Najlepsze książki dla kobiet

0
Tydzień kobiet

 

"Rodzimy się pełne miłości i akceptacji dla ciała. Z czasem nasze ciało i stan naszego zdrowia zmieniają się pod wpływem nawykowych myśli i przekonań, które kierują naszym zachowaniem. Chcąc zmienić nasze życie i zdrowie, musimy uznać niezaprzeczalną jedność pomiędzy naszymi przekonaniami, sposobem postępowania i ciałem fizycznym. Musimy następie wnikliwie się przyjrzeć wszelkim niszczącym zdrowie, nieświadomie odziedziczonym po rodzicach i kulturze, przekonaniom i założeniom, które przyjęłyśmy jako własne - i zmienić je." cytat z książki Ciało kobiety mądrość kobiety

 

 

Pielęgnacja duszy i ciała

 

Pielęgnacja naturalna - Trafiony prezent dla każdej kobiety. Naturalna pielęgnacja to nie tylko zabiegi związane z pielęgnacją skóry i włosów. To przede wszystkim odkrywanie mądrości ciała, słuchanie jego potrzeb oraz poszukiwanie odpowiedniego rytmu życia.

[product id="21799"] 

Ciało kobiety, mądrość kobiety - Ekscytująca podróż przez kobiecość w wymiarze fizycznym i duchowym. Książka, która na zawsze zmieni twoje życie, sprawiając, że inaczej spojrzysz na swoje ciało i zrozumiesz zachodzące w nim procesy, a także poczujesz przepływającą przez ciebie energię oraz odmienisz swoje relacje z samą sobą i ze swoim otoczeniem. Jesteś całością: ty, twoje ciało, twój duch. Poznaj siebie i zadbaj o swoje zdrowie.

[product id="21844"]

Mądrość menopauzy - Najwyższy czas zerwać z tabu otaczającym menopauzalną przemianę. Przerwać milczenie narzucone nam przez kulturę i wejść w ten nowy etap życia z wiedzą i szeroko otwartymi oczami. Dla wielu kobiet – co potwierdzają badania – okres między 50 a 65 rokiem życia jest najszczęśliwszy i kojarzy się ze spełnieniem: w rodzinie, relacjach, przyjaźniach, zainteresowaniach i pracy. Menopauza jako początek końca? To nie mogłoby być dalsze od prawdy.

[product id="22192"]

Karmienie piersią - Przyjęcie tego co proponuje autorka — wiary w siebie, w mądrość swojego ciała oraz w wewnętrzną siłę otworzy drogę do zrealizowania własnych, niezależnych celów i podjęcia właściwych wyborów. W tym o długości karmienia piersią.

[product id="15022"] 

Kobieta w wewnętrznej podróży - Ta książka zabierze cię w metaforyczną podróż. Może najważniejszą, jaką odbędziesz w życiu. Będzie to bowiem podróż rozwojowa do lepszej, bardziej świadomej przyszłości, na której końcu czekać będzie Twoje nowe JA.

[product id="21630"]

Biblia waginy - Doktor Jen Gunter znawczyni kobiecego zdrowia i popularna lekarka, przychodzi z odsieczą i daje kobietom rzetelną wiedzę. Tyle ważnych pytań, a wokół mnóstwo niesprawdzonych informacji. Ginekolożka położniczka obnaża mity i podaje fakty poparte najnowszymi badaniami naukowymi na temat kobiecej anatomii, zdrowia i seksualności. 

[product id="20881"]  

 

Seksuolożki. Nowe rozmowy - Marta Szarejko po raz kolejny zabiera nas na spotkanie z seksuolożkami. Wspólnie ze swoimi rozmówczyniami odkrywa przed nami tajemnice gabinetów seksuologicznych oraz obnaża stereotypy, w jakich uwięziona jest nasza kobiecość i seksualność.

[product id="21542"] 

[product id="20323, 21770, 21409, 20343"]

 

Rozwój

 

 

Biegnąca z wilkami - Światowej sławy bestseller. Niemal leksykon opisujący kobiecą psychikę. Jednocześnie odkryjesz w nim prawdy dotyczące tego, jak wspaniale jest być kobietą.

Jaka jest kobieta? Jaka jest jej natura, pierwotne instynkty? Czym kieruje się w życiu? Kim by była, gdyby świat nie starałby się jej na siłę „ucywilizować”?

[product id="22406"]


Jak być silną i wysoko wrażliwą. Kiedy kobieta czuje za mocno - Niezwykle empatyczny poradnik dla kobiet, w którym spotykają się dwie kultowe książki: „Biegnąca z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes i „Wysoko wrażliwi” dr Elaine Aron. Dzięki temu poradnikowi zrozumiesz, że nie jesteś sama, i dowiesz się, jak po kobiecemu radzić sobie z wysoką wrażliwością.

[product id="22273"]

Potęga obecności - Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci, i kształtuje rozwój ich mózgów. Autorzy poradnika w przystępny sposób pokazują, że kluczem do udanej relacji z dzieckiem jest tylko i aż obecność.

[product id="20366"]

Odwaga w przywództwie. Cztery kompetencje prawdziwego lidera oraz Z wielką odwagą - Książki Brene Brown - Jej przełomowe osiągnięcia badawcze zostały przedstawione przez amerykańską sieć telewizyjną oraz stanowią temat dwóch wystąpień transmitowanych przez Ted.com.

[product id="19827, 22325"]

[product id="22124, 20213, 21547"]

 

Relacje 

 

Jak zrozumieć się w rodzinie - Zamiast udawać, oczekiwać, robić uniki - lepiej nauczyć się mówić jasno o swoich uczuciach i potrzebach. Ważne, by umieć je również dostrzegać u innych.

[product id="20772"] 

Być razem - Jesper Juul przekonuje, że najlepsze, co możemy robić dla swoich dzieci, to nieustannie dbać o więź z partnerem.

[product id="15081"] 

[product id="20370, 20214, 21113"]

 

Wychowanie

 

Cud rodzicielstwa - Nie jest typowym poradnikiem – nie ma w nim rad. Są tu raczej słowa, w które warto się wsłuchać (to trudniejsze niż zrobienie czegoś według instrukcji), by uświadomić sobie, co jest ważne w byciu człowiekiem i rodzicem.

 

[product id="22002"] 

Uwaga! Złość - Lektura obowiązkowa, błyskotliwie merytoryczna i niezwykle wyzwalająca. Pokazuje, że nie da się żyć bez złości, a nawet nie warto do tego dążyć. Można ją natomiast zrozumieć.

[product id="22030"] 

Kiedy Twoja złość krzywdzi dziecko - Książka pozwoli ci spojrzeć na stresujące wydarzenia z zupełnie innej perspektywy.

[product id="15041"] 

 

[product id="22181, 21773, 20319, 22142"]

 

Siła kobiet w każdym wieku

 

Historia kobiet - Czy kobieta mogła być faraonem? Dlaczego Greczynki całe dnie spędzały w domach? Kiedy spalono na stosie ostatnią czarownicę? Historia, o której uczymy się w szkole, to historia mężczyzn. Dzięki tej książce dowiesz się, jak wyglądało życie kobiet.

Dzieje ludzkości z kobiecej perspektywy.

 

[product id="17967"]

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - Porcja stu wspaniałych biografii artystek, sportsmenek, królowych, dziennikarek i działaczek, zainspiruje wszystkie dziewczynki oraz zachęci je do spełniania marzeń.

Każda biografia przypomina bajkową opowieść o pokonywaniu trudności i konsekwencji w dążeniu do celu. Obok wszystkich opowieści znalazły się wspaniałe ilustracje, stworzone przez 70 artystek z różnych zakątków ziemi, a także inspirujące cytaty.

 

[product id="15454"]

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy - Nowe, kolorowe wydanie wielkiego bestsellera!

"Mamy swoją historię. Stworzoną przez kobiety, które wbrew społecznym ograniczeniom realizowały swoje pasje i miały wpływ na rzeczywistość. Pora odzyskać ich życiorysy. Książka Anny Dziewit-Meller opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Naukowczynie, pisarki, królowe i nauczycielki: cała zgraja silnych prababek, dzięki którym wiemy, że determinacja i wiara w równość przynoszą efekty." - Sylwia Chutnik

[product id="22010"]

Rzeczy, o których nie rozmawiałyśmy, kiedy byłyśmy dziewczynami - Najlepsza książka roku 2019 wg Kirkus, TIME, Esquire, Feminist Book Club, Electric Lit, Book Riot, She Reads, Pop Sugar, Amazon. To głos, który inspiruje do zadawania trudniejszych pytań oraz do koniecznej i od dawna zaległej dyskusji – o tym, jak przepisy prawa wpływają na uczucia i zachowania skrzywdzonych kobiet, a co za tym idzie, na częstotliwość zgłaszania przestępstw przeciwko wolności seksualnej.

[product id="22109"]

 

[product id="16271, 20418, 17097"]

 

Relaks

 

Czuły narrator - Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla.

[product id="22004"]

[product id="21776, 22122, 20449, 22045"]

 

Polecamy zestawy książek

 

 

[product category_id="458" limit="24" slider="true" onlyAvailable="true"]

  

 

#siłakobiet Lifestyle Rozwój osobisty 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium