Książki dla dzieci pod choinkę. Prezentownik książkowy 2022

Książki dla dzieci pod choinkę. Prezentownik książkowy 2022

Książki są jednym z najlepszych upominków, jaki możemy podarować dziecku. Literatura rozwija wyobraźnię i kreatywność, zabiera w nieznany dotąd świat, a wspólne czytanie jest bardzo przyjemną formą wspólnego spędzania wolnego czasu. Wybór idealnej książki dla dzieci pod choinkę może być trochę trudny, dlatego postanowiliśmy ułatwić wam to zadanie. Będzie zimowo, śnieżnie i nostalgicznie. Poczujcie klimat świąt.

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Gry i zabawki dla dzieci Literatura dla dorosłych

Książki, które będziecie czytać z zapartym tchem – Święta

Jak to jest z tym Mikołajem? Przychodzi czy nie przychodzi? A może przychodzi, ale tylko do grzecznych dzieci? Alicja Dyrda, autorka książki „Święta”, odpowie wam na wszystkie pytania, a przy okazji wytłumaczy, dlaczego nie warto dzielić dzieci na „grzeczne” i „niegrzeczne”. Zero teorii, same życiowe, praktyczne przykłady – a bohaterem opowieści, jak zawsze, jest uwielbiany przez najmłodszych czytelników Antek. 

[product id="23112, 24922"]

Książki na nadchodzące Boże Narodzenie – Niuniuś czeka na święta

Światełka świecą, pierniczki pachną, kartki świąteczne czekają na wysłanie. W grudniu tak dużo się dzieje! Wszystkie nowe doświadczenia mogą być jednak dużym obciążeniem dla dziecka, które często reaguje złością czy strachem. O tym, jak wspierać dziecko w tym pełnym emocji czasie, przeczytacie w zilustrowanej przez Aleksandrę Szwajdę książce „Niuniuś czeka na święta” Agi Nuckowski. 

[product id="24390, 24922"]

Seria książek dla całej rodziny – Wierszyki świąteczne

Gotowi na ubieranie choinki? A może wcześniej chcecie napić się gorącego kakao? Niezależnie od tego, którą opcję wybieracie, jednego możecie być pewni – „Wierszyki świąteczne” Kasi Huzar-Czub już na was czekają. Najnowsza część ilustrowanej przez Joannę Bartosik serii pełna jest grudniowej magii. 

[product id="24698, 24922"]

Wspólne czytanie książek – Jak ratowaliśmy Wigilię

Grudniowe wieczory są bardzo, bardzo długie… Aby mijały wam w jeszcze przyjemniejszej atmosferze, sięgnijcie po książkę „Jak ratowaliśmy Wigilię” autorstwa Ellen Karlsson. To niezwykła, pełna świątecznych tradycji opowieść zilustrowana przez Cecilię Heikkilę. Jej bohaterowie robią wszystko, by Wigilia odbyła się zgodnie z planem. To jednak może nie być takie proste…

[product id="22104"]

Opowieści na Boże Narodzenie – Milion miliardów Świętych Mikołajów

Kiedyś w zupełności wystarczał nam jeden Święty Mikołaj. Miał co prawda dużo obowiązków na głowie, ale zawsze dostarczał wszystkie upominki na czas. Jednak gdy ludzi na ziemi przybywało, okazało się, że jedna osoba do rozwożenia świątecznych prezentów to za mało… „Milion miliardów Świętych Mikołajów” autorstwa Hiroko Motai i Mariki Maijali to przewrotna książka obrazkowa, którą warto poznać. Zapraszamy do lektury!

[product id="22055"]

Wspólne czytanie książek – Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa

W przeciwieństwie do poprzedniej zaproponowanej przez nas pozycji, w książce Johna Burninghama Święty Mikołaj jest tylko jeden. Właśnie rozwiózł upominki wszystkim dzieciom na całym świecie i wrócił do domu po pracowitej nocy, ale… Moment! Na dnie worka znalazł się jeszcze jeden prezent, który koniecznie trzeba dostarczyć. „Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” to jedna z najciekawszych książek o świętach dla małych czytelników. Uwielbiamy to wydawnictwo!

[product id="22054"]

Literackie spotkania przy świątecznym stole – Wigilia Małgorzaty

„Wigilia Małgorzaty” to kolejna książka obrazkowa, która koniecznie musi znaleźć się w waszej świątecznej biblioteczce. Jej bohaterka, Małgorzata, od lat spędza Wigilię w samotności. Nikogo nie zaprasza ani nie odwiedza – ma ponad 80 lat, a rodzinne uroczystości są dla niej zbyt męczące… Autorka tej wzruszającej lektury pod choinkę dla dzieci, India Desjardins, udowadnia nam jednak, że w Wigilię dzieją się cuda.

[product id="22053"]

Najlepsze prezenty od Świętego Mikołaja – Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju

Co zawiesić na choince, gdy wszystkie bombki potrzaskały się w wyniku bolesnego upadku na schodach? Odpowiedź na to pytanie (i mnóstwo innych) znajdziecie w książce „Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju”. Koniecznie przeczytajcie to opowiadanie, jeśli – tak jak my – szalejecie za serią stworzoną przez Rene Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempégo. Czeka na was mnóstwo zabawnych sytuacji, które wywołają uśmiech na twarzach najmłodszych (i nie tylko, drodzy rodzice i dziadkowie!) czytelników.

[product id="22042"]

Najlepsze książki na święta – O kolędach. Gawęda

Wszyscy znamy i śpiewamy kolędy, jednak niewielu z nas wie, jaka historia się za nimi kryje. Często nie znamy nawet znaczenia śpiewanych słów, czego najlepszym przykładem jest tajemnicze „atoli” ukryte w drugim wersie „Cichej nocy”. „Książka o kolędach. Gawęda” Emilii Kiereś pozwoli nam zrozumieć teksty kolęd, a dzięki dołączonym zapisom nutowym i chwytom gitarowym wspólne kolędowanie będzie dużo przyjemniejsze. Piękne, wprowadzające w świąteczny nastrój ilustracje zawdzięczamy Mariannie Oklejak.

[product id="22008"]

Wspólne czytanie książek – Gdzie jest Mikołaj?

To niesprawiedliwe, że Święty Mikołaj przychodzi do naszych domów dopiero wtedy, gdy położymy się spać… Przecież nasze dzieci tak bardzo chciałyby go poznać! To samo marzenie ma Mały Miś, bohater książki Davida Bedforda „Gdzie jest Mikołaj?”. I choć rodzice proszą go, by położył się do łóżka, ten uroczy niedźwiadek wcale nie ma zamiaru spać. Jest jeszcze bardziej podekscytowany, gdy słyszy hałas dobiegający z parteru… Książkę o Małym Misiu, którą zilustrował Tim Warnes, pokocha każde dziecko.

[product id="21903"]

Najlepsze książki na święta – Jadzia Pętelka piecze pierniki

Jadzia Pętelka, bohaterka serii Barbary Supeł, zamierza pomóc swojej mamie w przygotowaniach świątecznych, a konkretnie – pieczeniu pierniczków. Przecież to nie może być trudne! Okazuje się jednak, że podczas przyrządzania tych niewielkich ciasteczek można zrobić wielki bałagan… Choć na uwagę zasługuje cała seria, „Jadzia Pętelka piecze pierniczki” to wprost idealna książka pod choinkę dla dzieci, które nie wyobrażają sobie świąt bez wspólnych wypieków.

[product id="22038"]

Opowieści na Boże Narodzenie – Kuku zostaje Świętym Mikołajem

Wszyscy lubimy dostawać prezenty. Czasem zapominamy jednak, że wręczanie innej osobie prezentów może być równie przyjemne (a nawet jeszcze przyjemniejsze), co ich dostawanie. Przekonał się o tym Kuku, który wybrał się wraz ze swoim dziadkiem do domu opieki dla starszych osób. Okazuje się, że każdy z nas może stać się Świętym Mikołajem. Książka „Kuku zostaje Świętym Mikołajem” autorstwa Moniki Kamińskiej i Andrzeja Tylkowskiego będzie idealnym prezentem dla każdego dziecka.

[product id="22041"]

Lektura obowiązkowa na święta – Pan Patyk

Pan Patyk żyje szczęśliwie ze swoją żoną i trójką uroczych dzieci w dziupli rodowej. Pewnego dnia jednak zostaje porwany. Przerażona pani Patykowa nie wie, co dzieje się z jej mężem, a zapłakane dzieci marzą o tym, by ich tata wrócił do domu na Wigilię… Jesteście ciekawi, co stanie się z panem Patykiem? W takim razie przeczytajcie koniecznie ze swoimi dziećmi książkę „Pan Patyk” stworzoną przez Julię Donaldson i Axela Schefflera. To niesamowita opowieść, z którą nie będziecie się nudzić.

[product id="21994"]

Najlepsze prezenty od Świętego Mikołaja – Gąska Zuzia i Pierwsza Gwiazdka

Poznajcie gąskę Zuzię. Jest niezwykle odważna, bo gdy tylko pojawia się ryzyko, że w Boże Narodzenie nie będzie pierwszej gwiazdki, od razu wyrusza na wyprawę. Zamierza zdobyć gwiazdkę z nieba i ozdobić nią świąteczną choinkę. To jednak nie będzie takie proste… „Gąska Zuzia i Pierwsza Gwiazdka” Petra Horacka to ciekawa książka dla dzieci, która wyróżnia się na tle pozostałych lektur. Jest dwujęzyczna – dzięki temu dzieci dowiedzą się, jak opowieść ta brzmi po polsku i angielsku. Jesteśmy pewni, że każde dziecko ucieszy się z takiego prezentu.

[product id="21621"]

Książki pod choinkę dla starszych dzieci – Grudniowy gość

„Grudniowy gość” to książka, która umili wam długie, grudniowe wieczory. Gdy do domu jej bohaterki, Marty, wprowadza się Yusuf, wszystko się zmienia. Marta jest zła, że musi odstąpić kuzynowi swój pokój, jednak gdy pewnego dnia wyjawia jej on pewną tajemnicę, dziewczynka zmienia nastawienie. Twórcy tej świątecznej lektury, Siri Spont i Alexander Jansson, zadbali o to, byśmy się nie nudzili. Polecamy!

[product id="20122"]

Święta z literaturą dziecięcą – Prezent dla Cebulki

O czym marzy Cebulka? Z jednej strony o czymś bardzo prozaicznym, czego pragnie każde dziecko w jego wieku – o rowerze. Z drugiej – o tym, by ten magiczny, świąteczny czas mógł spędzić nie tylko z mamą, ale też tatą. Wie jednak, że te marzenia nigdy się nie spełnią – na rower ich nie stać, a tata mieszka zbyt daleko… Cebulka bierze sprawy w swoje ręce. Czy dostanie to, czego pragnie? Sięgnijcie z dziećmi po „Prezent dla Cebulki” Fridy Nilsson i Marii Nilsson Thore.

[product id="16178"]

Książki pod choinkę dla starszych dzieci – Wierzcie w Mikołaja!

Tina, tak jak inne dzieci, z radością rozpoczyna przygotowania do świąt. Jednak gdy dochodzi do serii niepokojących wydarzeń – choinka gubi igły, gasną świece adwentowe – Tina odczuwa niepokój. A jeśli świąt nie będzie? Dziewczynka zrobi wszystko, by zapobiec katastrofie. Czy jej się to uda? Sprawdźcie w książce „Wierzcie w Mikołaja!”. Jej twórcy, Lotta Olsson i Benjamin Chaud, zadbali o każdy szczegół.

[product id="16231"]

Opowieści na Boże Narodzenie – Co robią choinki po świętach?

Większość z nas nie wyobraża sobie świąt bez choinki, jednak rzadko zastanawiamy się nad tym, co z do tej pory pięknie ozdobionym drzewkiem dzieje się po Bożym Narodzeniu. Odpowiedź znajdziemy w książce „Co robią choinki po świętach?” opublikowanej przez Wydawnictwo Novae Res. Jej autorka, Katarzyna Śpiewak, wprowadzi nas w klimat świątecznych przygotowań i styczniowych, poświątecznych porządków.

[product id="15724"]

Najlepsze książki pod choinkę – Hurra, są Święta!

„Hurra, są Święta!” Ulfa Nilssona i Emmy Adbage to bez wątpienia jedna z najlepszych książek pod choinkę dla dzieci. Dlaczego? Trudno znaleźć przecież drugą świąteczną lekturę, której głównym bohaterem jest młody knur uciekający z transportu do rzeźni. Rufus wkrótce poznaje bezdomną kotkę, z którą wprowadza się do opuszczonej (no, prawie, bo w rzeczywistości zamieszkałej przez dwie myszy) chaty. Do świąt jest coraz bliżej, a chata wkrótce zacznie pękać w szwach… Sprawdźcie, jakie przygody czekają na bohaterów tej wyjątkowej, podzielonej na 24 rozdziały opowieści.

[product id="16140"]

Książki pod choinkę dla starszych dzieci – Ekspres polarny

Nasz prezentownik książkowy zamyka ponadczasowa książka, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie grudniowych wieczorów. Mowa o „Ekspresie polarnym” Chrisa van Allsburga. Jej bohater czeka na Świętego Mikołaja – jednak zamiast sań, pod jego dom przyjeżdża pociąg, który zabiera go w kierunku Bieguna Północnego. Tam okazuje się, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę! Wsiądźcie razem z bohaterami do pociągu i wsłuchajcie się w dźwięk dzwoneczków. Święta są już blisko!

[product id="19943"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium