Książki dla 10-latki – najciekawsze tytuły

0
Książki dla 10-latki – najciekawsze tytuły

Dojrzewanie stanowi zawiłą, pełną wybojów drogę, łączącą czas radosnego dzieciństwa z dorosłością. Wiąże się z gwałtownymi zmianami biologicznymi i emocjonalnymi. W przypadku dziewczynek okres pokwitania przebiega nieco łagodniej, jednak nie oznacza to, że nie warto się do niego odpowiednio wcześniej przygotować. Wręcz przeciwnie – dziewczynki, które wkraczają w dorosłość, dużo bardziej niż chłopcy narażone na stany depresyjne. Odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje, znajdziemy w książkach o dojrzewaniu.

Książki dla 10-latki o dojrzewaniu

Okres pokwitania to czas, w którym zmienia się ciało oraz kształtuje osobowość. Wiemy, że ten fascynujący etap rodzi wiele wątpliwości wśród dzieci (a często nawet nas, rodziców!), dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych książek dla 10-latek o dojrzewaniu. Autorka pierwszej z nich, Sonya Renee Taylor, odpowiada na pytania, jakie zadaje większość dziewczynek. Dzięki jej poradnikowi, Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu, dowiedzą się one, czy podczas miesiączki można iść na basen oraz jak wygrać z trądzikiem. Podobne kwestie porusza Mònica Peitx w swojej książce Maja dorasta. Mama tytułowej bohaterki zabiera ją do lekarki, która rozwiewa wszystkie wątpliwości zagubionej dziewczynki – wyjaśnia, czy urosną jej piersi i od kiedy będzie musiała nosić stanik. Wybierając książki o pokwitaniu, zwróćmy jeszcze koniecznie uwagę na Wielką księgę cipek oraz Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie.

 

 [product id="16967, 17425, 15765, 19857"] 

Ciekawe książki o emocjach dla 10-latki

W okresie dojrzewania pojawia się również wiele sprzecznych, trudnych do zrozumienia emocji. 10-latki nie wiedzą jeszcze, jak sobie z nimi radzić – to dla nich zupełnie nowa sytuacja. Z myślą o nich powstały książki o emocjach. Dawn Huebner w swoim poradniku Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością, wyjaśnia, że często wystarczy wziąć tylko głęboki oddech, by pożegnać negatywne emocje. Polecamy Wam również Uważność i spokój żabki – książkę, która może dziecku towarzyszyć już od 4 roku życia. Jej autorka, Eline Snel, przybliża najmłodszym sztukę świeckiej medytacji. Ćwiczenie uważności pomaga się wyciszyć, rozwiać niepokój i poprawić koncentrację.

 

 [product id="17141, 15065"] 

Książki przygodowe dla 10-latki

Książki o dojrzewaniu cieszą się dużą popularnością wśród 10-latek, jednak nie oznacza to, że są to jedyne lektury, po jakie sięgają na tym etapie swojego życia. Podobnie jak w poprzednich latach, chętnie towarzyszą bohaterom książek przygodowych. Wśród nich znajduje się niezmiennie Pippi Pończoszanka, Emil i szóstka śmiałych dzieci zamieszkujących Bullerbyn z powieści Astrid Lindgren. Bardzo ciekawą propozycją dla 10-latek jest również Awaria elektrowni autorstwa Tiny Oziewicz z wyjątkowymi ilustracjami Rity Kaczmarskiej. Autorka zabiera nas do pewnego miasta, w którym pewnej ciepłej, letniej nocy wszystko pogrążyło się w ciemności. Gdy mieszkańcy zamknęli się w swoich domach, na ulice wyszły zwierzęta – a wśród nich lis, puchacz, jeż, ropucha i rak. Dopiero teraz mogą spokojnie załatwić swoje sprawy. Jesteście ciekawi, jakie? Zapraszamy do lektury!

 

 [product id="16033, 18254, 18217"] 

 

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020

 


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium