Książki o zimie dla dzieci. 10 najlepszych zimowych tytułów

0
Książki o zimie dla dzieci. 10 najlepszych zimowych tytułów

Co wybrać na Mikołajki, pod choinkę lub po prostu do czytania w zimowe wieczory? Zanim zaczniecie zjeżdżać na sankach, sprawdźcie książki o zimie dla dzieci. Możecie czytać je zimową porą i nie tylko.

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Książki świąteczne dla dzieci Gry i zabawki dla dzieci Literatura dla dorosłych

Opowieści na cztery pory roku – Niuniuś czeka na święta

W grudniu dzieje się mnóstwo niesamowitych rzeczy, a Niuniuś wszystkie z nich przeżywa całym sobą. A to dla małego człowieka (i małej świnki) wcale nie jest takie łatwe… Jak zrozumieć emocje, które są naturalną odpowiedzią na świąteczny nadmiar bodźców? Odpowiedź przynosi książka Agi Nuckowski „Niuniuś czeka na święta” zilustrowana przez Aleksandrę Szwajdę.

[product id="24390"]

Książki o Bożym Narodzeniu – Święta

Czy Mikołaj przynosi prezenty tylko grzecznym dzieciom? I co to znaczy, że jest się grzecznym dzieckiem? Antek cały czas się nad tym zastanawia, a przede wszystkim martwi się, że Mikołaj w tym roku nic dla niego nie przygotował. Ale czy naprawdę jest się czego bać? Przeczytajcie zilustrowane przez Aleksandrę Gołębiewską „Święta” Alicji Dyrdy i przekonajcie się, że w dzieleniu dzieci na grzeczne i niegrzeczne nie ma nic fajnego. A już zwłaszcza w święta!

[product id="23112"]

Najlepsze książki o zimie dla dzieci – Co cieszy Alberta

„Co cieszy Alberta?” to kolejna część perypetii rezolutnego sześciolatka, a zarazem mądra książka o świętach i ich znaczeniu. Tym razem nasz mały bohater smuci się z powodu końca Gwiazdki. Zastanawia się, dlaczego Boże Narodzenie nie mogłoby trwać przez cały rok. Wtedy z pomocą przychodzi mu babcia. Jej zdaniem nuda jest nam bardzo potrzebna. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

[product id="15243"]

Książki dla dzieci – Co robią choinki po świętach?

„Co robią choinki po świętach?” to książka, która wyjaśni dzieciom, gdzie kolorowe drzewko trafia po Bożym Narodzeniu. No bo sami przyznajcie, czy jego losy nie są zastanawiające?

Choinka. Najpierw ją stroimy – dobieramy ozdoby, zapalamy lampki, dolewamy wody, by jak najdłużej cieszyła nas swoim leśnym zapachem. Jest świadkiem wigilijnego kolędowania, radości z prezentów i rodzinnych spotkań. A gdy nastanie styczeń… znika w niewyjaśnionych okolicznościach!

Według Zuzi i jej przyjaciół ta sprawa jest mocno podejrzana i z pewnością zasługuje na szeroko zakrojone śledztwo!

[product id="15724"]

Książki o zimie dla przedszkolaków – Kosmiczne święta

Wydawnictwo Zakamarki przyzwyczaiło nas do tego, że od lat w listopadzie wydaje książki do czytania przez kolejne dni adwentu. I tak po m.in. „Wierzcie w Mikołaja!” i „Hurra, są Święta!” przyszła pora na „Kosmiczne święta”. To poruszająca serca opowieść o Rutce, która pragnie mieć przyjaciela. Prosi o niego Świętego Mikołaja, który oczywiście spełnia prośbę. Nowy przyjaciel przybywa do niej jednak z… kosmosu. Można się domyślić, że Kosma będzie musiał zmierzyć się z wieloma trudnościami, końcu niełatwo odnaleźć się w ziemskiej rzeczywistości. Jest zabawnie, mądrze, świątecznie. Polecam!

[product id="15563, 16231, 16140"]

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Prezent dla Cebulki

Za oknem zima, zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie? Piękna, wzruszająca opowieść dla najmłodszych i nieco starszych dzieci.

[product id="16178"]

W oczekiwaniu na pierwszy śnieg – Patrz, Madika, pada śnieg!

Nareszcie spadł śnieg na Czerwcowym Wzgórzu! Madika i Lisabet bawią się w śniegu. Nawet tata daje się wciągnąć do bitwy na śnieżki na świeżym powietrzu. Cieszy się cała rodzina! Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta po prezenty pod choinkę. Przed sklepem stoją sanie. Lisabet staje ukradkiem na płozach. Sanie ruszają i pędzą prosto do ciemnego, zimnego lasu. Jak uda jej się wrócić do domu? Historię opowiedzianą przez Astrid Lindgren zdobią niezwykłe ilustracje autorstwa Ilon Wikland.

[product id="15949"]

Książki do czytania w czasie ferii świątecznych – Boże Narodzenie w Bullerbyn

Najbardziej znane polskim dzieciom szwedzkie dzieci – Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta, Lisa i mała Kerstin – wprowadzają nas w klimat szwedzkich świąt, trochę podobnych, a trochę różnych od naszych, ale przede wszystkim przeżywanych przez dzieci z równie wielkim zaangażowaniem, oczekiwaniem i radością.

[product id="16052, 16051"]

Książki o świętach Bożego Narodzenia – Basia i Boże Narodzenie

„Basia i Boże Narodzenie” to książka dla dzieci o świętach i kolejna opowieść z cyklu o sympatycznej kilkulatce. Tym razem towarzyszymy dziewczynce i jej rodzinie w przygotowaniach do świąt. Będzie tyle pracy, że Basia zapomni nawet… o prezentach! Jak to możliwe?

[product id="15788"]

Najlepsze książki o zimie dla dzieci – Ekspres polarny

„Ekspres polarny” to opowieść o chłopcu, który w wigilijny wieczór czeka na Świętego Mikołaja. Zamiast zaprzęgu i reniferów pod dom bohatera podjeżdża jednak zaczarowany pociąg. Ekspres Polarny zabiera dzieci w niesamowitą podróż w kierunku Bieguna Północnego. Tam przekonują się, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje, chociaż nie wszyscy słyszą dźwięk dzwoneczków z jego sań.

[product id="19943"]

 

Poznaj nasze książeczki Niuniuś - o emocjach małego dziecka:

[product id="23455, 23512, 23528, 24390, 24392, 23591, 23455, 23692, 24390, 24392, " slider="true"]

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium