Najlepsze gry dla dzieci na święta cz.1 0
Najlepsze gry dla dzieci na święta cz.1

Gry planszowe pod choinkę

Powinniśmy napisać, że nie ma lepszego prezentu pod choinkę niż gry planszowe dla dzieci, ale tak naprawdę uważamy, że gry są zaraz po książkach w prezentowym rankingu. Wybraliśmy dla Was obszerną listę świątecznych pewniaków dla dzieci w różnym wieku, przetestowanych przez krewnych, znajomych, sąsiadów i listonosza. Zapraszamy na pierwszą część świątecznego przeglądu najlepszych gier planszowych!

Pytaki

Największy hit w Natuli. Polska gra rodzinna, nastawiona na integrację, a nie rywalizację. Dzięki niej możesz poznać pragnienia i marzenia swoich bliskich.

Gra wspiera komunikację w rodzinie, umiejętność słuchania i empatię. Mogą w nią grać już czterolatki, ale jest atrakcyjna także dla dorosłych. Każda rozgrywka jest inna, w zależności od pytań, które wylosujesz i od odpowiedzi, jakich udzielisz.

Gra ma proste, intuicyjne zasady. Polega na losowaniu pytaków, czyli żetonów, odpowiadaniu na wylosowane pytania lub wykonywaniu zadań. Pytania odnoszą się do różnych dziedzin życia. Refleksyjne słuchanie odpowiedzi innych graczy zapewnia wiele korzyści.

Wiek: 4+

[product id="17434]

Gry z serii Loteryjka

Gry z serii Loteryjka polegają na wyszukiwaniu szczegółów oraz jak najszybszym przyporządkowaniu znajdującego się na żetonie obrazka do odpowiedniego miejsca na planszy. Dzięki różnym, opisanym w instrukcji wariantom gry poziom trudności można dobrać do wieku i liczby graczy.

Trwałe elementy, wykonane z grubej tektury, sprawdzą się już dla dwulatków, a zabawa w dopasowanie kolorowych żetonów do dużych ilustracji na planszach dostarczy maluchom wiele radości, ćwicząc przy tym ich motorykę małą i umiejętność rozpoznawania kształtów. Wszystkie elementy gry zostały wyprodukowane w Polsce i są bezpieczne dla najmłodszych.

Wiek: 2+, 3+, 4+

    

[product id="17179, 17181, 17182, 17368"]


Pędzące jeże i ślimaki

Najpierw były pędzace żółwie, a ich ogromny sukces sprawił, że na rynku pojawiły się kolejne gry ze znanymi ze swojej wyścigowej natury zwierzętami: jeże i ślimaki. Gry są wyjątkowo ładnie wydane, bardzo gustowne i kolorowe. Drewniane pionki w kształcie zwierzątek we wszystkich chyba rodzinach służą także do zabawy, nie tylko do grania.

Zwierzątka w poszczególnych grach uczestniczą w wyścigu do ulubionych przekąsek. Nikt nie wie jednak, która figurka zwierzątka należy do którego gracza. To kluczowa sprawa tej gry i największa tajemnica, a jej zachowanie w dużej mierze decyduje o zwycięstwie.

Wiek: 6+

[product id="17307, 17207"]


Było sobie życie

Świetne gry planszowe zaprojektowane na bazie kultowych francuskich seriali popularnonaukowych dla dzieci. Było sobie życie dotyczy anatomii i fizjologii człowieka, a Był sobie człowiek – ważnych wydarzeń historycznych z dziejów świata. Emocjonujące rozgrywki, ciekawe pytania o różnym stopniu trudności i atrakcyjna szata graficzna.

Było sobie życie. Pierwsza pomoc. Edukacyjna gra planszowa. Celem gry jest zebranie kompletnego Łańcucha Przeżycia, na który składają się 4 żetony: Wezwanie pomocy, Resuscytacja, Defibrylator, Pomoc służb ratunkowych wraz z hospitalizacją. Gra powstała we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Było sobie życie. Łowcy bakterii. Zadaniem graczy jest złapanie sześciu pionków z wizerunkami szkodliwych dla organizmu bakterii, wirusów lub toksyn.

Była sobie ziemia. Zbuduj ekologiczne miasto. Bogato ilustrowana plansza i proste zasady gry. Spora dawka wiedzy na temat ochrony środowiska. Budowanie ekologicznego miasta, zrównoważony rozwój, segregacja odpadów i troska o zdrowie mieszkańców. Do tego pojedynki, zdobywanie certyfikatów, transakcje handlowe.

W serii ukazały się także edukacyjne puzzle.

Wiek: 8+

[product id="17216, 17377, 17219, 17398"]


Detektyw Pozytywka na tropie

Pomóż detektywowi Pozytywce odnaleźć ukryte przedmioty. Wykaż się dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka. I unikaj pana Mietka – przegoni każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę!

Proste zasady gry! 49 płytek rozkładasz na stole obrazkami do dołu. Na płytkach znajdują się przedmioty, których będziemy szukać podczas gry oraz bohaterowie z serii książek Grzegorza Kasdepke: detektyw Pozytywka, Martwiak i pan Mietek. Twoim zadaniem jest odkrywanie kolejnych płytek w celu zdobycia jak największej ich liczby. Zasady zdobywania płytek są proste: np. płytka z rowerem ma wartość 3, oznacza to, że musisz odkryć 3 takie płytki, aby je zdobyć. Łatwiej będzie o lupę, ponieważ ma wartość 2 – musisz więc odkryć 2 takie płytki.

Uwaga! Jeśli odkryjesz płytkę z Martwiakiem lub panem Mietkiem, nie zdobędziesz żadnej płytki i będziesz musiał zakończyć swoją kolejkę!

Wiek: 6+

[product id="17196]


Superfarmer

Gra powstała w Warszawie podczas II wojny światowej. Stworzył ją wybitny matematyk profesor Karol Borsuk, kiedy władze okupacyjne zamknęły uniwersytet. Gra nosiła nazwę hodowla zwierzątek i jej egzemplarze osobiście wykonywała żona profesora. W ten sposób zarabiali na swoje utrzymanie. Po latach grę wydała Granna.

Jesteś farmerem i hodujesz stada różnych zwierząt. Musisz je pomnażać i strzeć przed drapieżnikami. Mogą w tym pomóc psy. W grze biorą udział króliki, owce, świnie, krowy i konie. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zdobędzie komplet wszystkich gatunków zwierząt.

Wiek: 6+

[product id="17215]


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium