Nowości MARZEC 2021 – książki dla dzieci, książki dla rodziców

0
Nowości MARZEC 2021

 

Najpiękniejsze książki marca 2021

 

 

Książki dla dzieci 

  

 

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna i Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima - Twórcy kultowej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych książeczek nawiązujących do czterech pór roku. Przeczytaj je razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem.

 

 [product id="22393, 22396"]   

 

 

 

 

Wszystko o przyjaźni - Dlaczego potrzebujemy przyjaciół? Jak możemy się zaprzyjaźnić? Co sprawia, że jesteśmy dobrymi przyjaciółmi? Ta książka pokazuje korzyści płynące z posiadania przyjaciół i przygląda się różnym rodzajom przyjaźni. Odpowiada na pytanie, co się dzieje, gdy przyjaciele się nie zgadzają.

 

  [product id="22478"]   

Duży Wilk i Mały Wilk - Wzruszająca opowieść o narodzinach przyjaźni.

Duży Wilk od zawsze mieszkał sam pod drzewem na wzgórzu. I było mu tak dobrze. Ale pewnego dnia zjawił się Mały Wilk, i teraz jest ich dwóch. Duży Wilk nie jest tym zachwycony. Dla takiego samotnika jak on inny wilk, nawet mały, to tylko kłopot.

 

 

 [product id="22446"]   

Niedźwiadek szuka przyjaciół. Tom 1 - Piękny picture book o sile bezinteresownej przyjaźni.
Jedynie jeżyk dostrzega w niedźwiedziu miłego i dobrodusznego niedźwiadka, a nie groźną bestię i ofiarowuje mu swoja przyjaźń.

 

[product id="22474"]  

Nie tylko robale. Mrówki, ślimaki, patyczaki inne niesamowite zwierzaki - Pełzające, latające, bywa że… przerażające? Owady i inne małe stworzenia (czyli ROBALE i nie tylko) są naprawdę genialne!

 

[product id="22429"]  

 

 

Chrapka na apkę. Czytam sobie. Poziom 1 - Maja lub bawić się telefonem mamy. Gdy więc nadarza się okazja, by w niego poklikać bez nadzoru, robi to bez wahania. Lecz co to? Otwarłszy nieznaną apkę, Maja zostaje wessana w Internet… 

Pudel na dyskotece. Czytam sobie. Poziom 1 - Pudel to król życia. Kocha brokat, cekiny, pyszne koktajle i radosne imprezy. Jest przy tym miły i grzeczny. Niestety nie każdy lubi takich kolorowych wesołków. 

[product id="22414, 22413"] 

Rozłożę cię na łopatki, Straszku! - Zanim Mela, Tutuji i Żuzu to zrobią, nauczą się kilku rzeczy. Przede wszystkim o sobie. Przekonają się, że są odważniejsi, niż im się wydaje!

To ciepła, zabawna, magiczna opowieść widziana oczami dziecka, z porządną porcją czułości, bliskości, zabawnymi dialogami i oddanymi przyjaciółmi. O odwadze, ale też o strachu. O małych i dużych marzeniach. O wspieraniu. O przyjaźni. I sile walki małych wojowników.

 

 

[product id="22410"]   

Wielka księga superskarbów - Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach.

 

[product id="22433"]   

Czerwony kłopot - Czerwony kłopot to historia przedszkolaka o imieniu Krzyś. Krzyś ma pewien kłopot – w stresujących sytuacjach się czerwieni. Dla chłopca jest to wielkie zmartwienie i postrzega problem jako czerwonego potwora, którego nazywa Czerwony.

Czerwony kłopot to idealna książka, aby rozpocząć z maluchami rozmowę o emocjach i pomóc im zrozumieć trudne dla nich sytuacje.

 

[product id="22442"]   

Strach. Opowieści o oswajaniu lęku - Montessori uczyła dzieci samodzielności przez działanie. Juul pokazywał, jak ich słuchać. A doktor Catherine Dolto pomaga dzieciom zrozumieć siebie. Rodzicielstwo uważności to odpowiedź na pędzący świat.

 

 [product id="22428"]  

Ekspres na stacji. Jano i Wito uczą mówić - Cała rodzina rusza w podróż. Jadą na stację, aby wsiąść do pociągu. „Ekspres na stacji” to książka, która nie tylko pomoże nieco starszym dzieciom ćwiczyć wymowę głoski „s”, ale i nauczy, co robić, jeśli niespodziewanie stracą rodziców z oczu.

 

[product id="22418"]   

Zamek - Cudza zabawka jest zawsze lepsza niż moja!
Trafnie i bez przegadania, ale z całym uniwersum codzienności do odkrycia w ilustracjach – o tym, że trawa jest zawsze bardziej zielona za płotem.

[product id="22397"] 

 

 

Letni koncert. Czytam sobie. Poziom 2 - Owady szykują na łące wspaniały koncert. W przygotowaniach każdy ma przydzielone zadanie i wykonuje je jak najlepiej – tylko Biedronce, choć tryska entuzjazmem, wszystko wychodzi na opak.

Wielki bal. Czytam sobie Eko. Poziom 2 - W szkole Nel szykuje się wspaniały bal przebierańców. Potrzebny jest nowy strój!

[product id="22411, 22415"] 

To pestka!. Czyli ogrodnictwo dla dzieci - To prawdziwa frajda obserwować dzień po dniu, jak rośnie zasadzony przez nas samych kwiat, jeść kanapki z warzywami lub ziołami wyhodowanymi w domu czy przydomowym ogródku, karmić ptaki i poznawać tajemnice przyrody! Każdy, bez względu na wiek, może stać się świadkiem cudów natury, trzeba tylko zakasać rękawy, wsadzić dłonie w ziemię i zacząć odkrywać przebogaty świat wokół nas!

 

[product id="22475"] 

Wędrówka - Fajna książka. Trochę postrzelona, trochę śmieszna. 

Wyobraź sobie, że wrzucasz do jednego worka kota, psa, słonia, zegar z kukułką, księżniczkę, żeglarza, pęczek łobuzów, frytkownicę, kucyka, radiowóz i delfina. Potrząsasz, w oczekiwaniu na efekt grasz na saksofonie i – trach! – książka gotowa. 

[product id="22435"] 

Wielka księga kwiatów - Wielka księga kwiatów to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie kwiatów w której znajdą się odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące kwiatów z różnych stron świata.

Świat roślin pełen jest tajemnic i zagadek.

 

[product id="22450"] 

 

 

Żelazny Olbrzym - Żelazny Olbrzym to kultowa powieść dziecięca Teda Hughesa, poety należącego do grona najwybitniejszych pisarzy dwudziestego wieku. Najnowsze wydanie tej klasycznej baśni zostało wzbogacone przez mistrzowskie ilustracje Chrisa Moulda, a autorem polskiego przekładu jest Michał Rusinek - jeden z najbardziej cenionych tłumaczy literatury dziecięcej.

 

 [product id="22449"]   

Strażniczka Słońca - Nowa, urzekająca ilustracjami, mądra książka dla młodych czytelników stworzona przez autorki niezapomnianej Śnieżnej siostry!

Pewnego dnia ciekawość zawiedzie Lilię do zakazanego lasu, na sekretną ścieżkę, do ukrytej, zielonej doliny… Dziewczynka odnajdzie przyjaźń i znów poczuje na twarzy ciepłe promienie! Jednak czy mają one jedynie życiodajną moc?

 [product id="22476"]   

Wirus w koronie, bakteria w kapsule, czyli wyprawa do mikroświata - O mikrobach mówią teraz wszyscy. Codziennie. Chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o wirusach i bakteriach? W książce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań. Dowcipne ilustracje pomogą wam lepiej poznać mikroświat, w którym żyją nasi wrogowie i przyjaciele.

 

 [product id="22422"]   

 

 

 

Lola i ptaki. Czytam sobie. Poziom 3 - Dziadek Loli stworzył stracha na wróble – a że ubrał go w stare ubrania mamy, dzieci orzekły, to to nie strach, a „straszka” – Pani Galotka. Lola bardzo ją lubi. Pani Galotka stoi na polu przez całe lato, jesień i zimę… aż pewnego dnia znika. 

[product id="22416"]

Miesiączka. Chcę wiedzieć!Pierwszy przewodnik każdej dziewczyny – tej mającej już pierwszą miesiączkę za sobą, jak i tej, która jeszcze na nią czeka.
Ta książka wyjaśni wszystko, co każda dziewczyna powinna wiedzieć, żeby przejść zmiany związane z dojrzewaniem, nie tracąc pewności siebie i dobrego samopoczucia. Ponieważ miesiączka jest okej… trzeba tylko wiedzieć, czego się spodziewać i jak to wszystko działa.

 

[product id="22431"]   

 

Książki dla rodziców

 

Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców - Nowoczesny przewodnik dla osób oczekujących dziecka. Autorki bez owijania w bawełnę, ale za to z dużą dawką humoru opowiadają o ciąży, narodzinach i tym, co dzieje się później.

[product id="22488"]  

Facet przyzwoity. Od patriarchatu do nowych modeli męskościCo można zrobić, żeby mężczyźni przestali łamać prawa kobiet? I jak w kwestii równości płci zachowuje się „przyzwoity facet”? Potrzebujemy pilnie zdefiniować, na czym polega moralność męskości w takich sferach społecznych jak rodzina, praca, religia, polityka, miasto, seksualność, język… Sprawiedliwość płci jest jednym z warunków demokracji, dlatego potrzeba nam dziś mężczyzn o poglądach równościowych, wrogich patriarchatowi, dla których ważniejszy jest szacunek niż władza. Po prostu facetów, ale facetów przyzwoitych.

[product id="22423"]  

Najpiękniejsze/najlepsze książki dla dzieci 2020  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium