Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju. To czas, w którym kształtują się najważniejsze umiejętności poznawcze, emocjonalne i społeczne
pl

Zabawka dla 5-latka. 5 pomysłów na długie godziny dobrej zabawy

Zabawka dla 5-latka. 5 pomysłów na długie godziny dobrej zabawy

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego rozwoju. To czas, w którym kształtują się najważniejsze umiejętności poznawcze, emocjonalne i społeczne. Najmłodsi nie zdobywają ich jednak studiując opasłe podręczniki – uczą się przede wszystkim poprzez swobodną, nieograniczoną zabawę w bezpiecznym dla siebie środowisku i, co ważne, w towarzystwie bliskich osób. Właśnie dlatego jesteśmy przekonani, że zabawki kreatywne i edukacyjne nie tylko bawią, ale też uczą, wpływając pozytywnie na rozwój dziecka. Jeśli akurat polujecie na zabawki dla 5-latka, doskonale trafiliście!

Zastanawiacie się, jakie propozycje zabawkowe dla was przygotowaliśmy? Już wyjaśniamy! Czekają na was zabawki edukacyjne, gry planszowe i, rzecz jasna, kultowe klocki LEGO. Wszystkie stanowią doskonałą kombinację rozwijającą umiejętności intelektualne dziecka, stymulującą jego kreatywność i zdolności manualne. Jakie jeszcze korzyści płyną z zabawy wspomnianymi zabawkami? Które wybrać? Sprawdźcie nasze propozycje.

Książki dla rodziców Książki dla dzieci Gry i zabawki

Drewniane klocki wspierają rozwój kreatywności

Drewniane klocki są uniwersalne i ponadczasowe. Rodzice doceniają je za niską cenę (bo całe opakowanie klocków, z których można wyczarować niemal wszystko, zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych), ale też trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Co jednak najważniejsze, zabawa drewnianymi klockami sprzyja rozwijaniu kreatywności u ich najmłodszych użytkowników. Dzieci, łącząc swobodnie różne kształty i kolory, uczą się eksperymentować i tworzyć własne, unikalne konstrukcje. Ta wyjątkowa forma zabawy, która sprawdzi się zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu, rozwija też wyobraźnię, zachęcając dzieci do myślenia poza utartymi schematami. Jeśli poszukujecie klocków, dzięki którym wasze dziecko będzie mogło zbudować całe miasto (naprawdę!), to sprawdźcie Drewniane klocki z woreczkiem Apli Kids. Miasto. Są bezpieczne i wytrzymałe, przez co mogą bawić się nimi nie tylko pięciolatki, ale też znacznie młodsze dzieci.

[product id="26675"]

 

 

Zabawki kreatywne, czyli doskonały sposób na logiczne myślenie

Zabawki kreatywne, na czele z masami plastycznymi, zestawami do rysowania czy tworzenia własnych projektów, odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu logicznego myślenia u dzieci. Praca z różnorodnymi materiałami pozwala dzieciom eksperymentować, analizować i wyciągać wnioski, jednak na tym lista korzyści płynąca z tej formy zabawy się nie kończy! Zabawki kreatywne przede wszystkim umożliwiają dzieciom eksplorowanie różnych form wyrazu artystycznego, co doskonale wpływa na ich zdolności emocjonalne i społeczne. Poprzez tworzenie własnych dzieł sztuki kilkuletnie dzieci uczą się wyrażać swoje uczucia i myśli. Co więcej, każdy ich wysiłek przekłada się na konkretny efekt, a to z kolei kształtuje umiejętność planowania i skupienia się na osiągnięciu celu. Wybierając prezent dla pięciolatka, warto postawić na Piasek dynamiczny naturalny 1kg. Nie rozsypuje się, nie twardnieje, nie wysycha, a mimo to – dzięki swoim niezwykłym właściwościom – idealnie nadaje się do budowania piaskowych zamków nawet w… salonie!

[product id="26162"]

 

 

Zabawki edukacyjne wpływają na proces uczenia się

Zabawki edukacyjne, gry planszowe i klocki LEGO odgrywają bardzo ważną rolę w procesie uczenia się, integrując zdobywanie wiedzy ze swobodną zabawą. Rozwijają umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, stymulują także rozwój kompetencji społecznych, gdyż często wymagają współpracy i komunikacji z innymi. Wspólne rozwiązywanie zagadek czy rywalizacja podczas gier rozwijają zdolności interpersonalne dzieci. Tego rodzaju doświadczenia pozwalają na rozwijanie kompetencji w sposób stopniowy, umacniając pewność siebie i zdolność skupienia się na zdobywaniu wiedzy. Jeśli wasze dziecko uwielbia pociągi, z pewnością spodoba mu się zestaw Drewniane pojazdy. Wagoniki na magnes. Tooky Toy.

[product id="27896"]

 

 

Zabawki dla 5-latka. Gry planszowe rozwijają zdolności poznawcze

Gry planszowe to skuteczne narzędzie do rozwijania zdolności poznawczych u dzieci. Wymagają planowania, analizowania sytuacji i podejmowania decyzji, co świetnie wspiera logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów. Co więcej, uczestnictwo w grach planszowych kształtuje umiejętność współpracy i negocjacji, ma też wpływ na naukę zarządzania emocjami. Jest to szczególnie ważne w momencie przegranej, gdy emocje – na czele ze złością – bardzo często biorą górę. Na wszystkich wielbicieli wciągających planszówek czeka „Grzybobranie w zaczarowanym lesie” – kultowa, znana od wielu lat gra. Teraz w nowej szacie graficznej!

[product id="27501"]

 

 

Klocki konstrukcyjne, które z pewnością ucieszą każdego pięciolatka

Zbliżając się już powoli do końca naszego zestawienia, chcemy opowiedzieć wam o zabawce, która doskonale wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, ale też pomaga w zdobywaniu wielu innych nowych umiejętności. Docenią ją wszystkie dzieci ciekawe świata – bo mimo że do tej wyjątkowej, kultowej zabawki dołączane są instrukcje, można ich używać na nieskończoną ilość sposobów. Już wiecie, co mamy na myśli? Klocki LEGO! Słynne na całym świecie cegiełki doskonale rozwijają zdolności motoryczne, zwłaszcza umiejętność precyzyjnego trzymania i układania elementów. To ważny aspekt rozwijania umiejętności manualnych, przydatnych na późniejszych etapach życia dziecka (m.in. w czasie nauki pisania czy nauki gry na instrumencie). Co ciekawe, ostatnio zobaczyliśmy, że rodzice czasami naklejają na boki klocków wydrukowane wcześniej karteczki z sylabami, zachęcając tym samym dzieci do nauki czytania. To najlepszy dowód na to, że możliwości wykorzystania klocków LEGO nigdy się nie kończą! Jeśli potrzebujecie jeszcze więcej inspiracji, koniecznie sięgnijcie po zestaw Lego CLASSIC 11027 Kreatywna zabawa neonowymi kolorami. Polecamy!

[product id="27556"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium