⭐Serie książek dla dzieci biją rekordy popularności. Mali czytelnicy szybko zaprzyjaźniają się z bohaterami opowieści, chcą im towarzyszyć✔️ Zamów!
pl

Serie książek dla dzieci. 5 bestsellerowych serii dla młodszych i starszych czytelników

Serie książek dla dzieci. 5 bestsellerowych serii dla młodszych i starszych czytelników

Serie książek dla dzieci. 5 bestsellerowych serii dla młodszych i starszych czytelników

 

Zdarza się, że jedna książka to za mało. Sami przekonujemy się o tym każdego wieczora, gdy nasze dziecko z entuzjazmem wykrzykuje „Przeczytaj jeszcze raz!”, a my wcale nie mamy ochoty na… jeszcze raz. Brzmi znajomo? W takim razie zainwestujcie w serie książek dla dzieci. Nie będziecie żałować.

 

Adaptacja w przedszkolu Książki o emocjach dla dzieci Książki mindfulness dla dzieci


 

Seria książek dla dzieci – Niegrzeczne Książeczki

Na początek będzie niegrzecznie. Antek, bohater serii stworzonej przez Alicję Dyrdę, Natalię Fiedorczuk i Aleksandrę Gołębiewską, czasami myśli, że jest niegrzeczny. Nie do końca wie, co to znaczy, ale skoro dorośli tak mówią, to na pewno znaczy to coś ważnego! A jak jest naprawdę? Cóż, niektórzy z nas nadal dzielą dzieci na „grzeczne” i „niegrzeczne”. Pierwsze są posłuszne, zachowują się tak, jak tego od nich oczekujemy, a drugie… niekoniecznie. O tym właśnie są „Niegrzeczne Książeczki”. W tej niezwykłej serii znajdziecie piękne ilustracje Aleksandry Gołębiewskiej i wciągające opowieści Alicji Dyrdy (w pierwszych częściach tworzone wspólnie z Natalią Fiedorczuk). To wartościowe lektury nie tylko dla dzieci, ale też dorosłych czytelników. Ponieważ pisane są z perspektywy kilkuletniego dziecka, możemy „na żywo” zobaczyć potrzeby i uczucia najmłodszych. A później o nich porozmawiać. Wspólna lektura stworzy doskonały grunt do takiej dyskusji.

[product id="22742, 22277, 22763"]

Książki dla dzieci – Akademia Mądrego Dziecka

Pamiętacie kultową serię komiksów o Kaczorze Donaldzie? Jesteśmy pewni, że choć od daty ich publikacji minęło już kilkadziesiąt lat, część z was nadal chowa z sentymentem kilka tytułów. Wydawnictwo Egmont nadal nie przestaje nas jednak zaskakiwać. Dziś na najmłodszych czytelników czeka „Akademia Mądrego Dziecka”. To seria, której nie potrafimy wam opisać w czterech zdaniach – mnogość kształtów, formatów, okienek, ruchomych elementów, a nawet zapachów po prostu nam na to nie pozwala. Każda książka wspiera w dzieci w samodzielnym czytaniu, wprowadza w świat liter i liczb. Obok spraw „podstawowych” (takich jak m.in. wyposażenie domu czy odgłosy zwierząt), znajdziemy tu też dużo poważniejsze zagadnienia – z fizyką kwantową na czele! Seria spodoba się zarówno niemowlętom, jak i starszym dzieciom.

[product id="20288, 23640, 23665, 23005, 23736, 20286"]

 


 

Seria książek dla dzieci – Tola

Czy są tu rodzice czterolatków? Jeśli tak, to wiecie doskonale, że dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe świata i zadają mnóstwo pytań. Dokładnie taka sama jest Tola, bohaterka serii Anny Włodarkiewicz. Jesienią obserwuje przemieszczające się chmury, zimą – prószący śnieg. Na opublikowaną przez wydawnictwo Zielona Sowa serię „Tola” składają się zaledwie cztery tytuły (m.in. „Jesień Toli”), ale gwarantujemy, że zostaną z wami na dłużej. Będziecie wracać do nich niezależnie od pory roku. Nas urzekły wspaniałe ilustracje Oli Krzanowskiej i naturalne, pełne ciepła i miłości opowiadania o Toli i jej rodzinie. Sprawdźcie, czy wam też się spodobają.

[product id="20992"]

 


 

Książki dla najmłodszych dzieci – Kicia Kocia

Tej małej, bystrej i rezolutnej kotki po prostu nie da się nie lubić. Bohaterka stworzonej przez Anitę Głowińską serii „Kicia Kocia” od lat nieprzerwanie bawi, uczy i towarzyszy najmłodszym czytelnikom w zdobywaniu nowych umiejętności – pływaniu, gotowaniu, segregowaniu śmieci, majsterkowaniu, a nawet… zakładaniu zespołu muzycznego. Opublikowana przez wydawnictwo Media Rodzina seria występuje w różnych formatach. Znajdziecie u nas zarówno małe, kartonowe książeczki, które idealnie leżą w małych rączkach, ale też duże zeszyty do swobodnego kolorowania i bazgrania. Wszystkie powstały z myślą o najmłodszych dzieciach, choć z pewnych źródeł wiemy, że książeczki o Kici Koci i jej młodszym braciszku, Nunusiu, uwielbiają też dzieci w wieku przedszkolnym.

[product id="15358, 21555, 15317"]

 


 

Seria dla dzieci – Młodzi przyrodnicy

Nasze zestawienie kończymy bestsellerową serią, na którą czekali wszyscy miłośnicy fauny i flory. Opublikowana przez wydawnictwo Wilga seria „Młodzi Przyrodnicy” przybliża małym czytelnikom najciekawsze zagadnienia ze świata roślin (m.in. „Drzewa”) i zwierząt („Ptaki”). Książki zostały stworzone z myślą o czytelnikach, którzy doskonalą naukę czytania. Dzięki poręcznemu formatowi każde dziecko może zabrać je ze sobą w wybrane miejsce – do lasu, na plażę czy na łąkę – i „na żywo” identyfikować wszystkie obserwowane gatunki. Pięknie ilustrowane książki przybliżą najmłodszym świat przyrody, zresztą razem z nimi spacery będą jeszcze przyjemniejsze. Wiemy to doskonale, wy też sprawdźcie. Miłej wyprawy! 

[product id="22987, 17472, 18125"]


Poznaj naszą Serię Rodzicielską – tworząc ją myśleliśmy o tym, czego najbardziej potrzebują rodzice.

[product category_id="513" slider="true" onlyAvailable="true"]
Wydajemy też barrrdzo niegrzeczne książki dla dzieci:
[product category_id="516" slider="true" onlyAvailable="true"]
Oraz książki dla najmłodszych:
[product id="23295, 23296, 23692"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium