⭐Ciąża, poród, opieka nad noworodkiem. Czas zmian. Ogromnych. I nie tylko dla nas, rodziców, ale przede wszystkim dla naszych starszych dzieci, które kompletnie nie wiedzą, czego się spodziewać. Sięgnijcie wspólnie po książki o rodzeństwie i sprawdźcie, jak cudownie jest być starszym bratem lub starszą siostrą✔️ Zamów!
pl

Książki o rodzeństwie. 5 lektur obowiązkowych dla starszego brata i starszej siostry

Książki o rodzeństwie. 5 lektur obowiązkowych dla starszego brata i starszej siostry

Narodziny rodzeństwa to z jednej strony radość, że za niedługo na świat przyjdzie nowy towarzysz najlepszych zabaw, a z drugiej – strach przed odrzuceniem, przed tym, że teraz rodzice będą bardziej kochać młodszego brata lub siostrę. Emocje te są zupełnie nowe dla starszego dziecka – niezależnie od tego, czy ma ono dwa lata, czy dziesięć – dlatego nie powinno dziwić nas to, że nie potrafi sobie z nimi poradzić. Mamy nadzieję, że książki, które tu znajdziecie, sprawią, że będzie trochę łatwiej. Czytajcie je wspólnie, są przepiękne. I bardzo wzruszające.

 

Książki o emocjach dla dzieci Książki o rodzeństwie Wsparcie dla rodziców


 

 

Książeczki dla młodszego rodzeństwa – O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci

Rodzice Meli, bohaterki książki „O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci”, każdego dnia dostają od córki serię niezwykłych pytań. Wiemy, niektórzy powiedzą, że dotykają one zbyt trudnych, skomplikowanych stref. Ale nie rodzice Meli! Oni nie widzą nic krępującego w odpowiadaniu na pytania dotyczące seksualności. Ich ilość zresztą rośnie w gwałtownym tempie, gdy Mela dowiaduje się, że będzie miała rodzeństwo. Z ogromnym zapałem zdobywa nowe informacje o płciowości i rozmnażaniu się – to przecież takie ciekawe! Możecie towarzyszyć Meli – ona wie już wszystko. Książka Marty Maruszczak i Moniki Filipiny to zresztą świetna podpowiedź dla rodziców, którzy nie za bardzo wiedzą, jak rozmawiać z starszymi dziećmi o młodszym rodzeństwie. Coś o tym wiemy!

[product id="17514"]

 


 

Książki przygotowujące do narodzin dziecka – Pucio umie opowiadać

Do Misi i Pucia wkrótce dołączy Bobo. Przygotowania do powitania nowego członka rodziny pełne są zabawnych przygód i wzruszających powrotów do przeszłości. Trudności zaczynają się jednak, gdy rodzice niemal całą dobę zajmują się płaczącym Bobo, a przez to spędzają dużo mniej czasu z jego starszym rodzeństwem. Pucio czuje się zagubiony, nie potrafi poradzić sobie z burzą skrajnych uczuć, których wówczas doświadcza. Może jednak liczyć na rodziców, którzy doskonale rozumieją chłopca, często z nim rozmawiają i starają się – mimo wszystko, w końcu trzecie dziecko w domu to jazda bez trzymanki! – wygospodarować czas wyłącznie dla Pucia i Misi. Niedługo później dzieci przekonują się, że Bobo bardzo szybko rośnie i chętnie towarzyszy im w zabawach. „Pucio umie opowiadać” Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos to pozycja obowiązkowa dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, które czekają na narodziny braciszka lub siostrzyczki. Polecamy!

[product id="18030"]

 


 

Książki o narodzinach dziecka – Kicia Kocia ma braciszka Nunusia

Czy są tu fani Kici Koci? Jesteśmy pewni, że tak! A jeśli przy okazji szukacie wartościowych lektur, które pomogą przygotować dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa, zajrzyjcie do książki „Kicia Kocia ma braciszka Nunusia”. Bohaterka serii Anity Głowińskiej nie może się doczekać, aż w ich domu pojawi się młodszy brat – ścieli mu łóżko, daje ukochaną zabawkę… W końcu na świat przychodzi Nunuś, a nasza bohaterka zaczyna się martwić, czy mama jeszcze ją kocha. Wspólne oglądanie zdjęć i długie rozmowy sprawiają jednak, że Kicia Kocia dużo lepiej radzi sobie z trudnymi emocjami. To książeczka przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach, choć śmiało może zerknąć do niej też starsze dziecko. Z Kicią Kocią zawsze jest ciekawie. Trzeba zresztą przyznać, że to cudowna starsza siostra!

[product id="15357"]

 


 

Książki dla młodszych dzieci – Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości

Co czuje pierwsze dziecko, gdy rodzi się to drugie? Radość, że wkrótce zabawa będzie jeszcze lepsza (bo w końcu z bratem lub siostrą!), ale też strach przed odrzuceniem, zapomnieniem, mówiąc wprost – przed tym, że rodzice nie będą go już kochać. Książka  „Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości” to namacalny dowód na to, że młodsze rodzeństwo nie zabiera miłości rodziców. Ma magię w tytule i musimy przyznać, że jest magiczna – opowiada o sercu złożonym z wielu kieszonek, w których jest równie dużo miejsca dla każdego dziecka. Pozycja Elżbiety Zubrzyckiej to jednak nie tylko wzruszające metafory, ale przede wszystkim garść cennych porad dotyczących konfliktów między rodzeństwem, których – jak wiedzą bardziej doświadczeni rodzice – nie brakuje. Piękne jest jednak to, że wszystkie małe kłótnie zawsze przeplatają duże radości, głośne wybuchy śmiechu i szalone pomysły – ta książka jest również o tym. Gorąco wam ją polecamy!

[product id="16937"]

 


 

Książki o rodzeństwie dla najmłodszych czytelników – Ja też chcę mieć rodzeństwo

Astrid Lindgren kochamy najmocniej za „Pippi Pończoszankę” i „Dzieci z Bullerbyn”. Dwie bestsellerowe, niestarzejące się książki, często przysłaniają jednak dorobek szwedzkiej pisarki. A ten jest bardzo bogaty. Dziś chcemy wam opowiedzieć o pozycji, która zbyt znana nie jest. A szkoda, bo „Ja też chcę mieć rodzeństwo” to jedna z najpiękniejszych (i to nie tylko za sprawą ilustracji Ilon Wikland!) książek, którą od nas, rodziców, powinno dostać w prezencie starsze rodzeństwo. Peter, bohater książki, bardzo się cieszy, że wkrótce na świecie pojawi się jego młodsza siostra. Radość kończy się jednak razem z ciągłym płaczem małej Leny i tym, że ich rodzice teraz całą uwagę skupiają na siostrze. Peter jest zagubiony, chciałby znów mieć rodziców na wyłączność, nie potrafi poradzić sobie z trudnymi emocjami. Z czasem zaczyna razem z mamą i tatą opiekować się małą siostrzyczką, która szybko staje się jego najlepszą przyjaciółką. I dobrze, bo razem z Leną dużo łatwiej będzie stawiać czoła nowym wyzwaniom. A tych będzie dużo – przecież wkrótce dołączy do nich młodszy brat.

[product id="15947, 16033"]

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium