Kalendarz adwentowy – książki o oczekiwaniu na święta

Kalendarz adwentowy – książki o oczekiwaniu na święta

Kalendarz adwentowy kojarzy wam się wyłącznie z czekoladkami? Nie u nas! U nas królują książki. Wzruszające, zabawne, pełne pięknych ilustracji i idealne na każdy grudniowy wieczór. Oto nasze książkowe propozycje. A czekoladki? No dobra, namówiliście nas. Niech wam dodatkowo osłodzą lekturę!

Oczekiwanie na święta jest takie magiczne! Uroku wszystkim świątecznym przygotowaniom dodają długie, grudniowe wieczory… Tak długie, że nie wyobrażamy sobie ich bez świątecznych opowieści. A wy? Mamy tu parę tytułów, które mogą was zainteresować. Niektóre z nich pewnie znacie, inne z kolei… Ach, sami zobaczcie!

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Książki o emocjach dla dzieci Literatura dla dorosłych

Książkowy kalendarz adwentowy – Wierszyki świąteczne

Grudniowe książki to nie tylko pięknie ilustrowane baśnie i wzruszające opowieści. To również poezja! Zabawna, błyskotliwa, zapraszająca do zabawy. Już wiecie, co mamy na myśli? Oczywiście „Wierszyki świąteczne”, czyli najnowszą książkę Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik! Będą pierniczki, kakao i choinka. Czytajcie wspólnie, towarzyszcie bohaterom w przedświątecznych przygotowaniach i bawcie się dobrze!

 

[product id="24698, 24721, 23295"]

Książki dla dzieci – Święta dzieci z dachów

Jedna z najbardziej wzruszających świątecznych opowieści. Jej bohaterowie uciekają z domu dziecka, by odnaleźć ojca jednej z dziewczynek. W końcu trafiają na dworzec, gdzie spotykają bezdomnego, który nie pamięta, jak się nazywa. Ale nic straconego – dzieci mają szansę dowiedzieć się, kim jest spotkany mężczyzna. Jak? I czym im się to uda? Tego nie możemy wam powiedzieć. Gwarantujemy jednak, że „Święta dzieci z dachów” Martena Sandena to pełna magicznych ilustracji książka (wyczarowała je Lina Boden – naprawdę są cudowne!), która zabierze was na dworzec w Sztokholmie i pozwoli przekonać się, co tak naprawdę jest w świętach ważne.

[product id="19944, 24782, 24659"]

Książkowy kalendarz adwentowy – Święta

Grzeczne i niegrzeczne. Dzielenie dzieci na dwie grupy chyba nigdy nie jest tak częste, jak przed świętami. No bo przecież pierwsze z nich dostają prezenty, a inne co najwyżej… rózgę. Czy to dobrze? Ani trochę! Przekonuje nas o tym Alicja Dyrda, autorka ilustrowanej przez Aleksandrę Gołębiewską książki „Święta”. Antka fascynują świąteczne ozdoby choinkowe i bajecznie pachnące potrawy, ale boi się, że Mikołaj w tym roku go nie odwiedzi. Czy obawy chłopca okażą się słuszne? Zobaczcie.

[product id="23112, 24711, 24713"]

Książki przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia – Projekt Święta

No dobrze, wspomnieliśmy już o Mikołaju, który wszystkich obdarowuje, ale czy ktokolwiek wręcza upominki samemu Mikołajowi? Tak! A przynajmniej taki jest plan. Tym razem bohaterowie książki Magdaleny Szczepańskiej i Kasi Nowowiejskiej planują samodzielnie wykonać dla najbliższych prezenty, ale nie tylko dla nich – Mikołaj też ma dostać kilka wykonanych własnoręcznie upominków. Czy „Projekt Święta” zakończy się powodzeniem? Sprawdźcie!

[product id="23277"]

Książki dla dzieci – Niuniuś czeka na święta

Czas oczekiwania na święta jest niesamowity, jednak nieco inaczej patrzymy na niego my, dorośli, a inaczej odbierają go najmłodsi. Mnóstwo pomysłów, świateł, dźwięków, zapachów i nowych twarzy – wszystkie te doświadczenia mogą być sporym obciążeniem dla małego dziecka, który odbiera świat całym sobą. „Niuniuś czeka na święta” Agi Nuckowski to książka o emocjach – złości, strachu, zaskoczeniu i radości. Uzupełnieniem pięknych, pełnych ciepła opowieści są niezwykłe ilustracje Aleksandry Szwajdy.

[product id="24390, 24392"]

Książkowy kalendarz adwentowy – Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie

Kto was odwiedzi pod koniec grudnia? Mikołaj, Dzieciątko, a może Gwiazdor? Tradycje świąteczne w wielu regionach naszego kraju wyglądają zupełnie inaczej, a jeszcze więcej różnic zobaczymy u naszych zagranicznych sąsiadów. „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” Moniki Utnik-Strugały to niezwykły przewodnik po świątecznych zwyczajach. Stąd dowiecie się, że nie tylko życzenia świąteczne brzmią inaczej w różnych częściach świata. Tych różnic jest mnóstwo! Ale też wiele nas łączy. Co dokładnie? Odpowiedź przyniesie zilustrowana przez Ewę Poklewską-Koziełło książka.

[product id="24731"]

Książki przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia – Dinozaury ratują święta

Ta pozycja to nowość. Spojrzeliśmy na tytuł i zastanawialiśmy się, jak to możliwe, że dinozaury mogą uratować święta – przecież już dawno temu wyginęły... A jednak mogą! Katarzyna Pruszkowska-Sokalla przekonuje nas, że wspomnieni bohaterowie mieszkają w Dolinie Dinozaurów i właśnie rozpoczęli intensywne przygotowania do świąt. Wszystko przebiegałoby zgodnie z planem, gdyby nie pomyłka stegozaura… I co teraz? Czy błąd da się jakoś odkręcić? Przekonajcie się sami! „Dinozaury ratują święta” to ciepła książka o sile przyjaźni. Znajdziecie tu rymowane opowieści, piękne ilustracje Zuzy Pacholskiej i, przede wszystkim, dinozaury!

[product id="24891"]

Książki dla dzieci – Patrz, Madika, pada śnieg!

Pamiętacie ze swojego dzieciństwa święta z „Królową Śniegu”? Musimy przyznać, że jedna z najsłynniejszych książek Hansa Christiana Andersena wywoływała w nas niepokój… A przecież powieści, po które sięgamy w okresie adwentu, powinny być wypełnione serdecznością i spokojem! Z taką właśnie do was przychodzimy. „Patrz, Madika, pada śnieg!” to niezwykła książka dla najmłodszych czytelników o wspólnej zabawie w śniegu i wyprawie po świąteczne prezenty. Gotowi do przedświątecznych przygotowań? W takim razie dołączcie do bohaterów! Zaprasza was duet, który uwielbiamy – Astrid Lindgren i Ilon Wikland.

[product id="15949"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium