Harry Potter. Magiczny przewodnik po serii J.K. Rowling

0
Harry Potter. Magiczny przewodnik po serii J.K. Rowling

Wkurzają was opóźnione pociągi? Wiemy, jakie słowa cisną wam się na usta – ale uwierzcie, my też nie znosimy opóźnień, zwłaszcza gdy czeka nas przesiadka. Ale temu konkretnemu zawirowaniu w rozkładzie jazdy naprawdę jesteśmy wdzięczni. Jeśli nie wiecie, co mamy na myśli, już wyjaśniamy. Harry’ego Pottera by nie było, gdyby nie… opóźniony pociąg. J.K. Rowling (a właśc. Joanne Murray) perfekcyjnie wykorzystała czas oczekiwania, wypełniając go tworzeniem zarysu powieści. Zanim zatem napiszecie skargę do przewoźnika, zastanówcie się dwa razy. Bo, jak widzicie, czasami gdy pociąg nie przyjeżdża planowo, dzieją się prawdziwe cuda. I czary, czary, mnóstwo czarów! Zapraszamy was do tego magicznego świata. Towarzyszyć będzie wam najsłynniejszy czarodziej – Harry Potter.

Literatura dziecięca Harry Potter Wsparcie dla rodziców


 

Książki – Harry Potter. Tom I: Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Naszą podróż po serii J.K. Rowling otwiera pierwszy tom, czyli „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Kolejność ma znaczenie, gdyż wszystkie tomy, których bohaterem jest Harry Potter, tworzą jedną, spójną chronologicznie całość. Ale wróćmy do samego początku, kiedy jedenastoletni Harry dowiaduje się, że jego rodzice wcale nie zginęli w wypadku samochodowym, a on sam jest czarodziejem. Zabierając ze sobą bagaż niespodziewanych wiadomości, opuszcza dom państwa Dursleyów, jego jedynych krewnych (którzy zresztą kazali mu mieszkać w komórce pod schodami – przyznacie, że to nienajlepszy wzór gościny…) i wkracza do świata magii. Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie stoi przed nim otworem. Czekają też tam na niego nowi przyjaciele, Hermiona i Ron, wraz z którymi po pewnym czasie postanawia odnaleźć ukryty w zamku kamień filozoficzny. Dla Harry’ego Pottera ważna jest jednak jeszcze jedna kwestia – zamierza zdobyć więcej informacji o Lordzie Voldemorcie. Czarodziej już wie, że to właśnie on jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziców.

[product id="24315"]

 


  

Seria książek J.K. Rowling. Tom II: Harry Potter i Komnata Tajemnic

Kolejny rok nauki w Hogwarcie przynosi nowe znajomości. Do szkoły dołącza siostra Rona, Ginny, jednak uwagę Harry’ego przede wszystkim przykuwa… domowy skrzat, Zgredek, który okazuje mu przedziwną troskę. A to nie koniec problemów. Mieszkańcy są petryfikowani (czyli, mówiąc wprost, sztywnieją i nie potrafią się ruszać), otwarta zostaje również tytułowa Komnata Tajemnic, wewnątrz której znajduje się zabijający wzrokiem bazyliszek. Harry odkrywa wejście do pomieszczenia, gdzie trafia na nieprzytomną Ginny. Drugi tom serii, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, to również walka z bazyliszkiem, zamiary ożywienia spetryfikowanych bohaterów i, tak jak do tej pory, próba dotarcia do Voldemorta.

[product id="24314"]

 


  

Książki – Harry Potter. Tom III: Harry Potter i więzień Azkabanu

Kolejny rok nauki, jak zawsze, poprzedzają wakacje. Te jednak nie będą miały nic wspólnego z sielanką – okazuje się bowiem, że z Azkabanu, więzienia czarodziejów, ucieka Syriusz Black. Dowiadujemy się, że przyjaźnił się z rodzicami Harry’ego, a mimo to zdradził Voldemortowi ich adres. Wszyscy podejrzewają, że Syriusz będzie próbował zabić czarodzieja, dlatego Harry zostaje objęty szczególną ochroną. W końcu i tak dochodzi do spotkania Blacka z Potterem, ale okazuje się, że pierwszy z nich nie ma złych intencji. Udowadnia nawet, że został niesłusznie oskarżony, a odpowiedzialność za śmierć Potterów ponosi ktoś zupełnie inny… „Harry Potter i więzień Azkabanu” to wartka akcja i mnogość wątków, z których najbardziej zaskakującym okazuje się nawiązanie przyjaźni przez Harry’ego i… Syriusza.

[product id="24312"]

 


  

Seria książek J.K. Rowling. Tom IV: Harry Potter i Czara Ognia

Tom czwarty, czyli „Harry Potter i Czara Ognia”. Trzeba przyznać, że Harry stał się już w Hogwarcie żywą legendą. Tym razem znów czeka go mnóstwo wyzwań, z czego najważniejszym będzie udział w Turnieju Trójmagicznym. Wszyscy ochotnicy wrzucili swoje imiona do Czary Ognia – ta jednak, zamiast trzech, wybrała wbrew regulaminowi, czterech uczestników turnieju. Już wiecie, kim jest ostatni z nich? Jedno jest pewne – na fanów Harry’ego Pottera czeka teraz wiele zatrważających opisów, od których naprawdę trudno jest się oderwać. Główny bohater będzie musiał wziąć udział w trzech śmiertelnie niebezpiecznych zadaniach. Na zwycięzcę czeka wielka chwała, złoty puchar i tysiąc galeonów. Kto odniesie zwycięstwo w świecie magii? Sprawdźcie.

[product id="24309"]

 


  

Książki – Harry Potter. Tom V: Harry Potter i Zakon Feniksa

Dumbledore, dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, wznawia działalność Zakonu Feniksa. Przed laty jej zadaniem było przeciwdziałanie Voldemortowi, który właśnie powrócił. Spotyka się to jednak ze sprzeciwem ze strony Ministerstwa Magii – nie uznaje ono wiadomości o powrocie czarnoksiężnika. Niedługo później Harry ma wizję, która pozwala mu „zajrzeć” do umysłu Voldemorta. Widzi, że zamierza on zdobyć ukrytą w ministerstwie broń, a następnie torturuje Syriusza Blacka. Potter reaguje błyskawicznie i wraz z przyjaciółmi wybiera się do gmachu Ministerstwa Magii. Na kartach książki „Harry Potter i Zakon Feniksa” dojdzie jednak do walki, w której śmierć poniesie jeden z bohaterów.

[product id="24311"]

 


  

Seria książek J.K. Rowling. Tom VI: Harry Potter i Książę Półkrwi

Tom szósty serii, „Harry Potter i Książę Półkrwi”, to czas odkrywania tajemnic Voldemorta. To dzięki Horacemu Slughornowi, czarodziejowi czystej krwi, Harry dowiaduje się, że Voldemort planował podzielenie swojej duszy i ukrycie jej części w czarnoksięskich przedmiotach zwanych horkruksami. Dochodzi do wniosku, że zniszczenie ich wszystkich pozwoli pokonać Voldemorta. Dwa z nich zostały już zniszczone, dlatego teraz Harry z Dumbledorem wybierają się do jaskini, by unicestwić kolejny z nich – medalion. Niestety, okazuje się, że medalion jest fałszywy, a najgorsze konsekwencje tego błędnego tropu poniesie sam Dumbledore.

[product id="24313"]

 


  

Książki – Harry Potter. Tom VII: Harry Potter i Insygnia Śmierci

W ostatniej części serii Voldemort wraz ze śmierciożercami dokonuje zamachu stanu i przejmuje władzę w świecie magii. To sprawia, że Harry, Ron i Hermiona po wakacjach nie wracają do Hogwartu – zamiast tego postanawiają odnaleźć wszystkie horkruksy. W czasie wielomiesięcznej podróży dowiadują się też, że celem Voldemorta jest tak naprawdę znalezienie Insygniów Śmierci, dzięki którym pokonać można śmierć. Przyjaciele niszczą prawie wszystkie horkruksy i tym samym coraz bardziej zbliżają się do unicestwienia Voldemorta. Ostatnim horkruksem, który należy zniszczyć, okazuje się jednak sam… Harry Potter. To moment, w której wszyscy czytelnicy wstrzymują oddech. I nic dziwnego – w końcu „Harry Potter i Insygnia Śmierci” to powieść, której zaskoczenie zaskakuje. 

[product id="24310"]

 


  

W magicznym i prawdziwym świecie… Co dalej po Harrym Potterze?

Nie zdradzimy wam końca fabuły – już i tak dużo wam powiedzieliśmy. O tym, co stało się z Harrym Potterem, dowiecie się więcej z serii J.K. Rowling. Osiem tomów w znakomitym wydaniu, które przygotowało dla was wydawnictwo Media Rodzina, już czeka. A jeśli po lekturze uznacie, że trudno wam się rozstać z Harrym Potterem, sięgnijcie po dwie kolejne książki J.K. Rowling, rozwijające magiczny świat czarodzieja – Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć i „Quidditch przez wieki” – a także scenariusz sztuki teatralnej Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. No i na pewno słyszeliście o świetnych ekranizacjach, w których role główne zagrali m.in. Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. To jak, gotowi na wejście do świata magii?

[product id="23893, 19837, 24317"]

 


  

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium