⭐5-latki są bardzo ciekawe świata i zadają mnóstwo pytań. Najlepiej wiedzą o tym rodzice, którzy na tym etapie są dla dziecka głównym źródłem informacji✔️ Zamów!
pl

Książeczki dla 5-latka – opowieści o emocjach, przedszkolu i codziennych obowiązkach

Książeczki dla 5-latka – opowieści o emocjach, przedszkolu i codziennych obowiązkach

To niesamowite, jak różnorodna może być biblioteczka 5-latka! Z jednej strony znajdziemy w niej poruszające ważne tematy książki dla starszych dzieci, z drugiej – książeczki dla młodszych dzieci, które mimo upływu lat wciąż nie tracą na popularności. Przygotowaliśmy dla was listę lektur, które wspierają dzieci na każdym etapie nauki czytania, pomagają zrozumieć emocje i zapraszają do zdobywania nowych umiejętności. 

Adaptacja w przedszkolu Książki o emocjach dla dzieci Książki mindfulness dla dzieci


  

Pingwin Leszek buduje psa o imieniu Adrian. Tom 1

Pełna humoru i groteski książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców. Poznajemy tu głównego bohatera, Leszka, pingwina o wyjątkowych umiejętnościach. Ma skrzydła podobne do wioseł i dziób, którym potrafi opowiadać niezwykłe historie.

[product id="27392"] 

 

Ciekawe książki dla 5-latki – Niegrzeczne Książeczki

Zaczynamy od serii opowieści, które rozprawiają się z mitem posłuszeństwa i grzeczności. Ich bohater, Antek, udowadnia wszystkim małym i dużym czytelnikom, że dzieci nie zawsze muszą się dzielić i jeść rosół posypany natką pietruszki. Czy to jednak oznacza, że są niegrzeczne? Nie! Przecież każdy z nas ma prawo decydować o sobie. Serię „Niegrzeczne Książeczki” Alicji Dyrdy tworzą tytuły takie jak m.in. „Tort”, „Święta” i „Błoto”. Wspólną lekturę umilą wam pełne kolorów ilustracje Aleksandry Gołębiewskiej.

[product id="23262"]


 

Książka dla przedszkolaków – Kolorowy potwór idzie do przedszkola

Czy są tu rodzice 5-latek, które wkrótce wybierają się do przedszkola? Jeśli tak, to mamy coś dla was. Choć książki dla dzieci o adaptacji przedszkolnej napływają do nas z całego świata, trzeba przyznać, że książka „Kolorowy potwór idzie do przedszkola” Anny Llenas nie ma sobie równych. Jej bohatera znacie już może z wcześniejszej bestsellerowej pozycji o emocjach. Tym razem sympatycznego potwora czeka pierwszy dzień w przedszkolu. Nowe miejsce, nowe dzieci, nowa opiekunka. Czy sobie poradzi? Sprawdźcie koniecznie!

[product id="21437"]


 

Seria książek dla całej rodziny – Basia

Znacie Basię? Kultowa seria książek stworzona przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak zdobywa serca czytelników już od pierwszego czytania. Wcale nas to nie dziwi. Dzieci chętnie towarzyszą dziewczynce w wielu codziennych i niecodziennych czynnościach. Razem z nią wybierają się pod namiot, tańczą, gotują, a nawet – o zgrozo! – idą do dentysty. Seria opowiadań (którą tworzą m.in. tytuły takie jak „Basia i chorowanie” czy „Basia i remont”) olśniewa humorem i odpowiada na całkiem sporo zadawanych przez dzieci pytań. Rozpoczynający naukę samodzielnego czytania przedszkolaki docenią również prosty, zrozumiały język i kolorowe ilustracje, które sprawiają, że lektura jest jeszcze przyjemniejsza. Zobacz całą serię opowiadań o Basi: Seria Basia.

[product id="20582, 21880, 21924"]


 

Relaksacje dla 5-latki – Jesteś kimś wyjątkowym

Jeśli uważacie, że relaksacje są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych, to mamy dla was coś niezwykłego. „Jesteś kimś wyjątkowym” to książka, która przynosi spokój i odpoczynek po stresującym dniu, pomaga się wyciszyć przed snem i wejść w stan głębokiego relaksu. Stworzony przez Martynę Brodę i Karolinę Hylę zbiór pięknie ilustrowanych opowieści może się też przydać dziecku, które źle znosi rozstanie z opiekunem. Historie, które tu znajdziecie, wzmocnią jego koncentrację, zredukują lęk i poprawią relację w grupie. Warto spróbować!

[product id="20515, 22682"]


 

Inspirująca opowieść dla pięciolatka – Zielony wędrowiec

Nasze zestawienie zamykamy opowieścią o pewnym Stworku, który wybrał się do świata kolorów. Pewnego dnia obudził się cały zielony, a przez to zupełnie niepodobny do pozostałych mieszkańców szarej Stworii. Uznał, że na świecie muszą istnieć kolorowe krainy i postanowił je odkryć. Opowieść „Zielony wędrowiec” Liliany Bardijewskiej została wpisana na Złotą Listę książek uznanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Obok niezwykłej fabuły znajdziecie tu piękne ilustracje Emilii Dziubak – na początku nieco mroczne, jednak z każdą stroną coraz bardziej kolorowe. Miłej lektury!

[product id="20565"]


 

Myszonek pomaga w domu oraz Myszonek chce po swojemu

Ciepła i humorystyczna seria książek obrazkowych o tym, co robi mała miejska mysz.

Poznajcie pełne realizmu i humoru historie o zadziornym Myszonku i jego Mamie, w których z łatwością odnajdą się dzieci i dorośli.

[product id="24272, 24271"]

 

Książki dla dzieci pomagające w adaptacji do przedszkola


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium