Niezależnie od wieku, księgarniany kwiecień 2024 oferuje bogatą ofertę kulturalną, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury, rozrywki i edukacji
pl

Kwiecień w księgarni Natuli – nowości, które warto poznać

Kwiecień w księgarni Natuli – nowości, które warto poznać

Niezależnie od wieku, księgarniany kwiecień 2024 oferuje bogatą ofertę kulturalną, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury, rozrywki i edukacji.

 

Książki dla rodziców Książki dla dzieci Gry i zabawki

 

Wydawnictwo Natuli

 

 

O, co czuję?

Książka-układanka wspierająca rozwój emocjonalny dziecka. Zanurza dzieci w świat zabawy wspierającej rozpoznawanie i nazywanie 14 emocji. 

Książka jest rodzajem zabawki-układanki, a zadanie polega na znalezieniu i ułożeniu wybranych emocji kotka, w czym pomaga kod kolorystyczny. Można układać miny, zaczynając od kociej buzi i na końcu dopasowywać opis albo na odwrót – zaczynać od opisu emocji i do niej dobierać obrazek. Spróbujcie ułożyć je wszystkie i sprawdźcie, jakich nowych określeń możecie na co dzień używać w swoim domu!

 

[product id="28460, 28943, 28944"]

 

 

Natuli poleca

 

Owoce. Akademia mądrego dziecka. Moja książeczka z okienkami

Moja książeczka z okienkami to nowa seria, która ukazała się w znanej Akademii Mądrego Dziecka.
Seria skierowana jest do wszystkich małych czytelników, którzy znają już kartony z serii Pierwsze słowa i Pierwsze bajeczki i gotowi są na więcej zabawy i nauki oraz dłuższe czytanie.

[product id="28922, 28921"]

 

 

Kocham cię

"Kocham cię" to wzruszająca, krótka bogato ilustrowana historia małego wilczka, który postanowił okazać miłość swojej ukochanej mamie, przygotowując dla niej laurkę. Okazuje się jednak, że list zabiera mała psotna wiewiórka i chowa się gdzieś z nim. Wilczek postanawia odszukać zgubę, a mama zawsze jest z nim, wspiera go i uskrzydla dobrymi słowami.

[product id="28913, 28914"]

 

 

Sarny i lisy. Ich leśne popisy. Mieszkańcy lasu. Poznaję Przyrodę

Cały las w jednej książce – w dzień, w nocy i przez cztery pory roku: co to za ptak tak głośno puka o poranku? Gdzie ukrywa się ciekawska mysz?

[product id="28981, 28480"]

 

 

Urodziny. Miś i Myszka

Drogie Maluchy, poznajcie Misia i Myszkę! Miś ma dziś urodziny, a to oznacza... Urodzinowe przyjęcie! Poruszajcie elementami książki i weźcie udział w zabawie: rozdawaniu prezentów, skakaniu na dmuchanym zamku czy zdmuchiwaniu świeczek.

[product id="29037, 29036"]

 

 

 

Pandki, które obiecały

Urocza opowieść o dwojgu pandek, które obiecały swojej mamie, że nie będą oddalać się od domu. Jednak gdy jedna z nich nie może oprzeć się pokusie odkrywania świata, druga musi podjąć trudną decyzję: dotrzymać obietnicy czy ruszyć na pomoc siostrze w potrzebie.

[product id="28859, 25797, 25798"]

[product id="25795, 15307, 25796, 15160"]

 

  

101 jednorożców i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zapraszamy w niezwykłą podróż do krainy magii i fantazji, gdzie zamieszkują najbardziej tajemnicze stworzenia - jednorożce! Czy wiesz, że jednorożce uwielbiają brokat? Polerują nim swoje rogi, by błyszczały, i rozsypują go, gdy czarują. Ale uważaj! Jeśli brokat wpadnie ci do oka, możesz przegapić jednorożca, który przyszedł, żeby się z tobą zaprzyjaźnić! Ta książka odpowie na wszystkie pytania, które kiedykolwiek miałeś o jednorożcach. 

[product id="28928"]

 

 

Dinozaury kontra ludzie

Zabawna, pełna humoru i przygód książka o przyjaźni, solidarności i o akceptacji innych. I o życiu w zgodzie! Nie tylko dla miłośników dinozaurów!

[product id="28916"]

 

 

Beton

Co to jest beton i do czego się go używa? Już dziś wyrusz do wytwórni betonu. Tam dowiesz się, jak działają maszyny, jakie procesy są realizowane i co jest potrzebne, by wytworzyć beton.

[product id="28909, 28908"]

 

 

Stworcio nie lubi swojej pupy

Książka o samoakceptacji i wzmacnianiu poczucia własnej wartości nie tylko dla dzieci! Przesłodki Stworcio, który mieszka w szafie w pokoju u małego chłopca, nie lubi w sobie wielu rzeczy: swojego nosa, podbródka, stóp, dłoni, a nawet pupy! Czy domyślacie się, kto mu pomoże siebie zaakceptować?

[product id="28907"]

 

 

Każdy z nas

Każdy z nas jest wyjątkowy. Ale łączy nas więcej, niż nam się wydaje! Pełna humoru, mądra i wzmacniająca książka dla najmłodszych o empatii i o tym, jak wiele mamy ze sobą wspólnego.

[product id="28904"]

 

 

Opowieści o porach roku

Magiczny zbiór dwunastu niezwykłych historii, gdzie każde opowiadanie ma swój własny kolorowy bohater. Przenosząc nas w barwny świat wyobraźni, ta pięknie zilustrowana książka zabiera czytelników w niezapomnianą podróż przez tęczę emocji i przygód.

[product id="28900, 28901"]

 

 

Dzikość

"Dzikość" to opowieść o sile przyrody i ludzkiej determinacji, która stanowi ochronę dzikich miejsc na Ziemi. Kiedy relacja między człowiekiem a naturą staje się nierównowaga, a zasoby Ziemi są nadmiernie eksploatowane, ktoś musi stanąć w obronie dzikości.

[product id="28895"]

 

 

Sekret małego nasionka

"Sekret małego nasionka" to zachwycająca książka, która wprowadza młodych czytelników w cudowny świat ogrodnictwa i tajemnic przyrody. Ilustrowana z niezwykłą dbałością o detale, ta publikacja jest prawdziwą uczta dla oczu, a jej ciepła i zabawna narracja czyni ją idealną lekturą dla całej rodziny.

[product id="28991"]

 

 

Szpinakowa Staruszka

W głębi lasu, gdzie świat spotyka magię, tkwi tajemnicza postać - Szpinakowa Staruszka. Każdego roku staruszka czyni wszystko, aby zatrzymać przyjście wiosny. Patroluje las, stawiając się w drodze przebudzeniu natury. Ale pewnego dnia, gdy ponownie wyrusza na swoją misję, spotyka niezwykłego chłopca, który chowa ją w swojej kieszeni.

[product id="28976"]

 

Dookoła świata z przyjaciółmi

Kolejna po DNIU Z PRZYJACIÓŁMI książka obrazkowa o piątce przyjaciół, którzy uczą, jak cieszyć się chwilą i czerpać radość z życia. Tym razem wesoła sąsiedzka gromada wyruszy na wspólną wyprawę rzeką. I to dookoła świata! Czy plany borsuka, szopa pracza, niedźwiedzia, lisa i wrony się powiodą? Spokojna głowa! Najważniejsze, żeby miło spędzić czas w gronie najbliższych.

[product id="28968, 26007"]

 

 

Dobrze być z Tobą, mamo

Rozgrzewająca serce opowieść o przygodach małego wilczka Wieruszka i jego niezachwianej więzi z matką. W tej uroczej książce dla dzieci autorstwa cenionego twórcy literatury dziecięcej czytelnicy są zaproszeni do odkrywania lasu oczami młodego bohatera, który, podobnie jak każde dziecko, czasem napotyka na swojej drodze przeszkody i niebezpieczeństwa.

[product id="28993, 28992"]

 

Kolorowa przyroda. Zielona. Młodzi przyrodnicy

Seria bardzo kolorowych książeczek, dzięki którym dziecko będzie mogło w wyjątkowy sposób poznawać i odkrywać świat przyrody. W każdej z czterech książek dominuje jeden kolor i jego odcienie: czerwony, zielony, niebieski i żółty.

[product id="29045, 29044, 29043, 29042"]

 

Od... do. Co i jak rośnie w ogródku

Dzieci pytają: co? jak? dlaczego? Seria Od…do odpowiada. Kiedy zasiać rzodkiewkę? Co zrobić, żeby groszek szybciej wykiełkował? Jak dbać o sadzonki truskawek? Czy cebulki tulipanów sadzić wiosną? 

[product id="29038, 23872, 26047, 26120, 26048"]

 

Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców. Książki, które dają siłę

Poruszająca i ciepła opowieść, która stanowi most między światem dorosłych a przeżyciami najmłodszych. Skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ta pięknie ilustrowana książka obrazkowa delikatnie wprowadza w temat rozstania rodziców, pokazując, że choć zmiany mogą być trudne, zawsze jest miejsce na nadzieję i nowe początki.

[product id="29000, 28999"]

 

Środa. Najgorszy tydzień życia. Tom 3

Czy kiedykolwiek mieliście ZŁY TYDZIEŃ? Antek Fert taki MA! Ledwie przetrwał poniedziałek i wtorek, a już nadciąga? środa! Tym razem Antek (jak to się w ogóle stało?!) dryfuje po morzu pośród głodnych rekinów. 

[product id="28940, 28939, 28938"]

 

 

Jaki to kot? Atlas dla dzieci

Jaki to kot? Atlas dla dzieci przedstawia autorski wybór 56 wspaniałych kocich ras w układzie alfabetycznym. Oprócz informacji o pochodzeniu, cechach charakterystycznych i pielęgnacji znajdziesz tu wiele ciekawostek oraz mnóstwo zdjęć.

[product id="28935, 27286, 27287"]

[product id="27285, 25828, 25829"]

 

 

 

Jak to działa? Świat zwierząt

Po co słoniowi długa trąba i wielkie uszy? Czy na świecie żyją smoki? Po co kangurom kieszeń? Co to znaczy, że ktoś śpi jak zając pod miedzą? Jeśli nurtują cię podobne pytania, to świetnie trafiłeś!

[product id="28934, 27248, 27249, 16325, 16330"]

 

 

Jak to będzie w szkole? Książka, która rozwieje obawy. Wielkie problemy małych ludzi

Pewnie każdy przedszkolak choć raz zadał sobie albo swoim bliskim pytanie, jak to będzie w szkole.

Ta książka w przystępny i niezwykle trafny sposób dotyka tematu niepewności i obaw związanych z rozpoczęciem nauki szkolnej. Opisuje typowe dziecięce wątpliwości i podsuwa wiele praktycznych porad.

[product id="28932"]

 

 

Szkoła i ja. Budujemy poczucie własnej wartości

„Szkoła i ja” – nowa seria dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole! Antek i Zosia mają wysokie poczucie własnej wartości. To bardzo ważne. Ale czy wiecie, co to znaczy?

[product id="28915, 25969"]

 

 

Od kłótni do zgody. Jak radzić sobie z konfliktami

Sprzeczki zdarzają się nawet najlepszym przyjaciołom. To nic strasznego! Mali bohaterowie tego opowiadania znają kilka pomocnych zasad, jak wtedy ze sobą rozmawiać, by nie doszło do awantury. Ale czasami nawet najlepsze zasady nie pomagają. Kłócimy się i długo nie możemy dojść do zgody! Jak się zachować, gdy tak się zdarzy? Czy w takiej sytuacji uda się uratować przyjaźń?

[product id="28933, 25336, 26176, 28516, 26182, 26177"]

 

Bałtyk. Młodzi przyrodnicy

Dzięki książce „Bałtyk” młodzi czytelnicy poznają polskie morze. Dowiedzą się, dlaczego jest słabo zasolone, jak powstały piękne piaszczyste plaże, a jak wybrzeża klifowe, czym są wydmy i dlaczego nie wolno na nie wchodzić. Zrozumieją, na czym polegają przypływy i odpływy, czym są szkwał i sejsza oraz jak doszło do powstanie Mierzi Helskiej i Wiślanej.  

[product id="28923, 28924"]

 

 

Mulanosaurus rex

Kto nie marzył o spotkaniu prawdziwego dinozaura? W najnowszym komiksie Oyvinda Torsetera bohater rozpoczyna pracę w Muzeum Historii Naturalnej. Martwi się jednak, że do muzeum przychodzi za mało zwiedzających.

[product id="28989"]

 

  

Zagadka Łysej Góry. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy. Tom 5

Piąty tom nowej serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga mieli dotąd wiele niesamowitych przygód. Teraz jednak do­łącza do nich Lidka, która uczy się w klasie dziennikarskiej i pisze serię reporta­ży z miejsc, w których straszy.

[product id="28984, 26840, 25555"]

 

 

Człowiek. Podróż w czasie przez ewolucję

Fascynująca podróż śladami naszych przodków, która łączy w sobie zalety popularnonaukowej publikacji z emocjami, które dostarcza dobrze napisana powieść. Ta bogato ilustrowana książka to zaproszenie do odkrywania historii ewolucji ludzkości, rozpisanej na przestrzeni ostatnich siedmiu milionów lat.

[product id="28982"]

 

 

Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa

Książka zabiera czytelnika w fascynującą podróż do tajemniczej przeszłości, gdzie rzeczywistość splata się z legendą, a zwykłe wydarzenia zamieniają się w niezwykłe przygody.

[product id="28973"]

 

Maj pen raj!. Tajlandia dla dociekliwych

Chcecie odwiedzić Krainę Uśmiechu? Zabierze was do niej jedenasty tom serii Świat dla Dociekliwych. W drogę – jedziemy do Tajlandii.

[product id="28965, 21138, 22191"]

 

 

Możesz na mnie liczyć, Pikusiu

Poruszająca opowieść o przyjaźni, determinacji i nadziei, która dotyka zarówno serc dzieci, jak i dorosłych. Główna bohaterka, Gustė, odnajduje w zabawkowym psie o imieniu Pikuś swojego najwierniejszego przyjaciela. Jednak kiedy mama postanawia się go pozbyć, Gustė wyrusza w desperacką podróż, by odzyskać ukochaną zabawkę.

[product id="28963"]

 

Britannica. Wielka księga pytań dlaczego

Ta ogromna, bogato ilustrowana księga jest skarbnicą odpowiedzi na ponad 100 fascynujących pytań, które zadają dzieci. Każde z nich zostało zweryfikowane przez ekspertów, co gwarantuje rzetelność i dokładność informacji.

[product id="29001, 23310"]

 

Domowa Pyra. Smaczna Banda i emocje

Pyra to przeuroczy kartofelek, który bardzo ceni sobie wygodę. Ma pod ręką wszystko, czego potrzebuje, by dobrze się bawić i nie ruszać z domu. Ba, Pyra nie musi ruszać się nawet ze swej kanapy, bo pod ręką ma zestaw pilotów, przed oczami kilkanaście ekranów, na których wyświetlane są jej ulubione programy i nieprzerwane relacje z życia jej przyjaciół. 

[product id="28994"]

 

 

Sztorm w sercu

"Sztorm w sercu" to niezwykła podróż do świata pierwszych uczuć i miłości, gdzie czternastoletnia Viola i Storm odkrywają, że miłość to coś więcej niż tylko ekscytacja - to także chaos w sercu.

[product id="28936"]

 

 

Poradnik Princzypesy

"Poradnik Princzypesy" to Twoje królewskie wezwanie do życia pełnego blasku, humoru i przede wszystkim – pewności siebie. Zostań królem lub królową własnego życia, naucz się panować nad własnymi emocjami i uczuciami z elegancją i gracja, jakiej nie powstydziłby się żaden władca.

[product id="29041"]

 

 

Światła, drama, akcja! Harper Drew

Zapnij pasy, bo czeka Cię podróż przez codzienne życie pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji w "Światła, drama, akcja! Harper Drew". Ta pełna energii i humoru książka zabiera nas w wir wydarzeń z życia Harper, gdzie każdy dzień przynosi nową przygodę.

[product id="29040, 27308, 25833"]

 

  

Biznes dla początkujących

Niezbędny przewodnik dla każdego, kto marzy o własnej firmie, jak i dla tych, którzy pragną zrozumieć zawiłości współczesnego rynku i stać się świadomymi konsumentami. Ta kompleksowa i przystępnie napisana książka odkrywa przed czytelnikami tajniki prowadzenia działalności gospodarczej, oferując solidną dawkę praktycznej wiedzy, niezbędnej do z sukcesem wejścia w świat biznesu.

[product id="28997, 23735, 26641, 26644, 23735"]

 

 

Dojrzewanie. To, o czym dorośli Ci nie mówią

"Dojrzewanie. To, o czym dorośli Ci nie mówią" to książka, która z humorem i otwartością wprowadza młodych czytelników w zawiłości dorastania. Dzieląc się wiedzą w przystępny i niekiedy zabawny sposób, autor demistyfikuje wiele tematów, które często są tabu lub nieporozumieniem zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych.

[product id="28996, 23283, 17419"] 

 

 

Jurajska draka. Ciekawscy

Wartka, ekscytująca i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść, która zabierze młodych czytelników w podróż nie tylko poprzez strony książki, ale i przez czas. Ta niesamowita przygoda zainicjowana przez domorosłego ufologa Radka i zapalonego dinonerda Maćka, stawia ich w centrum działań, które mogłyby wywrócić do góry nogami całą historię Ziemi. 

[product id="28995"]

 

 

Dla młodzieży

 

Plan na lato: polubić siebie

Opowieść o wakacyjnych przygodach, które przemieniają życie szesnastoletniej Maisie. W tym roku wakacje Maisie zapowiadają się mrocznie – tata musiał zostać w pracy, więc dziewczynka pozostaje pod opieką krytykującej matki, idealnej siostry i niechcianej obecności najlepszej przyjaciółki Anny. Dodatkowo, serce Maisie bije dla Sebastiana, który nagle staje się obiektem zainteresowania Anny. 

[product id="28925"]

 

 

Nie zapomnij mnie

"Nie zapomnij mnie" to poruszająca powieść graficzna autorstwa Alix Garin, która łączy w sobie poezję obrazu i słowa, subtelny humor oraz głębokie emocje. Ta niezapomniana historia oparta na osobistych doświadczeniach autorki jest prawdziwym hołdem dla miłości, pamięci i rodzinnych więzi.

[product id="28990"]

 

 

Pani Wiatru

"Pani Wiatru" autorstwa Mai Lunde, z ilustracjami Lisy Aisato, jest trzecią częścią bestsellerowej tetralogii o porach roku, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. Po magicznym sukcesie "Śnieżnej siostry", który został opublikowany w 31 krajach, "Pani Wiatru" kontynuuje tradycję zachwycających, emocjonalnych opowieści.

[product id="29011"]

 

Komedia romantyczna

"Komedia romantyczna" to opowieść pełna ironii i sprzeczności, która zadaje pytanie: czy życie może być jak z filmu romantycznego? Sally Milz, scenarzystka komediowego show, zrezygnowała z marzeń o miłości na rzecz kariery zawodowej. Jednak gdy jej kolega z pracy zaczyna uwodzić atrakcyjną aktorkę, Sally dostrzega niesprawiedliwość społecznych norm.

[product id="28937"]

 

 

Dla dorosłych

 

Moje dziecko się złości. Droga do spokoju w rodzinie pełnej emocji

Książka z serii "Mamania pierwszy kontakt", która powinna znaleźć się na półce każdego rodzica. Praktyczny poradnik uspokaja rodziców rozzłoszczonych dzieci i pomaga im radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.

[product id="28931, 28253, 27666, 27475"]

 

 

Początek wszystkiego

Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie.

Podróż w głąb samego siebie, by odkryć, że początki kształtują nasze życie bardziej, niż moglibyśmy przypuszczać. Autorka tej niezwykłej książki kładą nacisk na znaczenie okresu prenatalnego i okołoporodowego, wskazując, że nasze pierwsze doświadczenia mogą mieć głęboki wpływ na nasze życie dorosłe.

[product id="28972"]

 

 

Co powie mama? Jak się uniezależnić i uzdrowić relacje z rodzicami

Książka autorstwa Sandry Konrad to nie tylko poradnik, ale przewodnik prowadzący przez zawiłości rodzinnych zależności. Każdy rozdział tej książki to krok ku głębszemu zrozumieniu siebie i swoich bliskich, ku zdrowieniu relacji, które mogą hamować osobisty rozwój.

[product id="29032"]

 

 

Jak wychować nastolatka. Poznaj metody najszczęśliwszych ludzi na świecie

Podręcznik oparty na duńskim sposobie życia, który prowadzi rodziców przez labirynt wyzwań wychowawczych, aby stworzyć pewne siebie, zdolne do podejmowania wyzwań i zdrowe nastolatki z charakterem.

[product id="28969"]

 

 

Emocjonalne życie nastolatków. Dorastanie w empatii, harmonii i komunikacji ze światem

Książka autorstwa Lisy Damour to niezastąpiony przewodnik dla każdego rodzica i opiekuna pragnącego zrozumieć skomplikowany świat swoich dorastających dzieci. Kontynuując tematykę swoich bestsellerów "Zaplątane nastolatki" i "Pod presją", Damour zagłębia się w dynamiczne, często burzliwe emocjonalne krajobrazy, które definiują okres dojrzewania. 

[product id="28998, 26288, 21965"]

 

 

Supernawyk. Odzyskaj spontaniczność i ciekawość świata

Przewodnik po odzyskaniu radości i zabawy w dorosłym życiu. Czy kiedykolwiek tęskniłeś za czasami dzieciństwa, gdy nawet najmniejsze rzeczy sprawiały ci radość? Czy czasami wydaje ci się, że im bardziej dążysz do szczęścia, tym trudniej je osiągnąć? Ta książka podpowiada, że nie musisz rezygnować z radości na rzecz obowiązków i stresu dorosłego życia.

[product id="28926"]

 

 

Oczy Mony

"Oczy Mony" autorstwa Thomasa Schlessera to poruszająca i głęboko wzruszająca opowieść o odkrywaniu piękna świata sztuki w cieniu nadchodzącej tragedii. Mona, dziesięcioletnia dziewczynka z Paryża, staje przed niezwykle trudnym wyzwaniem. Z powodu groźnej choroby dziewczynka może stracić wzrok, a czas, który jej pozostał, jest nieubłaganie odmierzany przez tygodnie – zaledwie pięćdziesiąt dwa.

[product id="29010"]

 

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="28591, 28590, 27940, 28460, 23295, 23296" slider="true"]
[product id="24392, 27000, 27392, 26977, 24482, 25953, 27458" slider="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium