Warto wprowadzić dzieci w świat emocji, żeby lepiej rozumiały siebie i innych. Poniżej znajdziecie najważniejsze książki dla dzieci o emocjach, które pomogą Wam rozmawiać na temat uczuć
pl

Książki dla dzieci o emocjach – znane opowieści i zabawy mindfulness dla każdego

Książki dla dzieci o emocjach – znane opowieści i zabawy mindfulness dla każdego

Czujesz? Oto słowo, którego używamy, by zapytać nie tylko o zapachy, ale też… uczucia. Oba tak samo ulotne i trudne do opisania. O ile jednak my, dorośli, mamy już niemały bagaż doświadczeń, który pomaga nam zrozumieć to, co dzieje się z nami w określonych sytuacjach, o tyle dla dzieci świat trudnych emocji jest zupełnie obcy. Książki, które dla was wybraliśmy, pomogą wam oswajać różne emocje. Znajdziecie z nich mnóstwo praktycznych rad, a także historie z życia codziennego, które sami znacie doskonale.

 

Książki o emocjach dla dzieci Książki mindfulness dla dzieci Wsparcie dla rodziców

 

Seria Niegrzeczne Książeczki 

 

Słyszeliście już o „Niegrzecznych Książeczkach”? Jeśli nie, koniecznie musicie je poznać! To bardzo oryginalna seria książek, która od kilku lat ukazuje się nakładem wydawnictwa Natuli. Jej bohater, Antek, nie zawsze zachowuje się tak, jak oczekują tego od niego dorośli. W trudnych sytuacjach (m.in. wtedy, gdy ktoś nagle wrzuca do jego ukochanego rosołu posiekaną natkę pietruszki) złości się, krzyczy, wypowiada słowa, których później żałuje. Zastanawia się też, czy wszystko to oznacza, że jest niegrzeczny…

A wy jak myślicie? Odpowiedź znajdziecie w stworzonych przez Alicję Dyrdę i Natalię Fiedorczuk opowieściach, które uzupełniają piękne ilustracje Aleksandry Gołębiewskiej.

[product id="22028, 22184, 22277, 22742, 22979"]

 

Najlepsze książki o emocjach – Jesteś ważny, Pinku!

Nasze zestawienie otwiera pewien niebieski stworek, którego pokochały już tysiące dzieci. Pink jest bohaterem książki „Jesteś ważny, Pinku!” Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry. Choć zwykle jest całkiem pogodny, zdarza się, że ma gorszy dzień. Czasami ma tremę, smuci się, jest zły, zagubiony… I nie ma w tym nic złego! Pinkowi towarzyszy bliska osoba, która pomaga mu radzić sobie z trudnymi emocjami – nie ocenia, nie naciska, za to cały czas znajduje się tuż obok i jest gotowa do rozmowy. Ta piękna książka doczekała się również kontynuacji. „Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” to pozycja dla wszystkich dzieci, którym zależy na budowaniu wartościowych relacji z rówieśnikami.

[product id="21415, 23134, 23176"]

 

 

Najlepsze książki o emocjach – Moje emocje. Pokazuję, co czuję

Przygotowywaliście kiedyś arcyskuteczny płyn na strachy? Nie?! To teraz będziecie mieli okazję. Przepis znajdziecie w książce autorstwa Stéphanie Couturier – „Moje emocje. Pokazuję, co czuję”. A to nie koniec niespodzianek. Zeszyt, który chcemy wam przedstawić, jest pełen zabaw, ćwiczeń, wesołych pomysłów i czegoś, co uwielbiają wszystkie dzieci – naklejek! Pomoże dziewczynkom i chłopcom poznawać skomplikowany świat emocji, nauczy też dzieci samodzielności i doda odwagi w stawianiu czoła codziennym wyzwaniom. Pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego małego czytelnika!

[product id="21414"]

 

Książki dla dzieci o emocjach – Kolorowy potwór

Sami jesteśmy rodzicami i wiemy doskonale, jak trudne bywają rozmowy na temat emocji z naszymi dziećmi. Kilka lat temu na rynku pojawiła się jednak publikacja, która pomaga uporządkować najróżniejsze uczucia. Wystarczy je tylko posegregować i powkładać do odpowiednich pudełek. Proste, prawda? Sięgnijcie po bestsellerową książkę „Kolorowy potwór” Anny LLenas i połączcie naukę o emocjach z dobrą zabawą. Oryginalne, kolorowe ilustracje świetnie oddziałują na wyobraźnię dziecka, a poczucie humoru i prostota języka sprawią, że wspólna lektura będzie przyjemnością. Bawcie się dobrze!

 

[product id="17378, 21437, 17463"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 23591, 23455, 23692" slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296"]

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium