Najlepsze książki dla rodziców 2020

0
Najlepsze książki dla rodziców 2020

  

 ...

Aż trzy nowe książki dla rodziców z wydawnictwa Natuli w 2020 roku. Oprócz tego Jesper Juul i wiele innych inspirujących pozycji. Sprawdźcie czy żadnej nie przeoczyliście. 

 

Cud rodzicielstwa - Nie jest typowym poradnikiem – nie ma w nim rad. Są tu raczej słowa, w które warto się wsłuchać (to trudniejsze niż zrobienie czegoś według instrukcji), by uświadomić sobie, co jest ważne w byciu człowiekiem i rodzicem.

 

[product id="22002"] 

 

Uwaga! Złość - Lektura obowiązkowa, błyskotliwie merytoryczna i niezwykle wyzwalająca. Pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć.

 

Przeczytaj fragment

 

[product id="22030"] 

 

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim - Dzień pojawienia się dziecka jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety - niezależnie czy rodzi naturalnie, przez cesarskie cięcie, czy staje się mamą adopcyjną. 

[product id="20318"]  

 

Jak nie krzyczeć na swoje dziecko - Pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych, szczęśliwszych dzieci.

[product id="21773"]

 

Dogadać się z dzieckiem - Dzieci nie zawsze zachowują się tak, jak chcemy. My jako rodzice nie zawsze reagujemy tak, jak chcemy. Na całe szczęście jest sposób na to by się dogadać! Konkretne narzędzia inspirowane „Porozumieniem bez Przemocy” i podejściem coachingowym.


[product id="20313"]  

 

Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji - Kolejne pokolenie młodych ludzi przechodzi ze świata dzieci do świata dorosłych. To trudna droga zarówno dla nich, jak i dla nas, rodziców, którzy im towarzyszymy. Chcemy cię zaprosić do podróży, która jest towarzyszeniem młodemu człowiekowi w jego odkrywaniu swojej wolności, godności i wartości.

 
[product id="22165"] 

 

 

Wysoko wrażliwi rodzice - Bądź dobrym rodzicem, nawet gdy świat cię przytłacza! Przeczytaj jak wysoka wrażliwość wpływa na to, jakimi rodzicami jesteśmy.


[product id="21843"]  

 

Potęga obecności - Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci, i kształtuje rozwój ich mózgów
Jednym z najistotniejszych naukowo udowodnionych czynników wpływających na przyszłość dziecka pod względem szczęścia, sukcesu akademickiego, umiejętności przywódczych i znaczących relacji jest to, czy przynajmniej jedna osoba dorosła w ich dzieciństwie konsekwentnie była przy nich.


[product id="20366"]  

 

Dzieci silnej woli. Nowe spojrzenie na upór, konflikty i stawianie - Autorka jest doświadczoną pedagożką, a także matką chłopca silnej woli i doskonale rozumie, jak wspierać rodziców, którzy w codziennym życiu zmagają się z frustracją i niewiarą we własne siły. Słowo wstępne do książki napisał Jesper Juul.


[product id="22181"]  

 

Wychowanie w duchu prostoty - Zaprezentowane w tej książce strategie pomagają dzieciom odnaleźć swoje miejsce w potoku ustawicznego działania, a rodziców przekonać do tego, że mniej wyborów oznacza więcej swobody, która pozwala bardziej docenić to, co się ma – i siebie nawzajem.


[product id="20614"]  

 

Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku - „Z książki dowiecie się, dlaczego polska szkoła mogłaby spokojnie funkcjonować bez ocen, bez podstawy programowej i bez sprawdzianów. Przede wszystkim jednak spróbujcie sami odpowiedzieć na pytania, które tu zadaję, zapominając o tym, jak przez 12 lat o szkole nauczył was myśleć system edukacji. Dzięki temu możecie ocalić wasze dzieci, a ich edukacja może nareszcie nabrać sensu!” – pisze Mikołaj Marcela (autor).


[product id="20768"]  

 

Pod presją. Twarzą w twarz z epidemią stresu i lęku wśród dziewcząt - Poziom odczuwanego lęku nieustająco wzrasta u młodych ludzi, a u dziewcząt liczby wyglądają szczególnie alarmująco. W tej książce rodzice i osoby pracujące z dziewczynkami znajdą wiele konkretnych narzędzi, które pomogą im być dla nich wsparciem.


[product id="21965"]  

 

Odczarować adopcję - Jedyny polski poradnik dla osób rozważających adopcję, który pomoże im przejść drogę do zostania rodzicami.


[product id="22073"]  

 

Żadnej przemocy! - Mamy nadzieję, że książka ta przyczyni się do pełniejszego zrozumienia, dlaczego kary cielesne nie są dobrą metodą wychowawczą, oraz przypomni, że również w Polsce są prawnie zabronione.


[product id="21992"]  

 

O Granicach - Reguły i granice to stały element życia rodzinnego. Rodzice poznają granice tego, co dla nich akceptowalne, kiedy zderzają się z pragnieniami i potrzebami swoich dzieci. Wzajemna nauka wyznaczania i komunikowania granic wymaga autentycznej relacji, w której dorośli otwarcie mówią o swoich potrzebach, ale także zostawiają przestrzeń na pragnienia i potrzeby dziecka. 


[product id="20319"]  

 

Wychowanie bez nagród i kar

 

Moje kompetentne dziecko

 

Rozwój dziecka książka

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium