Książka do nauki mówienia – jaką wybrać? 5 propozycji dla małych czytelników

0
Książka do nauki mówienia – jaką wybrać? 5 propozycji dla małych czytelników

Książki wspierające rozwój mowy powinny zawierać wyrazy dźwiękonaśladowcze, pierwsze słowa, krótkie opowieści i inspirujące ilustracje, które jeszcze bardziej zachęcą młodych czytelników do wspólnego czytania. Autorzy książek, które chcemy wam przedstawić, o rozwoju mowy dziecka wiedzą wiele. I tą wiedzą razem z nami chcą się podzielić. Zapraszamy!

 

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla niemowląt Wsparcie dla rodziców


 

Książeczki do nauki czytania – Wierszyki logopedyczne

Wiedzieliście, jak ważne są rymowanki we wspieraniu rozwoju mowy dziecka? Wpadają w ucho, łatwo jest je zapamiętać, a przy kolejnym otwarciu książki jeszcze łatwiej powtórzyć. Jeśli nie wiecie, gdzie ich szukać, koniecznie sprawdźcie „Wierszyki logopedyczne” Kasi Huzar-Czub. To nie tylko doskonały pomysł na wspólne czytanie, ale też logopedyczna zabawa z głoskami. Aby wspierać naukę mówienia, zajrzyjcie do wskazówek umieszczonych na końcu książki – z nimi trening będzie jeszcze skuteczniejszy. Pokochaliśmy nie tylko wierszyki, ale też cudowne ilustracje Joanny Bartosik.

 Seria:

[product id="23852, 22977, 23132"]

 

Książki wspierające rozwój mowy dziecka – Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Znacie Pucia? Któż go nie zna! Ten sympatyczny przedszkolak, bohater serii sprawdzającej się idealnie w stymulowaniu rozwoju mowy, sam dopiero poznaje pierwsze słowa. Dołączcie do niego i dowiedzcie się, jakie dźwięki wydaje jadący pociąg, padający deszcz i wskakująca do wody rybka. „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych” to książka, po którą warto sięgnąć już w drugim półroczu życia dziecka. A gdy już to zrobicie, możecie być pewni, że nie będzie to ostatni Pucio w waszej biblioteczce – Marta Galewska-Kustra i Joanna Kłos stworzyły serię, od której nie da się oderwać.

 [product search="pucio" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

 


Książeczki oparte na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych – Spacer

Oto niewielka książeczka zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. „Spacer” Aleksandry Brambor-Rutkowskiej to pełna kontrastów, kolorów i dźwięków publikacja, która wspiera rozwój mowy i rozbudza ciekawość jak żadna inna! Możecie nam uwierzyć, że dla dzieci nie ma nic ciekawszego od jeżdżących samochodów (brum, brum), szumiących drzew (szu, szu), kamienia wskakującego do wody (plusk!), a do tego ogromnej zjeżdżalni (zium!). Czekają na was jeszcze dwie części serii – „Pranie” i „Zupa”. Wszystkie z nich z doskonałą kreską Pawła Mildnera. Polecamy gorąco!

Spacer

 Seria:

[product id="23263, 23466, 23264"]

 


Książki do nauki mowy – Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji

Czas na książkę wspierającą terapię dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. „Jano i Wito uczą mówić S. Ekspres na stacji”, bo o niej mowa, to tylko jedna z wielu części świetnej serii Wioli Wołoszyn i Przemka Liputa, która podbiła nasze serca. Tym razem bohaterowie wybiorą się w podróż pociągiem – i to dość długą, bo z Warszawy do Kołobrzegu. Sprawdźcie, jak dużo w niej liter „S”. Całe mnóstwo! Czytajcie i ćwiczcie, to doskonały sposób na wspieranie rozwoju mowy – niezależnie od wieku dziecka.

 

 Seria:

[product id="22418, 22065, 22702, 23445"]

 

Książki wspierające rozwój mowy – Pierwsze słowa. W lesie

Na koniec przedstawiamy wam niewielką, kolorową książeczkę, którą koniecznie musicie ze sobą zabrać, wybierając się do… lasu. Tak, tak, w końcu zilustrowana przez Nathalie Choux kartonówka „Pierwsze słowa. W lesie” to prawdziwy atlas (mały, ale jednak!) dla najmłodszych odkrywców leśnego ekosystemu. Sprawdźcie, co rośnie pod liśćmi, kto ma wielkie poroże i jak nazywają się młode dziki. Jesteśmy pewni, że będziecie się bawić doskonale – zarówno wspomniana książeczka, jak i pozostałe części serii „Akademia Mądrego Dziecka”, jest pełna ruchomych elementów, które zapraszają do wspólnego czytania. Sprawdźcie koniecznie!

[product id="16895, 23559, 23560"]

 

Pakiety logopedyczne:

  [product id="24004, 24180"]

 


Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium