10 najlepszych zimowych tytułów 0
10 najlepszych zimowych tytułów

Co wybrać na mikołajki, pod choinkę lub po prostu do czytania w zimowe wieczory? Podpowiadamy!

Co cieszy Alberta

“Co cieszy Alberta?” to kolejna część perypetii rezolutnego sześciolatka, a zarazem mądra książka o świętach i ich znaczeniu. Tym razem nasz mały bohater smuci się z powodu końca Gwiazdki. Zastanawia się, dlaczego Boże Narodzenie nie mogłoby trwać przez cały rok. Wtedy z pomocą przychodzi mu babcia. Jej zdaniem nuda jest nam bardzo potrzebna. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

[product id="15243]

Co robią choinki po świętach?

“Co robią choinki po świętach?” to książka, która wyjaśni dzieciom, gdzie kolorowe drzewko trafia po Bożym Narodzeniu. No bo sami przyznajcie, czy jego losy nie są zastanawiające?

Choinka. Najpierw ją stroimy – dobieramy ozdoby, zapalamy lampki, dolewamy wody, by jak najdłużej cieszyła nas swoim leśnym zapachem. Jest świadkiem wigilijnego kolędowania, radości z prezentów i rodzinnych spotkań. A gdy nastanie styczeń…. znika w niewyjaśnionych okolicznościach!

Według Zuzi i jej przyjaciół ta sprawa jest mocno podejrzana i z pewnością zasługuje na szeroko zakrojone śledztwo!

[product id="15724]

Kosmiczne święta wyd. Zakamarki

Wyd. Zakamarki przyzwyczaiło nas do tego, że od lat w listopadzie wydaje książki do czytania przez kolejne dni adwentu. I tak po m.in. “Wierzcie w Mikołaja!” i “Hurra, są Święta!” przyszła pora na “Kosmiczne święta”. To poruszająca serca opowieść o Rutce, która pragnie mieć przyjaciela. Prosi o niego św. Mikołaja. Ten spełnia jej prośbę, ale ów przyjaciel jest wyjątkowy – przybył z kosmosu. Można się domyślić, że Kosma będzie sprawiał sporo problemów, w końcu niełatwo odnaleźć się w ziemskiej rzeczywistości. Jest zabawnie, mądrze, świątecznie. Polecam!

[product id="15563]

Prezent dla Cebulki

Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?

[product id="16178]

Patrz, Madika, pada śnieg!

Nareszcie spadł śnieg na Czerwcowym Wzgórzu! Madika i Lisabet jak oszalałe bawią się w śniegu. Nawet tata daje się wciągnąć do bitwy na śnieżki. Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta po prezenty pod choinkę. Przed sklepem stoją sanie. Lisabet staje ukradkiem na płozach. Sanie ruszają i pędzą prosto do ciemnego, zimnego lasu. Jak uda jej się wrócić do domu?

[product id="15949]

Boże Narodzenie w Bullerbyn

Najbardziej znane polskim dzieciom szwedzkie dzieci – Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta, Lisa i mała Kerstin – wprowadzają nas w klimat szwedzkich świąt, trochę podobnych, a trochę różnych od naszych, ale przede wszystkim przeżywanych przez dzieci z równie wielkim zaangażowaniem, oczekiwaniem i radością.

[product id="16052]

Śnieżne marzenie

“Śnieżne marzenie” to świąteczna historia dla dzieci od Erica Carle’a, autora uwielbianej przez maluchy książki “Bardzo głodna gąsienica”.

Tym razem gościmy w uroczej wiosce, w której żyje stary gospodarz, hodujący pięć zwierząt o imionach: Pierwszy, Drugi, Trzeci, Czwarty i Piąty. Gdy nastaje wieczór, mężczyzna rozsiada się wygodnie w fotelu i zaczyna marzyć o płatkach śniegu. Nagle okazuje się, że śnieg naprawdę spadł, a gospodarz omal nie zapomniał o jednej ważnej rzeczy. Jakiej? Przekonajcie się sami!

[product id="15293]

Jak Winston uratował święta

“Jak Winston uratował święta” to ciepłe opowiadania na Boże Narodzenie, które opisują historię dzielnej myszki o imieniu Winston. Wszystko zaczyna się w Wigilię, kiedy Winston szuka sobie miejsca do przenocowania. Właśnie wtedy na myszkę spada tajemnicza koperta. Okazuje się, że to niesiony mroźnymi podmuchami wiatru, zagubiony list od chłopca o imieniu Olivier. Jego adresatem jest sam święty Mikołaj!

[product id="20032]

Basia i Boże Narodzenie

“Basia i Boże Narodzenie” to książka dla dzieci o świętach i kolejna opowieść z cyklu o sympatycznej kilkulatce. Tym razem towarzyszymy dziewczynce i jej rodzinie w przygotowaniach do świąt. Będzie tyle pracy, że Basia zapomni nawet… o prezentach! Jak to możliwe?

[product id="15788]

Ekspres polarny

“Ekspres polarny”  to opowieść io chłopcu, który w wigilijny wieczór czeka na Świętego Mikołaja, jednak zamiast zaprzęgu i reniferów pod dom bohatera podjeżdża zaczarowany pociąg. Ekspres Polarny zabiera dzieci w niesamowitą podróż w kierunku Bieguna Północnego. Tam przekonują się, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje, chociaż nie wszyscy słyszą dźwięk dzwoneczków z jego sań.

[product id="19943]

Polecamy zabawki:

[product id="17434, 17441, 17322, 17304"]

[product id="17288, 17254, 17264, 19894"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium