Książki wspierające rozwój mowy dla najmłodszych dzieci

0
Książki wspierające rozwój mowy dla najmłodszych dzieci

Każdy rodzic z niecierpliwością czeka na dzień, w którym jego dziecko powie swoje pierwsze słowa. Ten magiczny moment poprzedza jednak wiele miesięcy intensywnych treningów rozwijających aparat mowy dziecka. Poznajcie najpopularniejsze książki wspierające rozwój mowy dla najmłodszych.

 

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców


 

Książki poszerzają słownictwo, poprawiają koncentrację i rozwijają wyobraźnię najmłodszych – to wszyscy wiemy doskonale. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują jednak książki wspierające rozwój mowy. Znajdziemy w nich zabawy dźwiękonaśladowcze i proste formy tekstowe, które zachęcą dziecko do nauki czytania, pisania i mówienia. Publikacje, które wam prezentujemy, powstały z myślą o wszystkich dzieciach, które właśnie rozpoczynają przygodę ze słowem. Będą również pomocne przy terapii opóźnionego rozwoju mowy.


 

Wierszyki logopedyczne

Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci.

Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.
Bohaterowie tych utworów mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą będziecie ćwiczyć „S”, z Barbarą Rabarbar „R”, z ziemniakiem „Ź”, a to jeszcze nie wszyscy! Wierszyki logopedyczne mogą być waszym nieocenionym narzędziem do zabawy i uczenia się.

Agnieszka Rutkowska – neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 Seria:

[product id="23852, 22977, 23529, 23132"]

 

Książki wspierające rozwój mowy – Pucio na wsi

Zaczynamy od bestsellerowej serii książek autorstwa Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos. Jej bohater, Pucio, od lat gości w wielu polskich domach. Choć ma dopiero kilka lat, wraz ze swoją rodziną wybiera się w mnóstwo fascynujących miejsc, uczy się gotować i korzystać z nocnika, a w najnowszej części serii („Pucio na wsi”) buduje domek w ogrodzie, wyrabia ciasto, wiruje miód, a nawet robi swoją pierwszą w życiu glinianą miseczkę. I to prawie sam! Zarówno w tej książce, jak i wszystkich pozostałych publikacjach tworzących serię, znajdziecie mnóstwo pięknych ilustracji, ciekawą, opartą w części na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych fabułę i proste zabawy logopedyczne dostosowane do wieku dziecka. Wspólne czytanie będzie doskonałym pomysłem na stymulowanie rozwoju mowy. A jeśli – tak jak my – pokochacie Pucia, koniecznie sięgnijcie po gry i puzzle, które przygotowały dla was autorki.

Zajrzyj do książki:

 [product search="pucio" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

 


Książki wspierające rozwój mowy dziecka – Spacer

A skoro już o wyrażeniach dźwiękonaśladowczych mowa, koniecznie musimy wspomnieć też o serii książeczek kontrastowych dla najmłodszych, które ukazały się nakładem wydawnictwa Natuli. Ich autorka, Aleksandra Brambor-Rutkowska, zabiera nas w podróż po jednych z najbardziej fascynujących czynności na świecie – robieniu prania, gotowaniu zupy i chodzeniu na spacer. I nie ma tu ani grama ironii! Dla dzieci to bardzo inspirujące, pełne nowości doświadczenia. Nic dziwnego, że we wszystkich z nich chcą nam towarzyszyć. O ile jednak miejscem akcji dwóch pierwszych książeczek – „Prania” i „Zupy” – jest dom, o tyle najnowsza z nich – „Spacer” – zabiera nas na zewnątrz. A tam tak dużo się dzieje! Jeżdżą auta (brum, brum), szumią drzewa (szu, szu), szczekają psy (hau, hau), a w międzyczasie mama daje buziaka (cmok!). Wszystkie książeczki zostały zilustrowane przez Pawła Mildnera, a ponieważ – obok wspomagających naukę mówienia wyrazów dźwiękonaśladowczych – zawierają również obrazy kontrastowe, doskonale stymulują wzrok dziecka. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Gorąco polecamy!

Zajrzyj do książki:

Spacer

 Seria:

[product id="23263, 23466, 23264"]

Publikacje służące wspieraniu rozwoju mowy dziecka – Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne

Ojej! Kotek Kajtek, który jeszcze przed chwilą ze smakiem pił wodę, teraz ma cały mokry pyszczek. Nawet jego wąsy są mokre! W niemałe tarapaty wpadły też wiewiórki, którym kawałki orzechów przykleiły się do dziąseł i podniebienia. Bohaterowie książki Anny Skiby i Magdaleny Jakubowskiej muszą się teraz bardzo napracować, by wyczyścić swoje pyszki i języki. Do tej zabawy zapraszają również dzieci. Sięgnijcie po książkę „Na językach zwierząt. Historyjki logopedyczne” i sprawdźcie, jakie ćwiczenia logopedyczne każdego dnia wykonują zwierzęta z najbliższego otoczenia dziecka i nie tylko – przecież panda i małpa też czekają na mały trening. To niezwykła książka, w której znajdziecie wyrazy dźwiękonaśladowcze (przede wszystkim odgłosy zwierząt). Będzie wspaniałym prezentem i dla młodszych, i starszych dzieci. Gwarantujemy!

Zajrzyj do książki:

Na językach zwierząt

 

[product id="23061"]


Książki wspierające rozwój mowy dziecka – O la la, czyli logopedia. Gimnastyka języka

Czy są tu wielbiciele zabawnych wierszyków? Jeśli tak, mamy coś dla was. „O la la, czyli logopedia. Gimnastyka języka” to kilkadziesiąt stworzonych przez Danutę Skalmowską rymowanek, które doskonale sprawdzają się w stymulowaniu rozwoju mowy dzieci. Znajdziecie tu ćwiczenia wymowy, proste zdania, wyrażenia dźwiękonaśladowcze i nieco problematyczne w wymowie zbitki głosek – czytajcie je razem, głośno i powoli. Uzupełnieniem tej logopedycznej poezji są bajecznie kolorowe ilustracje Katarzyny Olbromskiej. 

Zajrzyj do książki:

o la la czyli logopedia języka

[product id="21122"]

 


Książki stymulujące rozwój mowy do wspólnego czytania – Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Nasze zestawienie zamyka książka, która stymuluje mowę dziecka, a przy okazji zapewnia długie godziny udanej rozrywki. Mowa o publikacji „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci”. Jeśli znacie Pucia – bohatera serii, którą zaprezentowaliśmy wam wcześniej – to z całą pewnością zaprzyjaźnicie się również z Fefe. Nad książką, w której główną rolę gra ta odważna mucha, pracowała wspomniana już wcześniej Marta Galewska-Kustra, ilustracje z kolei stworzyła Joanna Kłos. Opowieści muchy Fefe są fascynujące dla czytelników w każdym wieku (w końcu nie codziennie słyszy się o owadzie, który biega w maratonach i jest gwiazdą opery, prawda?), a realizowanie wyznaczonych przez nią zadań to świetna zabawa. Z książki mogą korzystać dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w nauce mówienia, jak i nieco starsi czytelnicy z opóźnionym rozwojem mowy. Czytajcie na zdrowie!

Zajrzyj do książki:

Z muchą na luzie ćwiczymy buzię

 [product id="15075"]

 


 

PAKIET LOGOPEDYCZNY

 


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium