Książki o emocjach dziecka – od niemowlęcia do nastolatka

0
Książki o emocjach dziecka – od niemowlęcia do nastolatka

Nie tylko wirusy przenoszą się w błyskawicznym tempie. Równie mocno zaraźliwe są emocje – zwłaszcza te gwałtowne, trudne do okiełznania. Możemy być pewni, że jeśli my sami jesteśmy zdenerwowani, nie uda nam się uspokoić dziecka żadną wyuczoną, nawet najbardziej efektywną formułą. Emocje dziecka – złość, smutek czy strach – będą wówczas potęgować się jeszcze mocniej. Pocieszającą wiadomością jest jednak to, że radością, czyli najchętniej odczuwaną przez nas emocją, też można się zarazić. Ale jak to zrobić, by w naszym domu było jej więcej? Mamy kilka sposobów…


 

Najlepsze książki o emocjach dzieci – Niegrzeczne Książeczki

Antek nie zgadza się na wszystko, czego oczekują od niego dorośli. Ale czy to oznacza, że jest niegrzeczny? Nie! O tym właśnie są „Niegrzeczne Książeczki” – wydana przez NATULI seria opowieści o emocjach dla dzieci. Każda z pozycji (m.in. „Rosół”, „Łobuz”, „Święta”) wzmacnia w najmłodszych poczucie własnej wartości, uczy samodzielności i trudnej sztuki podejmowania decyzji. Nad fabułą pracowały Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk, piękne ilustracje z kolei stworzyła Aleksandra Gołębiewska. Niedawno do serii dołączyła też kolejna opowieść – „Szlaban”. Tym razem to rodzice nie zawsze zachowują się tak, jak sami by tego chcieli. To też jest w porządku. Ale uwaga! Znajdziecie tu brzydkie słowo. Mimo to śmiało możecie sięgnąć po tę książkę zarówno z dwulatkiem, jak i ośmiolatkiem. Będzie to przy okazji doskonała okazja do rozpoczęcia rozmowy o konfliktach w rodzinie.

[product id="23262"]


 

Książka, która oswaja smutek – Jesteś ważny, Pinku!

Świat emocji jest skomplikowany i bardzo łatwo się w nim pogubić – nie tylko dorosłym, ale przede wszystkim dzieciom. Dobrze wiedzą o tym Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra, autorki dwóch książek o Pinku. Ten sympatyczny, niebieski stwór ma dokładnie takie same problemy jak my. Czasami martwi się swoim wyglądem albo ma tremę, zdarza się też, że inni się z niego naśmiewają. To zupełnie zrozumiałe, że w takich sytuacjach nie radzi sobie z trudnymi emocjami. Gdy nadchodzi smutek, zawsze ma jednak przy sobie bliską osobę, na którą może liczyć. „Jesteś ważny, Pinku!” i „Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” to dwie ciekawe książki, które przybliżą małym czytelnikom (i ich rodzicom) temat emocji. Są najlepszym dowodem na to, że warto rozmawiać i dzielić się swoimi uczuciami z innymi – nawet gdy nie jest to łatwe.

[product id="23176"]


 

Książki dla dzieci o emocjach – Twoje ciałopozytywne dojrzewanie

Ciałopozytywność to ruch społeczny, o którym w ostatnich latach możemy usłyszeć coraz częściej. I bardzo dobrze, bo wiąże się z akceptacją i pokochaniem własnego ciała, wszystkich jego zalet i wad. Dla dojrzewających nastolatków, a zwłaszcza nastolatek, ten cel jest często bardzo trudny do osiągnięcia. Z myślą o nich powstały dwa rewolucyjne poradniki – „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Przewodnik po zmianach w ciele, pierwszej miesiączce i ciałopozytywności” oraz nowość „Twoje ciałopozytywne dojrzewanie dla chłopców. Przewodnik po zmianach w ciele, emocjach i ciałopozytywności” autorstwa Barbary Pietruszczak i Anny Rudak. Obie książki zawierają praktyczne rady dotyczące zmian fizycznych i ważnych emocji towarzyszących okresowi dojrzewania.

[product id="23268"]


 

Piękna książka o emocjach – Mindfulness dla dzieci

Każdy z nas ma prawo przeżywać różne emocje – zarówno te trudne, których często wolelibyśmy uniknąć, jak i te dające nam przyjemność i zadowolenie. W dzisiejszym, dość zwariowanym świecie, zwykle zapominamy jednak o skupieniu się na własnych przeżyciach. Odpowiedzią na to jest mindfulness, czyli uważność. Możemy zdefiniować ją jako obecność tu i teraz, skoncentrowanie się na wszystkich doświadczanych właśnie emocjach, tym, co słyszymy i widzimy. Uczenie się uważności nie jest jednak zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych, czego najlepszym przykładem jest książka Carole P. Roman i J. Robin Albertson-Wren – „Mindfulness dla dzieci”. Znajdziecie tu zabawy mindfulness, które poprawiają samopoczucie i pomagają zachować kontrolę nad każdą, nawet najbardziej stresującą sytuacją.

[product id="20890"]


 

Książki dla dzieci o emocjach – Świat chce, byś był sobą

Każdy z nas jest wyjątkowy i każdy ma zalety, które powinien w sobie pielęgnować – talent, poczucie humoru, empatię czy zdolność do nauki języków obcych. Niezależnie od tego, co jest naszą mocną stroną, zadbajmy o to! Joanna Gaines i Julianna Swaney, autorki książki „Świat chce, byś był sobą”, zwracają uwagę na różnorodność otaczającego nas świata. Zachęcają do akceptacji różnic między ludźmi, pomagają wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, zapraszają też do pracy zespołowej. Metaforą wszystkich przedstawionych przez autorki wartości jest wielobarwny, różnorodny pokaz balonów – każdy z nich jest inny, a zatem wyjątkowy. Gorąco polecamy!

[product id="23240"]


 

Polecamy:

[product id="15712, 15484, 21261, 23759, 22245, 15044, 15732, 15470, 22712, 22252, 20755, 20542, 20603, 22641, 20659, 18173, 19912, 17380, " slider="true"]
[product id="22713, 16919, 22817, 22792, 23285, 23688, 22646, 18073, 16541, 15318, 23594, 23969, 15826, 15067, 15734" slider="true"]

 

Rozwój osobisty Wsparcie dla rodziców Ciąża, poród, karmienie 

 

 


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium