Przejdź do kasy Wartość koszyka: 0,00 zł

Blog

Kategoria: Tag:

Popularne tematy
Jak radzić sobie ze złością – 15 książek dla rodziców i dla dzieci

Złości nie da się wyeliminować z naszego życia. Złość jest naturalnym i ważnym elementem nas jako ludzi. Co jednak robić, kiedy złość nas przerasta, kiedy tracimy panowanie nad sobą? Oto lista naszych rekomendacji książkowych. W książkach - jak zwykle - znajdziecie odpowiedź na każde pytanie. 

Złość!

 

Jeśli mówimy o rodzicielskiej złości, to niezwykle ważne jest danie sobie prawa jako rodzicowi do odpoczynku, relaksu, wolności, spaceru, sportu, „resetu”, podziału obowiązków, a także do otrzymywania wsparcia od bliższych i dalszych osób w naszym życiu. Troska o własną korę nową wydaje się naszym rodzicielskim obowiązkiem! - cytat z książki Uwaga! Złość


 

Jak radziś sobie ze złością - Bestseller wydawnictwa Natuli

 

Uwaga! Złość - Lektura obowiązkowa, błyskotliwie merytoryczna i niezwykle wyzwalająca. Pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć. Autorka przekonuje, że złość jest nieodłącznym elementem rodzicielskiego krajobrazu. Ze zrozumieniem opowiada o jej źródłach – wyjaśnia, skąd w nas, rodzicach, tak wiele złości i dlaczego towarzyszy ona rozwojowi dziecka. 

 Przeczytaj fragment

[product id="22030"] 


 

Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko - Złość to naturalna emocja, którą przeżywa każdy rodzic. Problem pojawia się, gdy to silne uczucie zaczyna negatywnie oddziaływać na naszych bliskich.

Dlatego jeśli masz trudności z kontrolowaniem krzyku lub w wielu sytuacjach czujesz się bezradny i bliski wybuchu, koniecznie przeczytaj ten poradnik. "Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko" pozwoli ci spojrzeć na stresujące wydarzenia z zupełnie innej perspektywy.


[product id="15041"] 


 

Książki o złości - Kiedy złość rani 

Kiedy złość rani. Jak uciszyć wewnętrzne burze? - Złość negatywnie wpływa na wszystkie aspekty naszego życia — niszczy nie tylko relacje z ludźmi, jest także przyczyną wielu chorób i fizycznych dolegliwości. Często staje się również źródłem poczucia winy i żalu. W obliczu silnych uczuć nie jesteśmy jednak bezbronni. Okazuje się, że istnieją skuteczne techniki, które pomagają nam radzić sobie z wybuchami emocji.

 Przeczytaj fragment

[product id="17429"] 


 

Książki o złości - Wstyd, złość i poczucie winy

Wstyd, złość i poczucie winy – dzwonki alarmowe - Lektura umożliwi transformację trudnych uczuć, co w efekcie przyniesie nam lepszy kontakt z sobą samym oraz poprawę jakości relacji z innymi ludźmi.

Autorka proponuje, by spojrzeć na trudne uczucia z perspektywy Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) – idei opracowanej przez Marshalla Rosenberga – i potraktować je jako dzwonki alarmowe, które sygnalizują niezaspokojone potrzeby.

[product id="21396"] 


 

Jak radzić sobie ze złością dziecka - Trudne emocje u dzieci

Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole - Poradnik dla rodziców, który pokazuje, jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami. Książka udowadnia, że za każdym wybuchem złości i frustracji naszego dziecka nie stoi jego zła wola, a nieumiejętność radzenia sobie z nagłymi uczuciami.

Autor tytułu, dr Ross W. Greene, przez lata prowadził badania naukowe oraz zajęcia terapeutyczne, które pozwoliły mu wysnuć ważny wniosek – każde dziecko jest grzeczne, jeśli potrafi.

[product id="15042"] 


 

Jak radzić sobie ze złością w związku - Złość w związku

ZŁOŚĆ W ZWIĄZKU Proste metody na trudne emocje - Jak rozładować napięcie w związku bez ranienia partnera? Czy wyrażanie złości może być dobre dla relacji? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami?

Każda para musi wypracować własny model rozwiązywania konfliktów. Ta książka zawiera dziesięć wypróbowanych metod pracy nad sobą i nad związkiem. Uczy postępować asertywnie zamiast agresywnie oraz konstruktywnie radzić sobie z konfliktami w związku.

[product id="20825"] 


 

 

Dla dzieci

  

 

Tomcio rozwiązuje problemy – złość i agresja - Proponowane rozwiązania oraz opowiadania stanowią kompleksową pomoc w przezwyciężaniu dziecięcych problemów i zmartwień.

Treści są skonstruowane w taki sposób, że pozwalają na indywidualne dostosowanie bajeczki do rzeczywistego otoczenia malucha. Dzięki temu każdy może stać się nauczycielem i terapeutą własnego dziecka.

 


 

[product id="21782"]  


 

 

Kto się złości? - Niewielka książka o wielkich emocjach!

Stina Wirsén, szwedzka autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością obserwacji wszelkich odcieni dziecięcych emocji i przedstawiania ich przy pomocy pozornie prostych rysunków. Jej mikrohistorie niosą w sobie humor, zwroty akcji i nierzadko kończą się zaskakującą puentą.

 

[product id="21906"]   

Inne w serii:

[product id="21904, 21905, 21907"]


 

 

 

Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością - Książka, która uczy dzieci radzenia sobie ze złością.

Autorka unika specjalistycznego żargonu, a wiedzę teoretyczną i praktyczną przekazuje, łącząc terapię z zabawą. Zamiast pouczać, inspiruje i zachęca do pracy nad rozwojem emocjonalno-społecznym.

Poradnik ,,Co robić, gdy się złościsz” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Mom’s Choice Award i rekomendowany jest przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Książka zawiera aktywizujące ćwiczenia oraz wstęp dla rodziców i opiekunów.

 


[product id="17141"]    

 


 

 


Uczucia Gucia. Gucio się złości - Seria historyjek, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisano jedno uczucie. Na końcu historyjki znajdują się bardzo proste ćwiczenia, które pomogą dziecku wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

Tym razem jednorożec Gucio pomoże dzieciom radzić sobie ze złością.

 

[product id="17082"]      

 

 
Polecamy zestawy książek
 
[product id="22217, 22218, 22219, 18330"]
 
[product id="22222, 22234, 22235"]

 


 

   Wydawnictwo Natuli Książki o emocjach dla dzieci 

Pozytywna dyscyplina Wysoko wrażliwe dziecko

 


 

 
 
 

 


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium