Kategorie
Producent
- Adamada (2)
- Aksjomat (7)
- Amber (1)
- Api Papi (1)
- AWM (2)
- CzuCzu (4)
- Debit (1)
- Dwie Siostry (3)
- Edgard (3)
- Harper Colins / Harper Kids (34)
- Harper Kids (11)
- JUPI JO! (1)
- Kapitan Nauka (1)
- Kiddo Books (4)
- Martel (7)
- Media Rodzina (1)
- Nasza Księgarnia (2)
- Olesiejuk (7)
- Sierra Madre (3)
- SKRZAT (14)
- Smart Books (2)
- Świetlik (5)
- Tatarak (4)
- Tekturka (5)
- Widnokrąg (2)
- Wilga (31)
- WOOPIE (5)
- Wydawnictwo Muduko (6)
- Wydawnictwo Natuli (9)
- Wytwórnia (1)
- Zielona Sowa (9)
Ocena
Cena
-
od
do
40,00 zł
35,11 zł
Cena regularna:
39,90 zł
17,59 zł
Cena regularna:
19,99 zł
14,07 zł
Cena regularna:
15,99 zł
14,07 zł
Cena regularna:
15,99 zł
14,07 zł
Cena regularna:
15,99 zł
14,07 zł
Cena regularna:
15,99 zł
31,67 zł
Cena regularna:
35,99 zł
31,67 zł
Cena regularna:
35,99 zł
31,67 zł
Cena regularna:
35,99 zł
30,79 zł
Cena regularna:
34,99 zł
30,79 zł
Cena regularna:
34,99 zł
17,59 zł
Cena regularna:
19,99 zł
17,59 zł
Cena regularna:
19,99 zł
8,79 zł
Cena regularna:
9,99 zł
8,79 zł
Cena regularna:
9,99 zł
31,68 zł
Cena regularna:
36,00 zł
31,68 zł
Cena regularna:
36,00 zł
35,19 zł
Cena regularna:
39,99 zł
35,19 zł
Cena regularna:
39,99 zł
39,60 zł
Cena regularna:
45,00 zł
32,45 zł
Cena regularna:
34,90 zł
Książeczki dla niemowląt
W ciągu pierwszych dni życia niemowlęta widzą bardzo niewyraźnie i nie odróżniają jeszcze kolorów. To czas, w którym wzrok dynamicznie się rozwija, dlatego potrzebuje bodźców stymulujących. Dobrze sprawdzą się książeczki dla niemowląt oparte na wyraźnie zarysowanych czarno-białych kształtach. Jeśli zastanawiacie się, czym kierować się przy wyborze, sprawdźcie nasze podpowiedzi.
Książeczki kontrastowe? Książki dotykowe dla niemowląt? A może książeczki sensoryczne? Wybór jest dziś ogromny! Optymalny rozwój wzroku małego dziecka wspomoże seria „Książeczek Kontrastowych” – „Jakie to ciekawe” czy „Moje pierwsze obrazki”. Na uwagę zasługuje również „Nowa Seria Dobra Książeczka”, która sprawdzi się nie tylko wśród niemowląt, ale i starszych dzieci. Jeśli jednak zerkniecie na dziesiątki zebranych przez nas tytułów, szybko przekonacie się, że ciekawych propozycji dla najmłodszych dzieci jest znacznie więcej. Wiecie, co w nich znajdziecie? Chodźcie, wszystko wam wyjaśnimy!
Książeczka dla dzieci. Zwróć uwagę na materiał
Niezależnie od tego, czy w pierwszej kolejności wybieracie książeczki sensoryczne wykonane z szeleszczących materiałów, czy książeczki dźwiękonaśladowcze w kartonowej oprawie, jeden aspekt pozostaje niezmienny – to bezpieczeństwo. Materiały, które będzie dotykać dziecko, muszą być bezpieczne i odpowiednie dla jego delikatnej skóry. Szukając pierwszych lektur dla małych dzieci, warto postawić na zaufanych wydawców, którzy dbają o to, by w produkcji czy druku użyto wyłącznie bezpiecznych, nietoksycznych materiałów. Czekają też na was filcowe strony i bajecznie kolorowe ilustracje – najlepsze książki w tym stylu, naszym zdaniem, to „W lesie” i „Na farmie” (seria „Akademia Mądrego Dziecka”). Jeśli z kolei chcecie rozpocząć wspólne czytanie od książeczek, które można wyginać, gryźć i zgniatać, sięgnijcie po pierwsze książeczki wykonane z materiałów organicznych, m.in. bawełny.
Małe książeczki dla dzieci. Dbaj o formę!
Wiecie, co to znaczy, że książeczka jest dobra? Cóż, dla nas, dorosłych, sprawa jest jasna – taka publikacja ma ciekawą, wartościową treść, piękne ilustracje, porządną oprawę… Ale dla najmłodszych dzieci, które doświadczają świata wszystkimi zmysłami, dobra książeczka przede wszystkim nadaje się do gryzienia. Właśnie dlatego na sam początek przygody z literaturą warto sięgać po publikacje, które dziecko będzie mogło samodzielnie chwytać i przeglądać, może nawet czasami ugryźć – bez jakiejkolwiek szkody dla wyrzynających się ząbków i… samej książki. W nagłówku wspomnieliśmy o formie – ona też jest niesamowicie ważna. Małe, kwadratowe książki edukacyjne i ilustrowane bajki świetnie leżą w małych rączkach – na ogromne książki obrazkowe jeszcze przyjdzie czas. Jeśli szukacie takiego małego formatu, koniecznie sprawdźcie książeczki dla 6-miesięcznego dziecka (i nie tylko!) z serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Twarde, kartonowe strony będą idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych czytelników!
Książeczki 6m+. Postaw na kontrast
Widzieliście kiedyś czarno-białe filmy, których ostrość pozostawia wiele do życzenia? Choć trudno w to uwierzyć, podobne obrazy widzi wasze dziecko w pierwszych tygodniach życia – oczywiście głównymi bohaterami tych obrazów jesteście wy. Jeśli więc włożyliście mnóstwo pracy w przygotowywanie pastelowego kącika dla dziecka, jesteśmy pewni, że wasze starania zostaną docenione – na pewno nie będą to jednak najbliższe dni. Pierwsze miesiące życia to czas intensywnego rozwoju wzroku – dziecko widzi coraz wyraźniej, powoli wychodzi z czarno-białego obrazu i zaczyna widzieć kolory. To niezwykły proces, który możemy wspierać, wybierając kontrastowe obrazki. Książeczka kontrastowa to publikacja, w której znajdziecie proste ilustracje o wyraźnie zarysowanych konturach. Wyraziste, intensywne barwy przyciągną wzrok dziecka, a jeśli dodatkowo występują one w towarzystwie wyrazów dźwiękonaśladowczych, macie doskonały wstęp do nauki mówienia. Takie właśnie są książeczki kontrastowe Aleksandry Brambor-Rutkowskiej i Pawła Mildnera – „Zupa”, „Pranie” i „Spacer”.
Książka z bajkami dla niemowląt. Pamiętaj o potrzebach
Wybór książeczek dla niemowląt jest bardzo ważnym, choć niełatwym zadaniem. Wspólne czytanie odpowiednich lektur ma istotny wpływ na rozwój językowy i poznawczy malucha. Skąd jednak wiedzieć, że w waszej domowej biblioteczce znajdują się tylko te odpowiednie? Bardzo ważnym wyznacznikiem (nie mniej ważnym od wszystkiego, co napisaliśmy wcześniej!) jest to, czy wasze dziecko lubi te książeczki. Jeśli chętnie po nie sięga, jeśli odpowiadają one jego potrzebom i preferencjom, to my z przyjemnością wam gratulujemy. Wasza domowa biblioteczka jest doskonała! A jeśli będziecie chcieli dodać do niej kartonowe, sensoryczne, świecące albo grające książeczki, to zaglądajcie do nas. Sięgajcie po klasyki, łapcie nowości. Zapraszamy!