Wydawnictwo Laurum – wartościowe książki z zakresu psychologii, zdrowia i rozwoju osobistego

0
Wydawnictwo Laurum – wartościowe książki z zakresu psychologii, zdrowia i rozwoju osobistego

Szukacie praktycznych poradników, których autorzy postawili na proste, zrozumiałe rady (tak, same konkrety, bez lania wody), a do tego wyniki najnowszych badań naukowych? Jeśli tak, to tu je znajdziecie. Wydawnictwo Laurum ma ich całe mnóstwo! I nie boi się żadnych tematów.

 

Książki mindfulness dla dzieci Ulubione książki dla dzieci Książki dla rodziców

 

Wydawnictwo Laurum – Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

Miałeś kiedyś poczucie, że rodzice i nauczyciele stawiają dzieciom niesamowicie wysokie oczekiwania? Cóż, systemy nagród i kar zadomowiły się już w szkołach i domach na dobre, a część z nas nie wyobraża sobie wychowywania dzieci bez ich motywowania i dyscyplinowania. Czas to zmienić! Z taką myślą przychodzi do nas Sarah Ockwell-Smith, autorka książki „Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci”. Wyjaśnia, jak wspierać dziecko (zarówno raczkujące niemowlę, jak i zbuntowanego nastolatka!) i właściwie reagować w różnych, często stresujących dla obu stron sytuacjach. Jeśli zatem chcecie dowiedzieć się, co zrobić, gdy dziecko jest agresywne, przeklina, ma niską samoocenę albo brakuje mu pewności siebie, zajrzyjcie tutaj. Mało teoretyzowania, dużo praktycznych rad – polecamy!

[product id="20793"]

 


 

Książki o relacjach w rodzinie – Fair Play w rodzinie. Jak podzielić obowiązki domowe, by lepiej zorganizować czas i mieć bliższe relacje

Czas na bestseller „New York Timesa”, którego okładka do złudzenia przypomina planszę do gry Monopoly. I słusznie, bo kolejna książka, jaką chcemy wam przedstawić, to w rzeczywistości gra, którą mogą rozgrywać wszyscy domownicy. Stawka jest wysoka – gracie o bliskie relacje. Warto? Pewnie, że tak! W książce „Fair Play w rodzinie. Jak podzielić obowiązki domowe, by lepiej zorganizować czas i mieć bliższe relacje” Eve Rodsky znajdziecie nowatorski sposób podziału obowiązków domowych, który z pewnością spodoba się wszystkim osobom twierdzącym, że wszystko jest na ich głowie. To coś, czego wszyscy potrzebujemy w chaosie współczesnego życia. 

[product id="23465"]

 


 

Książki wydawnictwa Laurum – Tweens, czyli prawie nastolatki

Okres dojrzewania to trudny czas nie tylko dla samych nastolatków, którzy właśnie przechodzą przez most łączący dzieciństwo z dorosłością, ale też… rodziców. W końcu jak się zachować, gdy nasze dziecko bywa aroganckie i impulsywne? Jak pomóc nastolatkowi, który ma problemy w szkole i spędza zbyt wiele czasu przed komputerem? Z odpowiedzią przychodzi do nas Sarah Ockwell-Smith, autorka książki „Tweens, czyli prawie nastolatki”. To poradnik dla rodziców dzieci w wieku od ośmiu do trzynastu lat, którzy chcą pielęgnować szczęśliwe relacje z nastolatkami mimo trudności.

[product id="23574"]

 


 

Książki o dorastaniu – Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie

Teraz opowiemy wam o książce, która nie jest łatwa. W końcu tematy związane z seksualnością są drażliwe, delikatne, trudne do poruszenia. Jennifer Lang, autorka przewodnika „Sex edukacja. O dojrzewaniu, relacjach i świadomej zgodzie”, doskonale wie o tym, jakim wyzwaniem dla rodziców jest rozmawianie o seksie. Swoją książkę adresuje do nastolatków, którzy znajdą tu odpowiedzi na wszystkie palące pytania – od pierwszych randek do nadużyć seksualnych. To nowoczesne spojrzenie na edukację seksualną, które powinien poznać każdy z nas. Takiego poradnika do tej pory nie było.

[product id="21545"]

 


 

Wydawnictwo Laurum – 10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem

Nieregularne ćwiczenia fizyczne upychane w wolnych chwilach, opuszczanie posiłków, dietetyczna rewolucja, zalegające zlecenia, nadchodzące płatności. Nieustanna gonitwa. A gdyby tak się… zatrzymać? Chociaż na 10 minut! Tyle wystarczy, by cieszyć się chwilą, dostrzec jej piękno. O tym, jak to zrobić, przeczytacie w książce „10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem”. Jej autorki, Goldie Hawn i Wendy Holden, podpowiadają, jak pielęgnować w sobie wdzięczność. Ukazują, że odwaga bycia wrażliwym zmienia wszystko. Niezliczone badania dowodzą, że uważność działa cuda!

[product id="15767"]

 


 

Książki o budowaniu szczęśliwego związku – Miłość 80/80. Nowy model udanego związku

Model, w którym kobieta zajmowała się wyłącznie dziećmi i domem, a mężczyzna zarabianiem pieniędzy, już dawno temu przeszedł do lamusa. Dziś większość z nas chce z jednej strony realizować się zawodowo, a z drugiej – wspólnie z partnerem opiekować się dziećmi i pielęgnować rodzinne gniazdo. Jak jednak zerwać z utartymi schematami i w końcu dzielić się sprawiedliwie wszystkim? Odpowiedź znajdziecie w książce „Miłość 80/80. Nowy model udanego związku” autorstwa Nate’a Klempa i Kaley Klemp. Na okładce – dwie dłonie, które dzielą się sercem. Taki przekaz daje do myślenia.

[product id="23575"]

 


 

Wydawnictwo Laurum – Sztuka uważnego rodzicielstwa. Jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach i wychować życzliwe, pewne siebie dziecko

Nasz przewodnik po książkach wydawnictwa Laurum zamykamy poradnikiem, którego tytuł obiecuje wiele. „Sztuka uważnego rodzicielstwa. Jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach i wychować życzliwe, pewne siebie dziecko” autorstwa Hunter Clarke-Fields to skarbnica praktycznych wskazówek i najlepszy dowód na to, że idealni rodzice nie istnieją. Każdy z nas czasami krzyczy, płacze, traci kontrolę – to zupełnie normalne! Warto jednak wiedzieć, co robić, gdy nadciągają wybuchy. Z pomocą przychodzi uważność – niezwykła praktyka, która pozwoli wam stać się rodzicami, którymi zawsze chcieliście być. Zaintrygowani? W takim razie zapraszamy do lektury!

[product id="23878"]

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium