Jak wygląda bóg? Ile na świecie istnieje religii? Czym różnią się one od tych wierzeń i praktyk, które my sami znamy doskonale? Oto pytania, które zad
pl

Książki dla dzieci o religiach. 5 przewodników po wierzeniach świata

Książki dla dzieci o religiach. 5 przewodników po wierzeniach świata

Jak wygląda bóg? Ile na świecie istnieje religii? Czym różnią się one od tych wierzeń i praktyk, które my sami znamy doskonale? Oto pytania, które zadają nam dzieci, a my… nie zawsze znamy na nie odpowiedź. Książki dla dzieci o religiach, które dzisiaj zebraliśmy, pomogą nam zrozumieć wiele ważnych kwestii.

W ostatnich latach powstało mnóstwo książek o inności, tolerancji i akceptacji, jednak nie wszystkie z nich traktują o religii. I choć zagadnienia te są ze sobą ściśle powiązane, tym razem skupimy się na wierzeniach i praktykach mieszkańców różnych części świata. Oto religioznawstwo w pigułce zarówno dla mniejszych dzieci, jak i nieco starszych czytelników. I rodziców, wiadomo.

Wsparcie dla rodziców Gry i zabawki Książki o historii dla dzieci

Książki o religiach świata dla najmłodszych – Tu jest nasz dom

Dwadzieścioro dzieci, dwadzieścia historii. Tłem jednej opowieści jest deszczowa sawanna, drugiej – bezdrzewny step, kolejnej – bezkresna pustynia. Dzieci żyją w dużych miastach i na niewielkich wyspach, w deszczowych lasach i pływających wioskach. Mieszkają w wielu fascynujących miejscach, jednak adres zamieszkania to tylko ułamek tego, jak wiele je różni. Znają inne zwyczaje i inne tradycje, jedzą inne potrawy, wierzą w różnych bogów, inaczej obchodzą święta. O wszystkich tych różnicach pisze Tracey Turner w książce „Tu jest nasz dom. Od Alaski do Amazonii. Poznaj 20 dzieci takich jak ty z serii „Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć”. Dziecko (i rodzic!) znajdzie tu nie tylko wiele ciekawostek, ale też bajecznie kolorowe ilustracje Asy Gilland, od których aż trudno oderwać wzrok.

[product id="23144"]

Różne religie świata – Święta na świecie

Szukacie ciekawego pomysłu na prezent pod choinkę? Z pewnych źródeł wiemy, że może być to zgniły ziemniak, ząb morsa albo… no właśnie, co jeszcze? Te osobliwe podpowiedzi nie są żadną nowością dla mieszkańców niektórych zakątków globu. Jesteśmy jednak pewni, że część z nich ze zdziwieniem słuchałaby, że jest na świecie miejsce, w którym w święta ubiera się choinkę i smaży karpia. Stare polskie przysłowie mówi: co kraj, to obyczaj. I właśnie o tych obyczajach jest książka „Święta na świecie”, nad którą pracowali Sofie Maria Brand i Rasmus Juul. Polecamy tę książkę wszystkim dzieciom, których ciekawi, jak wygląda Gwiazdka w innych krajach. Rodzice też dużo się z niej dowiedzą!

[product id="23109"]

Książka o danej religii – Bozie, czyli jak wygląda Bóg?

Kto był pierwszy: bóg czy dinozaury? Dlaczego anioły mają skrzydła? I, skoro to bóg jest naszym ojcem, to kto jest naszą matką? Po książkach dla młodszych dzieci, przyszedł czas na przewodnik, który stanowi doskonałe uzupełnienie wszystkich lekcji religii. „Bozie, czyli jak wygląda Bóg?” Karoliny Oponowicz to bogata i niezwykle inspirująca baza wiedzy o sześciu wyznaniach: katolicyzmie, judaizmie, protestantyzmie, prawosławiu, islamie i buddyzmie. Oprócz prób odpowiedzi na pytania, które wymieniliśmy na początku, znajdziecie tu też wiele ciekawostek. Jak się modlą, jak świętują wyznawcy z różnych części świata? Jest tak wiele wiar! Warto je poznać.

[product id="16236"]

Książki o religiach świata – Wszyscy świętują

Religia niejedno ma imię, ale jedno jest pewne: „Wszyscy świętują”. Przekonuje nas o tym Joanna Rzyska, autorka przewodnika, dzięki któremu usłyszycie dziesiątki nieznanych dotąd melodii! Zastanawiacie się, jak to możliwe? Rzecz w tym, że w różnych częściach świata i o różnych porach roku odbywają się niesamowite festiwale, pielęgnowane są różne tradycje i zwyczaje. Jest ich wszystkich tak dużo, że nie było nawet cienia szansy, by je wszystkie zebrać w jednym tomie. Ale nie martwcie się! Ta bogato ilustrowana przez Agatę Dudek i Małgorzatę Nowak książka zbiera w sobie najciekawsze wydarzenia – od zabawy karnawałowej w Wenecji do noworocznego święta na Bali. Gotowi na podróż dookoła świata?

[product id="23129"]

Różne religie świata – Boga przecież nie ma

Pisaliśmy o różnych religiach. Na koniec książka, w której wiarę zastępuje niewiara. „Boga przecież nie ma” to książka Patrika Lindenforsa o dość kontrowersyjnym tytule, ale nie zrażajcie się. Bo, choć słowa włożone między cudzysłowy brzmią jak próba namówienia innych do swoich przekonań, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Autor zachęca do refleksji nad tym, czym dla nas jest wiara, kim jest dla nas bóg i, przede wszystkim, czy wszyscy musimy w niego wierzyć. Lektura stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmowy o wierze i niewierze. Polecamy ją gorąco starszym dzieciom i rodzicom!

[product id="22783"]

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium