Wiersze dla dzieci. 5 rymowanych książek, które pokochacie

0
Wiersze dla dzieci. 5 rymowanych książek, które pokochacie

 

Wiersze dla dzieci mają w sobie coś magicznego. Czytane przez rodziców i dziadków zostają z nami na lata, by w końcu mogły je usłyszeć nasze dzieci. Zgadzacie się z nami? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie najpiękniejsze wiersze dla dzieci. Mamy je tutaj.

 

Czy wiedzieliście, że pierwsze polskie wiersze dla dzieci powstały wtedy, gdy Polski nie było na mapie świata? Ich autorką była Maria Konopnicka, której zawdzięczamy wiele dydaktycznych, budujących świadomość narodową utworów, ale nie tylko. Spod jej pióra wyszedł „Stefek Burczymucha” i „Co słonko widziało”. A później? A później się zaczęło…

 

Książki wspierające rozwój mowy Książki dla dzieci Wsparcie dla rodziców

 


 

Wiersze dla dzieci – Tańcowała igła z nitką

„Na tapczanie siedzi leń”, samochwała, której „buzia tryska zdrowiem”, kaczka-dziwaczka, która „zamiast trzymać się rzeczki, robiła piesze wycieczki” i słynny wołacz: „Panie Pomidorze!”. Oto fragmenty kultowych wierszy, które nigdy się nie zestarzeją, a ich autor, nieodżałowany Jan Brzechwa, będzie inspirował nas przez długie lata. „Tańcowała igła z nitką” to prawdziwa gratka dla koneserów. Doskonałe uzupełnienie twórczości Jana Brzechwy stanowi opracowanie graficzne Stanisława Zamecznika. To książka, która będzie wyróżniać się w waszej na bibliotece. Oczywiście na plus!

[product id="22835"]

 


 

Najpiękniejsze wiersze – Klasyka dla smyka

Pozostajemy w towarzystwie ulubionego przez dzieci Jana Brzechwy. Na kartach tomu „Klasyka dla smyka” dołącza jednak do niego Julian Tuwim, czyli jego starszy o kilka lat kolega po fachu. Autor mnóstwa błyskotliwych wierszy otworzy przed wami świat pełen przygód. Jesteście gotowi, by zobaczyć, jak bawi się murzynek Bambo, spotkać się ze strasznie zapominalskim Słoniem Trąbalskim lub wsiąść na lokomotywę, z której spływa tłusta oliwa? Jeśli tak, zapraszamy! Zilustrowane przez Annę Kaszubę-Dębską i Ewę Poklewską-Koziełło wiersze czekają. Możecie czytać je przez cały dzień, ale najlepiej sprawdzą się do poduszki.

[product id="17022"]

 


 


Wierszyki dla dzieci – Wierszyki ćwiczące języki

Od liczącej blisko sto lat twórczości dziecięcej przechodzimy do wierszy, które mimo swojego młodego wieku (wszak powstały zaledwie trzy lata temu!) cieszą się ogromną popularnością wśród małych czytelników. „Wierszyki ćwiczące języki” to moc ciekawych rymowanek logopedycznych, których najważniejszym zadaniem jest wspieranie rozwoju mowy dziecka. Ich współautorkę znają doskonale wszyscy rodzice, którzy w domu mają choć jedną książkę z Puciem w roli głównej. Wiersze tworzone wspólnie z Elżbietą i Witoldem Szwajkowskimi, a ilustrowane przez Joannę Kłos, wypełnią wasze całe ranki, popołudnia i wieczory mnóstwem uśmiechu.

[product id="19801, 15075, 15900"]

 


 

Najpopularniejsze wiersze dla dzieci – Żyrafy nie umieją tańczyć

„Żyrafy nie umieją tańczyć”... A właściwie dlaczego nie? Giles Andreae i Guy Parker-Rees przekonują nas, że każdy z nas może zwyciężyć z życiowymi przeciwnościami losu. Ich pięknie ilustrowana, bajecznie kolorowa rymowana opowieść nie schodzi z list bestsellerów od blisko dwóch dekad. Wcale nas to nie dziwi – w końcu każda żyrafa (nawet ta, której najbardziej plączą się nogi) może wziąć udział w konkursie tanecznym. Jeśli nam nie wierzycie, przekonajcie się sami. Gerard jest na to najlepszym przykładem.

[product id="18258, 16779"]

 


 

Najpiękniejsze wiersze dla dzieci – Wierszyki na dobranoc

Nasze zestawienie zamykają „Wierszyki na dobranoc”. To najnowsza stworzona przez Kasię Huzar-Czub książka, która zaspokaja mnóstwo ważnych potrzeb – i dorosłych, i dzieci. Tak, w końcu my wszyscy, niezależnie od wieku, potrzebujemy bliskości fizycznej, wdzięczności, beztroski i powolnego wyciszania się przed snem. Wierszyki, które właśnie ukazały się nakładem wydawnictwa Natuli, dają nam to wszystko – wystarczy, że wspólnie usiądziemy na łóżku i zaczniemy czytać.

A jeśli wam się spodobają, to przypominamy, że spod pióra Kasi Huzar-Czub w ostatnich miesiącach wyszły jeszcze dwie niezwykłe, również zilustrowane przez Joannę Bartosik książki „Wierszyki paluszkowe” i „Wierszyki bliskościowe”. Wszystkie zapraszają do rozmowy, zabawy i czułego kontaktu. Czytajcie je wspólnie i bawcie się poezją.

 [product id="23852, 23132, 22977, 23529, 23295"]


 

Wierszyki logopedyczne

Cudowne wierszyki, które przez zabawę wspierają rozwój językowy dzieci.

Melodyjne, proste w formie rymowanki to doskonały sposób na ćwiczenia logopedyczne dla małych i trochę starszych dzieci. Taka nauka jest najfajniejsza – przyjemna zabawa z rodzicem czy specjalistą przynosi wspaniałe efekty dydaktyczne. Zabawne warzywno-owocowe wierszyki wzbogacone pięknymi ilustracjami stwarzają okazję do ćwiczeń głosek, z którymi mogą borykać się dzieci.
Bohaterowie tych utworów mają swoje sposoby na wyzwania językowe. Z kapustą i sałatą będziecie ćwiczyć „S”, z Barbarą Rabarbar „R”, z ziemniakiem „Ź”, a to jeszcze nie wszyscy! Wierszyki logopedyczne mogą być waszym nieocenionym narzędziem do zabawy i uczenia się.

Agnieszka Rutkowska – neurologopedka, terapeutka integracji sensorycznej, specjalizuje się w terapii dzieci z zaburzeniami mowy i komunikacji, całościowymi zaburzeniami rozwojowymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.

 Seria:

[product id="23852, 22977, 23529, 23132"] 

 


 

Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium