Niektórych z nas odwiedza w pierwszych dniach grudnia, innych obdarowuje dopiero w Boże Narodzenie. Święty Mikołaj od wieków związany jest z magią okresu świątecznego, kojarzy się z hojnością, wdzięcznością i miłością
pl

Bajka o Świętym Mikołaju do czytania. 5 pięknych opowieści na zimowe wieczory

Bajka o Świętym Mikołaju do czytania. 5 pięknych opowieści na zimowe wieczory

Niektórych z nas odwiedza w pierwszych dniach grudnia, innych obdarowuje dopiero w Boże Narodzenie. Święty Mikołaj od wieków związany jest z magią okresu świątecznego, kojarzy się z hojnością, wdzięcznością i miłością. Wybraliśmy dla was pięć niezwykłych opowieści, które wprowadzą was w świąteczny klimat. Możecie sięgnąć po nie już teraz, do świąt zostało już niewiele czasu!

Jaka bajka o Świętym Mikołaju do czytania króluje w waszych domach? Macie swoje ulubione pozycje, a może wciąż polujecie na nowości? Dziś przychodzimy z ciekawym zestawieniem dla wszystkich czytelników. Czekają na was bestsellerowe opowiadania, ale też gorące premiery, które ogrzeją was nawet w najmroźniejsze dni. Zapraszamy!

Książki dla dzieci 4-6 lat Gry i zabawki 6-8 lat Książki o nastolatkach

Bajka o św. Mikołaju – Gdy Mikołaj był malutki

Wspólne czytanie książek o Świętym Mikołaju może stać się piękną, wzmacniającą więzi rodzinne tradycją. To rytuał, na który czekamy przez cały rok, by w końcu powrócić do znanej doskonale narracji. Właśnie dlatego nasz przewodnik po książkach ze Świętym Mikołajem w roli głównej otwiera powrót do… dzieciństwa. Bo choć wszyscy kojarzymy starszego, bardzo hojnego pana z gęstą brodą, zapominamy o tym, że i on kiedyś na pewno był dzieckiem. Chcecie poznać jego niezwykłą historię? Linda Bailey, „Gdy Mikołaj był malutki”, z przyjemnością wam ją opowie! Ta wydana przez Natuli nowość, razem z wyjątkowymi ilustracjami Genevieve Godbout, stanowi doskonały wstęp do rozmów o marzeniach, ale też wspieraniu naszych bliskich. Możemy wam zagwarantować, że do tej książki – wzruszającej, ciepłej i pięknej – będziecie wracać.

[product id="27458"] 

Bajka o Świętym Mikołaju do czytania – Chłopiec zwany Gwiazdką

Okazuje się, że książka „Gdy Mikołaj był malutki” to nie jedyny tytuł, który wprowadza nas w dzieciństwo Świętego Mikołaja. „Chłopiec zwany Gwiazdką” Matta Haiga stanowi kolejną okazję do zobaczenia, czym tytułowy bohater zajmował się, zanim zaczął obdarowywać dzieci na całym świecie. Pokochacie ten tytuł nie tylko za ciekawą fabułę, ale też przyciągające wzrok ilustracje Chrisa Moulda. Dlaczego jeszcze warto po niego sięgnąć? Bo czytanie książek o Świętym Mikołaju – symbolu miłości, hojności i troski o innych – pomaga dzieciom zrozumieć te wartości i zachęcić je do dzielenia się czy pomagania potrzebującym. W końcu przynoszenie innym prezentów też może sprawić nam ogromną radość!

[product id="22056"] 

Bajka o Mikołaju dla dzieci – Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju

Wspólne czytanie to świetny sposób na rozwijanie umiejętności językowych u dzieci. Książki o Świętym Mikołaju często zawierają bogate, pełne szczegółów opisy i długie dialogi. W ten sposób dzieci uczą się nowych słów, rozwijają zdolność do koncentracji i skupienia uwagi, a także poszerzają swoje horyzonty językowe. Zdarzają się jednak książki, w których tekst wcale nie jest najważniejszy – dużo ważniejszą rolę odgrywają za to ilustracje, razem z którymi samodzielnie możemy stworzyć swoją własną opowieść. Taka właśnie jest pozycja „Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju” Oli Woldańskiej-Płocińskiej. Dowiecie się stąd, kto pomaga Świętemu Mikołajowi pastować buty, opiekować się reniferami i piec naleśniki. Polecamy!

[product id="23219"] 

Bajka o św. Mikołaju dla dzieci – Tajemnica Świętego Mikołaja

Na kartach książek o Świętym Mikołaju często znajdziemy niezwykłe opowieści o jego podróżach na saniach ciągniętych przez renifery, wizytach w pracowni prezentów i spotkaniach z elfami. Te niezwykłe zimowe opowieści pobudzają wyobraźnię dziecka i rozwijają kreatywność. Mali czytelnicy niejednokrotnie wyobrażają sobie fantastyczne sceny, w których główną rolę gra Święty Mikołaj. W tych niezwykłych wizjach nie brakuje jednak wątpliwości, związanych głównie z całą bożonarodzeniową logistyką. Jak Świętemu Mikołajowi udaje się dostawać do domów przez kominy i, przede wszystkim, co się stanie, gdy w którymś z nich utknie? Odpowiedź znajdziecie w książce „Tajemnica Świętego Mikołaja” Maca Barnetta i Jana Kassena. Czeka na was mnóstwo humoru i spojrzenia na całkiem poważne wyzwania z przymrużeniem oka. Idealna lektura dla całych rodzin!

[product id="27391"] 

Święty Mikołaj dla dzieci – Ania i Święty Mikołaj

Wiecie, dlaczego jeszcze warto czytać książki o Świętym Mikołaju? Bo taka wspólna lektura już od pierwszych stron wprowadzi was w świąteczną atmosferę. Wystarczy, że już na początku listopada przeczytacie o dekorowaniu domu, pieczeniu pierniczków i ubieraniu choinki, a będziecie mieli ochotę, by zimowe dni nadeszły już! O tych wszystkich wyjątkowych tradycjach przeczytacie w opowieści „Ania i Święty Mikołaj” Maren Tjelty Thu. Będziecie towarzyszyć tytułowej bohaterce, ale też Świętemu Mikołajowi, we wszystkie dni adwentu – w każdy czeka też na was zagadka! Gorąco zachęcamy was do wspólnego szukania odpowiedzi i czytania!

[product id="25009"] 

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium