Świąteczny prezentownik. Prezenty dla dzieci w wieku 0-2 lata

0
Świąteczny prezentownik. Prezenty dla dzieci w wieku 0-2 lata

Przed wami pierwsze wspólne święta? A może kolejne? Ten czas tak szybko mija! Całe szczęście, prezenty dla dzieci w wieku 0-2 lata, które tu znajdziecie, zostaną z wami na dłużej. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Znalezienie prezentu, który zainteresuje zarówno kilkumiesięczne niemowlę, jak i ciekawego świata dwulatka, wydaje się być misją niemożliwą. Ale nie dla nas! Przygotowaliśmy świąteczny prezentownik dla niemowląt i małych dzieci, w którym znajdziecie książki, gry planszowe i zabawy wspierające logiczne myślenie. W skrócie: najlepsze prezenty dla najmłodszych dzieci.

     Propozycja świąteczna od Natuli     

[product id="24922"] 

Wsparcie dla rodziców Gry i zabawki Książki świąteczne dla dzieci

Książeczki wspierające rozwój mowy – Zupa, Pranie, Spacer

Pierwsza lektura dla najmłodszych dzieci? To oczywiście książeczki kontrastowe! Na rynku ich nie brakuje, choć my szczególnie polecamy wam trzy minimalistyczne dzieła stworzone przez Aleksandrę Brambor-Rutkowską i Pawła Mildnera, czyli „Zupę”, „Pranie” i „Spacer”. Dlaczego akurat je? Bo choć są niewielkie i oszczędne w formie, wspierają wiele zmysłów dziecka. Wzrok stymulują kontrastowe ilustracje o wyraźnie zarysowanych konturach, a słuch – wyrazy dźwiękonaśladowcze, które, czytane na głos, zachęcają niemowlę do powtarzania nowych słów. Z doświadczenia wiemy zresztą, że po kartonowe kontrastówki wydane przez Natuli sięgają też znacznie starsze dzieci – także te, których zmysły są już rozwinięte do perfekcji.

[product id="23263, 23264, 23466"]

 

Książki i zabawki dla małych dzieci – Bawię się w tatę. Otwarci na świat

Lalki szmaciane dla chłopców? Stereotypowo zarezerwowane są dla dziewczynek, bo przecież chłopcy zwykle wolą samochody… Ale nie w książeczce „Bawię się w tatę. Otwarci na świat” autorstwa Annelise Heurtier. To pozycja powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, dlatego możecie mieć pewność, że nie będzie tu zbędnego moralizowania czy zawziętej walki ze stereotypami. W tej krótkiej opowieści wszystko jest naturalne – tak jak naturalne jest to, że chłopcy często wybierają lalki zamiast resoraków. Znakomity pomysł na prezent dla małego dziecka.

[product id="23713"]

 

Gry planszowe dla dzieci i rodziców – Kapitan Nauka. Gra Loteryjka. Zwierzęta

Gry czy puzzle najczęściej zarezerwowane są dla nieco starszych dzieci, ale tym razem zrobimy wyjątek. Dlaczego? Bo „Kapitan Nauka. Gra Loteryjka. Zwierzęta” ma tak bajecznie proste zasady gry, że z pewnością zrozumieją je nawet najmłodsi gracze. Ćwiczcie wyszukiwanie szczegółów i dopasowujcie obrazki do odpowiednich miejsc na planszy. To doskonała zabawa, która rozwija spostrzegawczość i koncentrację, a przy okazji, dzięki wspieraniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, uczy dzieci kontroli nad własnym ciałem.

[product id="17179, 24723, 24724"]

 

Prezenty łączące świetną zabawę ze wspieraniem rozwoju dziecka – Classic World. Drewniana przeplatanka. Zwierzątka

Co ty pleciesz? To zdanie raczej nie kojarzy nam się pozytywnie, ale zabawka, którą chcemy wam teraz przedstawić, magicznie je odczarowuje! „Classic World. Drewniana przeplatanka. Zwierzątka” to drewniana pomoc dydaktyczna, dzięki której dziecko będzie mogło dopasowywać poszczególne części ciała różnych zwierząt, a później łączyć je ze sobą sznurówką. Takie przeplatanie to nie tylko doskonały trening przed samodzielnym wiązaniem sznurówek w butach, ale przede wszystkim wspieranie motoryki małej, trenowanie logicznego myślenia i budowanie więzi. 

[product id="24906, 24905"]

 

Prezenty dla dzieci w wieku 0-2 lata – Karty Montessori. Las

Pomoce dydaktyczne w duchu edukacji Montessori z każdym rokiem zyskują na popularności. To doskonały sposób na naukę nowych zjawisk – i to naukę, która w pewnym sensie odbywa się przy okazji, bo przy… zabawie. Tym razem dowiecie się, jakie zwierzęta zamieszkują polskie lasy. „Karty Montessori. Las” stworzone przez Maję Dusik zapraszają do kreatywnej zabawy dzieci w każdym wieku – zarówno te najmłodsze, które będą mogły przekładać wspierające ich rozwój karty i oglądać ilustracje, jak i starsze, które z kolei będą mogły stworzyć z nich układankę. A gdy już ją ułożycie, spakujcie wszystko do kartonika i koniecznie wybierzcie się do lasu. Teraz przecież będziecie już leśnymi ekspertami! Bawcie się dobrze!

[product id="24546, 24397"]

 

Propozycje prezentowe dla dzieci w wieku 0-2 lata

[product id="23296, 24225, 22180, 24042, 24916, 23177, 24395, 23814, 24908, 24909, 24926, 24998, 24997, 24805, 20137, 24550, 24211, 23040, 23813" slider="true"]

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium