Opis

W pakiecie kupisz taniej: 

[product id="23987, 23295"]

 

Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.


Bohaterowie tych utworów mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą będziecie ćwiczyć „S”, z Barbarą Rabarbar „R”, z ziemniakiem „Ź”, a to jeszcze nie wszyscy! Wierszyki logopedyczne mogą być waszym nieocenionym narzędziem do zabawy i uczenia się.

Agnieszka Rutkowska – neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 

Kim są autorki?

 

Kasia Huzar-Czub – autorka książek dla dzieci, tłumaczka z języka angielskiego, mama dwóch córek i jednego psa. Mieszka czasem w mieście nad rzeką, a czasem na wsi nad morzem. Notorycznie myli pracę z zabawą. 

Joanna Bartosik – ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Należy do kolektywu ilustratorskiego Ilu Nas Jest. W wolnych chwilach tańczy. 

 

Polecamy

[product category_id="628" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

[product category_id="383" limit="36" slider="true" onlyAvailable="true"]

Dostawa

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (16)

Opinie pochodzą tylko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Wyświetlamy zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Aby podzielić się swoją opinią musisz być zalogowany.

18 lipca 2022

Wierszyki logopedyczne (z resztą, jak cała seria) skradły nasze serca. Wierszyki są krótkie, rymują się, łatwo zapadają w pamięć, dzieci szybko się ich uczą i powtarzają. A ilustracje wspaniałe dopełniają ich treść. Zdecydowanie polecam! (mama trójki) ;)

25 lipca 2022

Znacie serię wierszyków od wydawnictwa Natuli? Do tej pory ukazały się "Wierszyki paluszkowe","Wierszyki na dobranoc" i "Wierszyki bliskościowe". My poznaliśmy całą serię i kazda z tych pozycji zachwyca ilustracjami,pomysłowością i treścią. "Wierszyki logopedyczne" wspomagają rozwoj mowy u dzieci i pomogą rodzicom w przyjemny i zabawny sposób ćwiczyć problematyczne głoski. Każda strona to inne warzywo lub owoc i tak R możemy ćwiczyć z "Barbarą Rabar", K z "Kiwi",Ś z "Wiśnią" czy "Śliwką" i kilka innych. Wierszyki są krótkie,a treść naprawdę zabawna i urocza! Chłopaki zaśmiewają się przy nich w głos

26 lipca 2022

"Wierszyki logopedyczne" towarzyszyły nam w podróży i śmiało mogę je wam polecić. Krótkie, zabawne wierszyki i piękne ilustracje. Do tego na końcu kilka wskazówek, dzięki którym sprawdzicie czego można oczekiwać od dziecka w danym wieku - jeśli chodzi o mowę.

31 lipca 2022

Mi się one spodobały dlatego, że wspierają ćwiczenie trudnych dla dzieci głosek. Nikosiowi się spodobały dlatego, że są po prostu bardzo przyjemne. Bohaterami wierszyków są owoce i warzywa co dodatkowo może oswajać dzieci, które mają problemy z ich jedzeniem. Zobaczycie tutaj również bardzo ładne, kolorowe i wesołe ilustracje, a na końcu wskazówki dla rodzica jak można samodzielnie z dzieckiem ćwiczyć poszczególne głoski. Z chęcią poznamy resztę serii!

1 sierpnia 2022

Długie godziny ćwiczeń w domu? To nie musi być nuda! Ba! To może być świetna zabawa♥️ A jak połączymy zabawę z rozwojem językowym dzieci, wspaniałymi i barwnymi ilustracjami Joanny Bartosik oraz krótkimi, melodyjnymi wierszykami Kasi Huzar-Czub otrzymamy mieszankę doskonałą. @natuli_dziecisawazne wypuściło na rynek książkę mniejszego formatu, z przepiękna wyklejką owocową (zobaczcie zdj. 2), która może służyć rodzicom i opiekunom do ćwiczeń w domu z młodszymi dziećmi, specjalistom by urozmaicić pracę w gabinecie oraz nam wszystkim by czytać to, co dobre i smakowite. Książka jest również opatrzona komentarzem specjalistki - neurologopedki, terapeutki integracji sensorycznej ze wskazówkami na głoski: ➡️ K ➡️ Ś, Ź, Ć, DŹ ➡️ S, Z, C DZ ➡️ L ➡️ SZ, CZ, Ż, DŻ ➡️ R GOTOWE NARZĘDZIE DO ZABAW I UCZENIA SIĘ

3 sierpnia 2022

WIERSZYKI LOGOPEDYCZNE - to HIT! Książka napisana przez Katarzynę Huzar - Czub, zilustrowana przez Joannę Bartosik - to zbiór króciutkich rymowanek. W książce znajdziecie wierszyki o tematyce owocowo - warzywnej. Są one cudowne, przekonajcie się sami! Niewątpliwym atutem tych wierszyków jest wspieranie rozwoju małego dziecka, w tym oczywiście rozwoju mowy - a wszystko to w ramach nauki przez zabawę! Książka zawiera również cenne wskazówki dla rodziców/opiekunów, dotyczące kwestii logopedycznych. Znajdują się tam sposoby na konkretne głoski - opis (dotyczący położenia języka, ułożenia ust itp.), informacja na co zwrócić uwagę i kiedy udać się do logopedy, a także propozycja zabawy. Wskazówki zostały napisane w bardzo przystępny sposób. Nie znajdziecie tam specjalistycznych zwrotów, ciężkich do zrozumienia. Aktywne czytanie wierszyków z dzieckiem, można śmiało połączyć z innymi aktywnościami. Wierszyki związane są z owocami i warzywami, w związku tym warto: - zrobić degustację (wcześniej można stworzyć obrazkową listę i wybrać się na wspólne zakupy), - pobawić się w sklep (jednocześnie utrwalając przeliczanie na konkretach), - stworzyć spektakl teatralny - bardzo Was do tego zachęcam! Tekst wierszyków jest zwięzły, prosty, łatwy do zapamiętania - idealnie dostosowany do małych dzieci. Osobiście nigdy wielką fanką wierszów nie byłam, chociaż w podstawówce wygrywałam wszystkie konkursy recytatorskie

4 sierpnia 2022

Wierszyki logopedyczne są ukierunkowane na ćwiczenie dziecięcych buziek, wspieranie rozwoju mowy i artykulacji, wszystko w humorystycznej i ciekawej dla młodych odbiorców odsłonie. Ilustracje są wesołe i wywołują przyjemne, słoneczne skojarzenia. Wierszyki Kasi Huzar-Czub utrzymane są w tematyce letniej, owocowo-warzywnej, są bardzo melodyjne i rytmiczne. Ze względu na długość odpowiednią dla przedszkolaków są łatwe do zapamiętania i powtarzania. Gorąco polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą stymulować rozwój dziecięcej mowy przez zabawę. Książeczka bardzo przypadła do gustu mojej czterolatce, naszymi ulubieńcami są wierszyki o wiśni, marchewce, malinie i pomidorku. Oprócz piętnastu wpadających w ucho wierszyków w zbiorze znajdziemy też praktyczne wskazówki i porady logopedyczne dla rodziców.

9 sierpnia 2022

Pamiętacie urocze "Wierszyki na Dobranoc"? Wydawnictwo @natuli_dziecisawazne ma w swojej ofercie także "Wierszyki Logopedyczne" Są one przepięknie zilustrowane, krótkie i zabawne, dzieci słuchają ich z przyjemnością. Rymowane, proste, wesołe wierszyki jakie znajdziecie w tej książeczce zachęca dziecko do powtarzania, dzięki temu mogą stać się doskonałą zabawą logopedyczną. Bohaterami wierszyków są różne owoce i warzywa, które mają swoje sposoby na wymawianie różnych "trudnych" głosek. Z rabarbarem poćwiczycie "r" Z maliną "l". Jesteście ciekawi jaką głoskę można ćwiczyć z marchewką albo z ziemniakiem? Na końcu książki znajdziecie ciekawe pomysły na logopedyczne ćwiczenia ale także wskazówki co może budzić niepokój i kiedy zgłosić się do logopedy. To bardzo mądra, a w dodatku zabawna i pięknie wydana książeczka. Polecamy z całego ❤️ @zaczytana.kreatywna

10 sierpnia 2022

Jako osoba, która sama pisze wiersze, tyle, że dla dorosłych, jestem zachwycona tą książką. Piękne, melodyjne rymy, które bardzo łatwo zapamiętać. A do tego jak bawią! Razem z córką uśmiałyśmy się przy pierwszym czytaniu i bardzo często lubimy do nich wracać. Do tego ilustracje, które od razu wpadają w oko. Coś wspaniałego :) aż samemu chce się napisać jakiś wiersz dla dzieci.

23 sierpnia 2022

Wierszyki logopedyczne to przyjemne rymowanki, w których ćwiczenia wymowy zostały ukryte pod liściem sałaty i między śliwkami… tak, to prawda, ponieważ wierszyki opowiadają o warzywach i owocach. Nie są długie, posiadają od czterech do ośmiu wersów, a w ich treści można również ostrzec onomatopeje np. chrup-chrup, mlas-plask. Moim osobistym ulubieńcem jest fraszka o malinie: „Ta malinkach co chwila ma gila. Z nosa gil jej się stale wychyla. Glut zielony i śliski Czasem leci nam wszystkim”. Warto wspomnieć, że zbiór wierszy zawiera wskazówki dla rodzica, opracowane przez specjalistkę, neurologopedę – Agnieszkę Rutkowską, jak ćwiczyć np. głoskę K, Ś, Ź, Ć, DŹ, L, R itp. Książka posiada twardą oprawę oraz miękkie strony. Ilustracje są stonowane i przyjemne.

26 sierpnia 2022

Krótkie, niezwykle zabawne wierszyki logopedyczne o tematyce spożywczej. Żartobliwy charakter i gry słów wyróżniają ten tytuł pośród innych. Świetne ilustracje i piękne wydanie (twarda oprawa).

10 września 2022

Wierszyki są nieodzowną częścią naszej przygody z czytaniem. Uważam, że to świetny rodzaj literatury. "Wierszyki logopedyczne" Kasi Huzar-Czub są doskonałym wsparciem do ćwiczeń logopedycznych z dziećmi. Zabawne warzywno-owocowe  rymowane krótkie teksty wzbogacone kolorowymi ilustracjami autorstwa Joanny Bartosik stwarzają wspaniałą przestrzeń do nauki przez zabawę. Melodyjne, proste w formie wierszyki pomogą opanować dźwięki mowy, z którymi mogą borykać się dzieci. Bohaterowie rymowanek mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą mały czytelnik poćwiczy głoskę "s", z Barbarą Rabarbar "r", a ziomalem ziemniakiem "ź". W książeczce znajdziemy 15 takich rymowanych tekstów, a na jej końcu wskazówki dla rodziców dotyczące wymowy poszczególnych głosek. Polecam do zabaw logopedycznych z dziećmi.

13 października 2022

To zbiór zabawnych owocowo-warzywnych rymowanek, które stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, a do tego cieszą oko, bo są wzbogacone pięknymi ilustracjami. Każdy bohater wierszyka to inne wyzwanie językowe. My szczególnie polubiliśmy Barbarę Rabarbar.

3 listopada 2022

Lubicie czytać z dziećmi wierszyki? Ja przyznam, że ostatnio czytamy ich mniej. Już teraz dłuższe opowiadania. Natomiast wcześniej jak moja córka była młodsza często czytaliśmy. Była nimi bardzo zainteresowana, a zwłaszcza jak były rymowane. Tutaj ładnie ilustrowane książeczki z wpadającymi w ucho i zaciekawiajacymi wierszykami. Pozwalają utrwalać trudne słówka, ćwiczyć wymowę. Jednak szczególnie nam się spodobały Wierszyki na dobranoc. Zachęcają do wyciszenia i spędzenia wspólnego czasu przed snem.

19 kwietnia 2023

Ta książka absolutnie skradła serce, zarówno nasze jak i naszej niespełna 4letniej córy. Przepięknie wydana, z prostymi dziecięcymi ilustracjami. Wierszyki są idealne dla maluchów, bardzo szybko wpadają w ucho, rozśmieszają i zmuszają do myślenia np jakim sposobem wiśnia ma śliwę pod okiem (wiśnia śliwę? niemożliwe!) Pobudzają wyobraźnię oraz sprawiają, że maluchy ćwiczą trudne do wymówienia słowa. Ba, nawet my łapiemy się na tym, że w pośpiechu źle wymawiamy. Order naklejki z kwiatka, który jest największym oznaczeniem u nas w domu, powędrował do Barbary Rabarbar, a podczas zakupów w sklepie, wszyscy wiedzą jakie witaminy ma kiwi. Nic dziwnego, ta książka to absolutny hit! Nie mogę się doczekać aż przeczytamy resztę!

19 kwietnia 2023

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę to najlepsza forma nauki. Ta książka skradła serca zarówno nasze, jak i naszej niespełna 4letniej córy. Jest niesamowita! Pełna humoru, kolorowych przepięknych ilustracji, a wierszyki o owocach i warzywach wpadają w ucho przy pierwszym czytaniu i nie sposób ich z nas wyciągnąć. Prócz rymowanych historii, które namawiają malucha do ćwiczeń wymowy trudnych głosek, na końcu książki znajduje się również poradnik dla rodziców. Są tam wyjaśnione zasady układu buzi przy wymowie każdej z głosek oraz podane przykładowe ćwiczenia, jakie robić z dzieckiem. Ta książka to radość, a opowieść o Barbarze Rabarbar została odznaczona naklejką kwiatkiem, a u naszej córy, to największa nagroda. Polecamy z czystego serca!

Wierszyki logopedyczne

Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci.

Książka wydana przez Natuli – dzieci są ważne

Autorka: Kasia Huzar-Czub

Ilustratorka: Joanna Bartosik

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 36

Rekomendacja wiekowa:

Cena: 40,00 zł 40.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
Wysyłka w: 48 godzin
30 dni na zwrot
Ocena: 4.99934
Niedostępna wersja e-book virtualo.pl
Przeczytaj fragment pobierz PDF

Inni oglądali także:

Wierszyki paluszkowe
Wierszyki paluszkowe
40,00 zł
szt.
Wierszyki na dobranoc
Wierszyki na dobranoc
40,00 zł
szt.
Opowieści o porach roku
Opowieści o porach roku
59,90 zł 52,71 zł
szt.
Kołysanki
Kołysanki
40,00 zł
szt.
Wierszyki bliskościowe
Wierszyki bliskościowe
40,00 zł
szt.
Zobacz, jak wielka jest miłość
Zobacz, jak wielka jest miłość
40,00 zł
szt.
Książka o człowieku w spektrum autyzmu
Książka o człowieku w spektrum autyzmu
55,00 zł
szt.
Wystarczająco dobre życie
Wystarczająco dobre życie
59,00 zł
Dlaczego płaczemy?
Dlaczego płaczemy?
40,00 zł
szt.
Dom w lesie
Dom w lesie
39,90 zł 35,11 zł
szt.
Szlaban
Szlaban
40,00 zł
szt.
Święta
Święta
40,00 zł
szt.
Pielęgnacja naturalna
Pielęgnacja naturalna
34,00 zł 10,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium