Skandynawskie książki dla dzieci. 9 tytułów w duchu skandynawskim

0
Skandynawskie książki dla dzieci. 9 tytułów w duchu skandynawskim

Książki w duchu skandynawskim mają swój wyjątkowy klimat. Sięgacie po nie i niemal od razu wiecie, gdzie powstały. Prezentujemy osiem szwedzkich tytułów, które od kilkunastu lat cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników i jeden… polski. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Niuniusiu, koniecznie przeczytajcie ten tekst.

Skandynawska literatura dziecięca kojarzy nam się głównie z dziećmi z Bullerbyn, Pippi Pończoszanką oraz, oczywiście, Muminkami. I choć książki Astrid Lindgren i Tove Jansson to klasyka, którą trudno zakwestionować, warto pamiętać o tym, że skandynawscy autorzy mają dla nas znacznie więcej fascynujących pozycji. Poznajcie niesamowite, nieco mniej znane szwedzkie książki dla dzieci. I nie tylko…

Książki od Natuli Książki dla dzieci 2-4 lata Bajki dla dzieci


 

Skandynawska literatura dziecięca – Binta tańczy

Zaczynamy od twórczości szwedzkiej pisarki, Evy Susso. Jej niezwykle ciepłe, pełne dźwięków, kolorów i pozytywnej energii książki znane są niemal na całym świecie. Stworzone przez nią opowieści, jak m.in. „Binta tańczy”, „Lalo gra na bębnie” i „Babo chce”, są najlepszym dowodem na to, że mała książka może sprawić mnóstwo radości. Uwielbiamy je za piękne ilustracje Benjamina Chauda i niezwykłe przygody ich bohaterów. Wszystkie wspomniane książki napisane są prostym, zrozumiałym nawet dla najmłodszych językiem i wypełnione po brzegi wyrazami dźwiękonaśladowczymi, czyli czymś, co dzieci lubią najbardziej. Jednym razem słyszymy, jak rytmicznie gra deszcz, innym – rozkoszujemy się śpiewem ptaków, szelestem liści w czasie spaceru po lesie, a nawet odgłosem jadącego wózka, którym podróżuje Babo. Wszystkie te dźwięki są doskonałą inspiracją dla dziecięcej wyobraźni. Powtarzajcie je wspólnie – to świetna zabawa!

[product id="15743, 15745, 15742"]


 

Szwedzka literatura dla najmłodszych czytelników – Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów

Zostajemy w Szwecji. Odwiedziliśmy już Evę Susso, a teraz wybieramy się do Ulfa Starka. Młodzi czytelnicy uwielbiają tworzone przez niego książki, a przede wszystkim bestsellerową opowieść o przyjaźni i pożegnaniu „Czy umiesz gwizdać, Joanno?”. Cynamon i Trusia nie są aż tak bardzo znani, a szkoda! Główni bohaterowie książki „Wierszyki od stóp do głów” przyciągają nas swoją serdecznością i uśmiechem. W tym niezwykłym tomiku znajdziemy kilkanaście przewrotnych, pełnych humoru wierszyków o ludzkim ciele. Dowiecie się stąd, jakie sekrety mają palce stóp, a także co by się stało, gdybyśmy nie mieli… pupy. To nie jedyna książka Ulfa Starka, w której znajdziemy ilustracje Charlotte Ramel. Czekają na was „Wierszyki o złości i radości” (znów z Cynamonem i Trusią w roli głównej), ale też proste, ciepłe opowieści, takie jak m.in. „Siostrzyczka” czy „Tej nocy Miś chce być duży”. Ich książki nie mają w sobie równych!

[product id="17474, 15739, 15737, 18114, 18115"]


 

Komiks dla najmłodszych inspirowany literaturą skandynawską – Niuniuś i wiosna

Choć w naszym zestawieniu królują głównie skandynawskie książki dla dzieci, musicie wiedzieć, że od niedawna w księgarni Natuli znajdziecie też polską propozycję w duchu skandynawskim. Mowa o książce „Niuniuś i wiosna”. Jej bohaterem jest mała, urocza świnka, która uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, bawić się w błocie, skakać po kałużach, oglądać zwierzęta… W dobie książeczek edukacyjnych może nam się wydawać, że czytanie o beztroskiej zabawie nie ma większego sensu. Wręcz przeciwnie! Autorka książki, Aga Nuckowski, udowadnia, że dziecko nie musi się cały czas czegoś uczyć, że w dzieciństwie najważniejsze jest doświadczanie, a nie trenowanie! Serce każdego małego czytelnika podbiją też zabawne, bajecznie kolorowe ilustracje Aleksandry Szwajdy. One też inspirowane są Skandynawią. Nie mogło być inaczej.

 

[product id="23455"]


 

Wiemy, jak potrzebne i poszukiwane są teraz książki dla dzieci po ukraińsku.

Dlatego naszą najcieplejszą, najbardziej wspierającą książkę dla dzieci wydajemy po ukraińsku!

[product id="23512, 23528"]


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 24392"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium