Emilia Dziubak – ilustratorka, która nie boi się ciemności

0
Emilia Dziubak – ilustratorka, która nie boi się ciemności

Jest autorką i współautorką przeszło pięćdziesięciu tytułów, w kultowego „Roku w lesie”. Ukończyła studia na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, należy do ścisłej czołówki ilustratorów polskich. W jej dorobku znajdują się książki, które kochają zarówno najmłodsi, jak i najstarsi czytelnicy. Zapraszamy was do świata obrazów Emilii Dziubak.


Kim jest Emilia Dziubak

Emilia Dziubak to polska ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, laureatka Nagrody Literackiej m. st. Warszawy za ilustracje do książki „Proszę mnie przytulić”. Jako autorka książek została wyróżniona w konkursie PTWK „Najpiękniejsze książki roku 2015” za ilustracje do „Roku w lesie”. Zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez CITTRU konkursie za pozycję „Z życia naukowca”. Jedna z jej najważniejszych publikacji, „Gratka dla małego niejadka”, zdobyła popularność w Azji Wschodniej – była nominowana do nagrody głównej w czwartej edycji koreańskiego konkursu CJ Picture Book Awards. Ilustracje Emilii Dziubak możemy spotkać nie tylko na kartach książek dla dzieci, ale też w czasopismach (m.in. „Gaga”, „Wprost” czy „Przekrój”).


„Rok w lesie” – autorska książka obrazkowa dla dzieci

Emilia Dziubak współpracuje z wieloma cenionymi twórcami, wśród których znalazł się m.in. autor Przemysław Wechterowicz. Owocem tej niezwykłej współpracy jest książka „Proszę mnie przytulić”. W twórczości poznańskiej ilustratorki dużą rolę odgrywają jednak również autorskie projekty, a „Rok w lesie” jest zdecydowanie najpopularniejszym z nich. Opublikowana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia wyszukiwanka dla dzieci jest bogatym źródłem wiedzy o tym, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie na przestrzeni całego roku. Na każdej rozkładówce znajdziecie dokładnie ten sam fragment lasu, który w kolejnych miesiącach wygląda zupełnie inaczej. Jeśli zatem macie ochotę towarzyszyć zapracowanym mrówkom albo czujnemu niedźwiedziowi, koniecznie tu zajrzyjcie. Oglądając „Rok w lesie”, będziecie ćwiczyć spostrzegawczość, rozwijać słownictwo i pobudzać wyobraźnię

[product id="15466"]


„Tyczka w Krainie Szczęścia” – literatura dla nieco starszych dzieci

Omawiając twórczość Emilii Dziubak, nie możemy pominąć książki „Tyczka w Krainie Szczęścia”. To pierwszy wspólny projekt poznańskiej ilustratorki i szwedzkiego pisarza, Martina Widmarka (autora bestsellerowej serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, opublikowanej przez wydawnictwo Zakamarki). Bohaterką książki jest Julia, która opowiada o swojej wyprawie do Krainy Szczęścia. Spotyka tam wiele wspaniałych stworzeń (m.in. olbrzymie ważki i chrząszcza we fraku), dzięki którym choć na chwilę może zapomnieć o przygnębieniu spowodowanym zaginięciem jej ukochanego starszego brata, Tomka. „Tyczka w Krainie Szczęścia” to wzruszająca opowieść o radości i smutku. Martin Widmark pisze w niej o opozycji szczęścia i nieszczęścia, zapraszając nas do refleksji, czy jedno może istnieć bez drugiego. Każda myśl szwedzkiego pisarza znajduje doskonałe odzwierciedlenie w ilustracjach. Obrazy są nostalgiczne, osadzone w świecie natury, nieco tajemnicze, mroczne. To najlepszy dowód na to, że najpiękniejsze książki dla młodych czytelników wcale nie muszą być kolorowe do granic możliwości. Emilia Dziubak nie boi się ciemności.

[product id="16627"]


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium