy Czereśniowej to wyjątkowa książka obrazkowa, w której znajdziemy mnóstwo kolorowych, interesujących ilustracji. Na ich podstawie sami możemy tworzyć opowieści. Serdecznie polecamy!

 

[product id="15163"]   

Najlepsze książki dla dzieci w 2018 roku – A królik słuchał – Cori Doerrfeld

Pewnego dnia kilkuletni chłopiec, Taylor, zbudował budowlę z klocków. Niestety, wieża nagle runęła, a razem z nią runął dobry humor małego konstruktora. Do Taylora zaczęły podchodzić zwierzęta, wszystkie namawiały go do zwierzeń, pocieszały, rozbawiały – oprócz jednego, który nie mówił nic. A królik słuchał to książka, która udowadnia dzieciom, że nie warto walczyć z emocjami – czasami wystarczy tylko być obok i słuchać tego, co ktoś ma nam do powiedzenia.

 

[product id="15527"]   

Co mi powiedział tata – Astrid Desbordes

Archibald to mały chłopiec, który zwraca się z wieloma pytaniami do swojego taty. Chciałby wiedzieć, co zrobić, gdy nie będzie umiał poradzić sobie z trudnymi emocjami, pyta o marzenia, wyzwania i plany na przyszłość. Co mi powiedział tata to wyjątkowa książka o uczuciach związanych z dojrzewaniem.

 

[product id="15067"]   

Mama – Helene Delforge, Quentin Greban

Macierzyństwo niejedno ma imię, a w słowie „mama” mieści się miłość i troska, radość i czułość, bliskość i tęsknota. Twórcy książki Mama stworzyli niezwykłą kolekcję portretów matek z różnych części świata i różnych epok. To wspaniały prezent dla każdej obecnej i przyszłej mamy.

[product id="15484"]   

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt – Emilia Dziubak

Homer to pulchny kot, który wygląda, jakby był naburmuszony i obrażony na wszystkich wokół. Niech Was jednak nie zwiedzie jego wygląd – nasz bohater w rzeczywistości jest bardzo sympatyczny i towarzyski. Poszukując nowych znajomości, wybiera się w niesamowitą podróż do świata fauny i flory. Spotyka tam międzygatunkowe pary i osobniki najróżniejszych gatunków. Jesteście ciekawi, jakie? Sięgnijcie po książkę Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt i sprawdźcie sami!

 

[product id="15440"]   

Hedwiga i Maks–Olof – Frida Nilsson

Czy są tu wielbiciele szelmowskiego humoru? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyjcie do drugiego tomu opowieści o przygodach Hedwigi. Hedwiga i Maks–Olof to niezwykle zabawna książka o tym, co się dzieje, gdy dziewczynka, która marzy o koniu, dostaje… osła. Będzie ciekawie!

[product id="17000"]   

Anatomia natury – Julia Rothman

Choć cykl życiowy grzyba czy różnorodne gatunki owadów możemy znaleźć w każdym podręczniku do biologii, gwarantujemy Wam, że Anatomia natury zdecydowanie wyróżnia się na tle innych publikacji. To fascynujący przewodnik po świecie przyrody, w którym nauka przeplata się ze sztuką. 

[product id="16877"]   

Moje roboty. Piżamorama – Frederique Bertrand, Michael Leblond

Ach, jak wspaniale byłoby zaprojektować swojego własnego robota i sprawić, by zaczął się ruszać.... Zaraz, zaraz – przecież z książką Moje roboty. Piżamorama jest to możliwe! Wystarczy, że podczas przeglądania książki użyjemy specjalnej folii, tworzącej iluzję optyczną, a wszystko ożyje na naszych oczach.

[product id="16095"]   

Co widzisz – Klaudyna Sułek

Bez wyobraźni nie byłoby postępu, wynalazków czy wielkich dzieł sztuki. To niezwykłe narzędzie, które warto pielęgnować już od pierwszych lat życia. W jaki sposób? Praktyczne wskazówki znajdziemy w Co widzisz – książce o wyobraźni i dla wyobraźni.

[product id="15616"]   

Moja młodsza siostra – Astrid Desbordes

Archibald właśnie został starszym bratem, a nowa rola wiąże się z wieloma emocjami. Z jednej strony pojawienie się siostry budzi w nim ciekawość, z drugiej – czasami ma wątpliwości, jest zazdrosny i zagubiony. Moja młodsza siostra to obowiązkowa pozycja dla każdego dziecka, które wkrótce przywita na świecie swoje młodsze rodzeństwo.

[product id="15058"]   

Bestseller dla dziecka w 2017 roku – Miłość – Astrid Desbordes

Miłość to jedna z najpiękniejszych książek o uczuciu, jakim matka obdarza swoje dziecko. Dzięki niej wszyscy czytelnicy – zarówno ci najmłodsi, jak i nieco starsi – mogą zrozumieć, że aby być kochanym, nie trzeba spełniać żadnych warunków. To właśnie dzięki miłości wyjątkowa relacja między mamą a dzieckiem nigdy nie traci na sile.

[product id="15044"]   

Jak tata pokazał mi wszechświat – Ulf Stark

Chcielibyście choć raz w życiu zobaczyć kosmos? Nie potrzebujecie to tego rakiety ani licencji pilota! Wystarczy, że wybierzecie się wieczorem na pobliską łąkę – tak jak bohaterowie książki Jak tata pokazał mi wszechświat. To niezwykła, lekka i pełna głębi opowieść, którą pokochają wszystkie dzieci.

 

[product id="15053"]   

Złość i smok Lubomił – Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska

Złość to bardzo ważne i potrzebne uczucie, choć czasem trudno jest je zrozumieć i zaakceptować. Jest jednak ktoś, kto pomoże najmłodszym panować nad własnymi reakcjami – to smok Lubomił. Nie bójcie się go – choć wygląda groźnie, zachęca dzieci do rozmów na trudne tematy i spojrzenia w głąb siebie. Złość i smok Lubomił to książka pełna ciekawych bajek, ćwiczeń, zadań i zabaw.

 

[product id="15049"]   

Dobro i zło. Co to takiego? – Oscar Brenifier

Wszyscy rodzice wiedzą, że istnieją pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Gdy nasze dzieci pytają nas o to, czy można kraść jedzenie albo czy zawsze powinniśmy pomagać innym, często czujemy się zagubieni. Dzięki książce Dobro i zło. Co to takiego? będzie nam dużo łatwiej rozwiać wątpliwości, z którymi przychodzi do nas nasze dziecko.

[product id="15072"]   

Zaśnij ze mną – Vincent Bourgeau, Cedric Ramadier

Spodziewacie się bajek na dobranoc? Nie tym razem! Zaśnij ze mną to interaktywna książka, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych lektur czytanych przed snem – mali czytelnicy sami kładą ją do snu. Wystarczy tylko, że zaśpiewają jej kołysankę, utulą, dają buziaka na dobranoc… Ciekawe tylko, kto pierwszy zaśnie.

[product id="16100"]   

Trening intelektu dla dzieci – Paulina Mechło, Roksana Kosmala

Trening intelektu dla dzieci to świetna propozycja dla wszystkich miłośników łamigłówek w wieku od 6 do 12 lat. Znajdą tu wiele wciągających zagadek i ćwiczeń, które zapewnią im doskonałą zabawę i dużą dawkę wysiłku umysłowego. Gorąco polecamy!

[product id="15061"]   

Pucio mówi pierwsze słowa – Marta Galewska-Kustra

Wspomaganie rozwoju mowy dziecka to inspirujące, choć bardzo trudne zadanie. Z książką logopedyczną Pucio mówi pierwsze słowa będzie nam jednak dużo łatwiej! Pucio, bohater bestsellerowej pełnej przygód i humoru serii, wypowiada właśnie pierwsze wyrazy, a nawet konstruuje krótkie zdania. Dołączcie do niego, a przekonacie się, jak ciekawa może być wspólna nauka.

[product id="15054"]   

Naciśnij mnie – Herve Tullet

Czy widzieliście kiedyś książkę, której trzeba klaskać lub na którą trzeba dmuchać, by móc przejść do zadania umieszczonego na kolejnej stronie? Jeśli nie, to sprawdźcie pozycję, która powstała jeszcze przed erą smartfonów – Naciśnij mnie. Jest interaktywna, zupełnie inna niż wszystkie i z pewnością zapewni całej rodzinie mnóstwo dobrej zabawy.

[product id="16452"]   

Auta – Stephan Lomp

Auta to wyjątkowa książka obrazkowa dla wszystkich miłośników pojazdów. Jej akcja rozgrywa się w miasteczku Sprężyna Zdrój. Od rana na jego ulicach panuje ogromny ruch – zobaczymy tu karetkę pogotowia, taksówkę, straż pożarną, wyścigówkę, a nawet paralotnię. W jakim kierunku jadą wszyscy bohaterowie, jakie mają plany? To już każdy z nas może wymyślić sam.

[product id="15073"]   

Jak mama została Indianką – Ulf Stark

Często jesteśmy tak przytłoczeni codziennymi obowiązkami, że zapominamy o tym, jak cenny jest spędzany wspólnie czas. Dzięki książce Jak mama została Indianką uświadomimy sobie, że czasami warto zapomnieć o sprzątaniu czy gotowaniu i przenieść się wraz ze swoim dzieckiem do świata wyobraźni. Gotowi do podróży?

[product id="15732"]   

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium