Zabawa z dziećmi, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pracowanie, a na końcu – spanie, choć uczciwie trzeba przyznać, że na to ostatnie czasu jest najmniej
pl

Książki o samorozwoju. 5 przewodników, które dają rodzicom kopa do działania

Książki o samorozwoju. 5 przewodników, które dają rodzicom kopa do działania

Zabawa z dziećmi, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pracowanie, a na końcu – spanie, choć uczciwie trzeba przyznać, że na to ostatnie czasu jest najmniej. I gdzie, jakim cudem, między wszystkie te czynności wcisnąć jeszcze rozwój osobisty?! Wiemy, że to nie jest łatwe, ale książki o samorozwoju, które tu znajdziecie, mogą wiele zmienić. Także w zarządzaniu czasem!

Usłyszeliście kiedyś od kogoś, że wszystko jest do zrobienia, jeśli tylko się bardzo chce? Że to tylko kwestia dobrej logistyki, porządnego zaplanowania? Jeśli tak, to prawdopodobnie grzecznie przytaknęliście, choć w głębi duszy życzyliście rozmówcy, by za parę minut wdepnął w klocek Lego. Bywają takie dni w naszym życiu, które bardzo chcielibyśmy rozciągnąć, ale po prostu się nie da. Nie mamy czasu nawet spokojnie zjeść, a co dopiero się kształcić, kończyć kolejne kierunki, uczestniczyć w warsztatach! Sęk jednak w tym, że samorozwój jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka – znajduje się na samym szczycie piramidy Maslowa. A to tylko jeden z wielu powodów, dla którego warto o niego zadbać. Książki, które niżej znajdziecie, zawierają mnóstwo ciekawych informacji dotyczących rozwoju osobistego, zarządzania czasem i radzenia sobie z emocjami. Sprawdźcie!

Beletrystyka Rozwój osobisty Wydawnictwo Natuli

Radykalna szczerość

Radykalna szczerość to książka, która zyskała miano kontrowersyjnej, wręcz obrazoburczej w Stanach Zjednoczonych. Jej autor, dr Brad Blanton, znany z niewyparzonego języka cham, bez ogródek pali ogniem wszelkie przejawy kłamstwa i nieszczerości, którymi się karmimy. Niech was jednak nie zmyli forma – to książka głęboko terapeutyczna i humanistyczna. Daje nadzieję, że jest możliwe prawdziwe i trwałe porozumienie między ludźmi.

[product id="26729"]

Książki o samorozwoju, które warto przeczytać – Potęga teraźniejszości

Chcielibyśmy, aby nasze życie składało się z samych dobrych, spokojnych, radosnych chwil. Pomiędzy tymi pozytywnymi doświadczeniami zdarzają się jednak czasami te mniej pozytywne, trudne, zmuszające do przewartościowania wielu spraw. Eckhart Tolle, autor książki „Potęga teraźniejszości”, przekonuje nas jednak, że wszystkie te doświadczenia nas wzbogacają i pomagają poszerzać nam własną świadomość. Zachęca nas też do wyruszenia w podróż. Rodzice małych dzieci docenią z pewnością fakt, że ta wycieczka wcale nie wymaga wychodzenia z domu. Czy to możliwe? Tak! Tolle pisze bowiem o podróży w głąb siebie. Jest bardzo trudna, ale warto się do niej porządnie przygotować i wyruszyć. Z tej książki dowiecie się, jak to zrobić.

[product id="23215"]

Najlepsze książki poświęcone rozwojowi osobistemu – Dzieciństwo rodziców

Kolejna w naszym zestawieniu książka i kolejny powrót do dzieciństwa. Być może zastanawiający, bo skoro mówimy o rozwoju osobistym, to myślimy o teraźniejszości i przyszłości, a nie przeszłości. Okazuje się jednak, że praca nad sobą bardzo często wymaga powrotów. Nie zawsze są łatwe, zwłaszcza jeśli nie mieliśmy szansy się przekonać, czym jest tolerancja, zrozumienie i bezwarunkowa miłość. Są jednak konieczne, by pogodzić się z tym, co było i otworzyć na to, co będzie. O tym właśnie pisze Shai Orr, autor pozycji „Dzieciństwo rodziców. Jak nie tylko dorosnąć, lecz także dojrzeć”. Wpiszcie ją koniecznie na listę książek obowiązkowych, wiele się po niej zmienia.

[product id="24479"]

Książki o rozwoju osobistym – Rześko. Najbardziej zmysłowy poradnik osiędbania

A teraz będzie… rześko! Dlaczego? Dlatego że „Rześko. Najbardziej zmysłowy poradnik osiędbania” zaledwie kilka dni temu miał premierę. I dlatego że autorka książki, Nina Czarnecka, z niesamowitą świeżością i gotowością do zmian pomoże nam dostroić się do rytmu natury. Wszystko po to, by nie zamykać się w czterech ścianach, gdy za oknem jest szaro. I po to, by odważnie odsłaniać ciało w letnie popołudnia, nawet jeśli myślimy, że nie jest ono idealne. Lektura obowiązkowa dla wszystkich osób, które chcą się cieszyć się każdą pogodą i niepogodą, a przede wszystkim czuć się świetnie w swojej skórze niezależnie od pory roku.

[product id="25577"]

 

Książki o samorozwoju, które musisz przeczytać – Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia

Natalia Sosin-Krosnowska, autorka kolejnej książki, już w samym jej tytule zawarła obietnicę. „Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia” mają pomóc nam dostrzec, że szczęście nie ma nic wspólnego z pieniędzmi (serio!), a najpiękniejszych w życiu rzeczy nie da się kupić. To pełna serdeczności, napisana przystępnym językiem książka, która wprowadza pozytywne zmiany w życiu prywatnym i zawodowym. Mnóstwo w niej małych ruchów, które warto robić każdego dnia, by poczuć się lepiej. Jest ciekawa, mądra i piękna, a na dodatek zmienia sposób myślenia. Na dobre!

[product id="25575"]

Praktyczny poradnik o rozwoju osobistym – Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności

Dzisiejszy artykuł zamyka najnowsza książka Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”. Tym razem czytamy o życiu nie swoim życiem, braku wolności, znieruchomieniu mimo ciągłego ruchu. To bardzo ważna, choć niełatwa książka, która zachęca nas do refleksji nad tym, kim naprawdę jesteśmy, a tym, jak kształtują nas wyobrażenia czy oczekiwania innych osób. „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności” kieruje nas wewnątrz, do środka, do naszej prawdziwej niezależności. Gorąco polecamy.

[product id="25540, 22391"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 25343, 25388, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 25388"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium