Książki świąteczne dla dzieci. 5 pięknych opowieści o zimie, świętach i pierniczkach

Książki świąteczne dla dzieci. 5 pięknych opowieści o zimie, świętach i pierniczkach

Są takie książki, które najlepiej czyta się zimą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć do nich w maju czy wrześniu, ale raczej tego nie robimy. Dlaczego? Bo czekanie na nie też jest piękne! Sprawdźcie najmagiczniejsze książki świąteczne dla dzieci. 

Jaka powinna być świąteczna opowieść? Czego w niej szukamy? Część z nas próbuje odnaleźć tu szczegółowe opisy świątecznych tradycji i rytuałów, inni z kolei liczą na to, że dzięki lekturze po prostu poczują klimat świąt. Wybraliśmy dla was pięć magicznych książek z kolorowymi światełkami, choinką i śniegiem w tle. No i z pierniczkami, wiadomo. Przecież pierniczki lubią wszyscy.

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Książki o emocjach dla dzieci Literatura dla dorosłych

Wzruszająca opowieść o świętach – Niegrzeczne Książeczki. Święta

Któż z nas nie lubi dostawać prezentów? Wszyscy cieszymy się, gdy odnajdujemy świąteczny upominek pod choinką, taki tylko dla nas. Z równie ogromną przyjemnością przyjmujemy niespodzianki podarowane zupełnie bez okazji. Chcemy przy tym wiedzieć, że ktoś daje nam prezent, bo chce sprawić nam przyjemność lub wspólnie celebrować ważny dzień – nie dlatego, że sobie to zasłużyliśmy, że byliśmy posłuszni, że umieliśmy się podporządkować. Dlaczego jednak czasami stawiamy takie warunki naszym dzieciom? „Jak będziesz grzeczny, to dostaniesz prezent od Świętego Mikołaja” – brzmi znajomo? Jeśli tak, to jeszcze dzisiaj wyrzućmy to zdanie ze swojego słownika. Niech zadziała magia świąt! Pomoże wam w tym jedna z książek tworzących serię „Niegrzeczne Książeczki” Alicji Dyrdy – „Święta”. Znajdziecie w niej też przepiękne ilustracje Aleksandry Gołębiewskiej, dzięki którym lektura będzie jeszcze przyjemniejsza.

[product id="23112, 23262"]

 

Bożonarodzeniowa opowieść dla młodszych i nieco starszych dzieci – Niuniuś czeka na święta

Przechodzimy do kolejnej magicznej, świątecznej opowieści, która wprowadzi was w świąteczny nastrój. Jej bohatera może już znacie, jeśli wcześniej czytaliście książki dla dzieci stworzone przez Agę Nuckowski i Aleksandrę Szwajdę. A jeśli nie, to przedstawiamy wam Niuniusia – uroczą świnkę, która właśnie wkracza w świat emocji. „Niuniuś czeka na święta” to piękna opowieść o rodzinnych przygotowaniach do świąt, pielęgnowaniu bożonarodzeniowych tradycji, a przede wszystkim o tym, jak widzą święta dzieci.  

Podpowiemy wam jeszcze, że dwie wspomniane wcześniej książki znajdziecie w niezwykłym pakiecie świątecznym od Natuli. Oprócz opowieści o Antku i Niuniusiu, czekają tu na was też „Wierszyki świąteczne” Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik, dzwoneczki reniferów, wyjątkowe listy (dla Dziecka i Dorosłego), przepisy na masę solną i pierniczki… Schowaliśmy magię świąt do pudełka! Ten cudowny prezent znajdziecie tutaj.

[product id="24390, 24698, 24922"]

 

Zabawna opowieść na Boże Narodzenie – Gwiazdka! Nie przeszkadzać!

A teraz krótka opowieść o Bożym Narodzeniu z przymrużeniem oka. Barbara Supeł, autorka bestsellerowej serii z Jadzią Pętelką, tym razem proponuje nam zabawną książkę o tym, jak uratować święta. Antoś i Ania pomagają najlepiej, jak potrafią, a mimo to coś cały czas idzie nie po ich myśli! Piernikowe aniołki, zamiast uroczych sukienek, mają namalowane wąsy, a brudne skarpetki lądują na kominku. Mała mysz, która przygląda się dzieciom, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, a właściwie – łapki. Czy uda jej się pomóc Antosiowi i Ani? Na to pytanie wam nie odpowiemy, ale jedno możemy zagwarantować – książka „Gwiazdka! Nie przeszkadzać!” zapewni wam niekontrolowane wybuchy śmiechu. Jest urocza, pełna bliskości i, dzięki ilustracjom Beaty Żurawskiej, przepiękna!

[product id="24897"]

 

Świąteczna książka dla dzieci – Zagadka złodzieja świąt

Ta książka to swoisty kalendarz adwentowy, razem z którym poczujecie świąteczny klimat. Dwadzieścia cztery rozdziały – a każdy z nich do czytania od pierwszego dnia grudnia aż do samej Wigilii! „Zagadka złodzieja świąt” Lisy Bjarbo i Matildy Ruty to detektywistyczna opowieść o pewnym złodzieju, który próbuje ukraść święta. A przynajmniej wszystko na to wskazuje! Z domu Marceli nagle zaczynają ginąć różne rzeczy, ktoś zostawił również tajemnicze ślady na śniegu w ogrodzie… Czy trzynastolatce uda się odkryć prawdę? Sprawdźcie.

[product id="23266"]

 

Piękna książka na Boże Narodzenie – Magiczny sklep z prezentami

Nasze świąteczne książki zamyka jeden z najbardziej wzruszających bożonarodzeniowych tytułów. Maudie Powell-Tuck obiecuje, że będzie magicznie. Jest więc magiczna okładka i magiczny tytuł, czyli „Magiczny sklep z prezentami”, do którego trafia kilkuletni Bartek. Chłopiec wie, że te święta nie będą łatwe ani dla niego, ani dla jego rodziny. Nie będzie choinki ani świątecznego posiłku, nie mówiąc już nawet o prezentach… A może jednak będą? Przecież w święta dzieją się cuda! Nigdy o tym nie zapominajmy. Wesołych Świąt!

[product id="23252"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium